Lager slot op Europese beurzen
AMSTERDAM (AFN) - De Europese beurzen zijn vrijdag overwegend met kleine verliezen de handel uitgegaan. Beleggers waren terughoudend door de vrees dat de handelsrelatie tussen de Verenigde Staten en China zal verslechteren vanwege de steun van Washington aan de demonstranten in Hongkong.
Eerder op de dag leek het sentiment positiever. Op het Damrak ging de AEX-index tussentijds zelfs even door de 600-puntengrens, maar dat niveau werd niet vastgehouden. De laatste keer dat de graadmeter boven de 600 punten wist te sluiten, was op 22 mei 2001
De hoofdindex op Beursplein 5 sloot uiteindelijk 0,1 procent lager op 597,29 punten. De MidKap verloor ook 0,1 procent, tot 882,86 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs zakten eveneens 0,1 procent. De FTSE 100 in Londen leverde 1 procent in. De Britse hoofdstad werd opgeschud door een steek- en schietincident op de London Bridge in het centrum. De politie sprak van een terreurdaad.
Altice
Bij de middelgrote fondsen in Amsterdam eindigde luchtvaartcombinatie Air France-KLM met een min van 2 procent na een adviesverlaging door Credit Suisse. Kabel- en telecombedrijf Altice Europe raakte de uitzendrechten voor de UEFA Champions League in Frankrijk kwijt en won juist 2 procent. Het bedrijf betaalde eerder honderden miljoenen euro's per jaar voor de rechten. Kenners meenden al dat Altice best zonder zou kunnen.
Kardan verloor daarnaast bijna 9 procent op de lokale markt. De in Amsterdam genoteerde Israƫlische investeerder heeft in de eerste negen maanden van het jaar het verlies fors zien oplopen.
Ocado
In Oslo zakte DNB ASA ruim 6 procent. De Noorse politie is een onderzoek gestart naar mogelijke witwaspraktijken bij de grootste bank van het land. De Britse onlinesupermarkt Ocado steeg een kleine 10 procent in Londen na de bekendmaking van een samenwerking met de Japanse retailer Aeon. En in Frankfurt klom E.ON dik 3 procent na een handelsbericht. Het Duitse energiebedrijf is positiever gestemd over de winst die het dit jaar verwacht te halen.
De euro was 1,1020 dollar waard tegen 1,1007 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 3,9 procent tot 55,84 dollar. Brentolie werd 2,1 procent goedkoper op 62,54 dollar per vat.
Meer uit Financieel
OSLO (ANP/RTR) - Het Noorse staatsinvesteringsfonds is van plan tegen een nieuw beloningsvoorstel voor Elon Musk als topman van elektrische autofabrikant Tesla te stemmen. De beloning in aandelen kan volgens nieuwe beloningsplannen oplopen tot 1 biljoen dollar, oftewel 1000 miljard dollar. Het staatsfonds zegt zich zorgen te maken over de grootte van dat pakket. Ook zou Tesla te weinig doen om de risico's rond de grote afhankelijkheid van Musk te verminderen.
21 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging dinsdag hard omlaag. Het aandeel Philips opende wel hoger. Het zorgtechnologiebedrijf boekte meer omzet en winst in het derde kwartaal, ondanks de impact van de hogere importheffingen die de Verenigde Staten dit jaar hebben ingevoerd. Het sterkst groeide het onderdeel dat producten maakt voor de persoonlijke verzorging, zoals scheerapparaten.
1 uur geledenKYOTO (ANP/AFP) - Nintendo verwacht in het lopende boekjaar veel meer van zijn nieuwe gameconsole Switch 2 te verkopen dan eerder gedacht. Volgens het Japanse gamebedrijf worden er in het boekjaar tot eind maart nu naar verwachting 19 miljoen Switch 2-computers verkocht. Eerder werd uitgegaan van 15 miljoen stuks.
2 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - China geeft Nederland de schuld van de "onrust en chaos" in de wereldwijde halfgeleiderproductie en aanvoerketen van chips. Die is ontstaan doordat de Nederlandse overheid Nexperia in beslag heeft genomen, zegt het Chinese ministerie van Handel.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Zorgtechnologieconcern Philips heeft zijn omzet en winst in het afgelopen kwartaal opgevoerd, ondanks de impact van de hogere importheffingen die de Verenigde Staten dit jaar hebben ingevoerd. Het sterkst groeide het onderdeel dat producten maakt voor de persoonlijke verzorging, zoals scheerapparaten.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het aantal banen in Nederland zal de komende jaren iets groeien, ondanks veel onzekerheid door onder meer geopolitieke spanningen, importheffingen en technologische ontwikkelingen als automatisering en AI. Het aantal banen neemt tot 2027 met 1,1 procent toe, verwacht uitkeringsinstantie UWV in zijn jaarlijkse arbeidsmarktrapport.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal nieuwe woningen in voormalige kantoren en winkels is afgelopen jaar opnieuw afgenomen. Vooral in voormalige winkels leverden minder vaak een nieuwe woning op. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) na onderzoek op verzoek van het ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening.
4 uur geleden