Lager begin Wall Street door cijfers en Chinese techaanpak
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen op Wall Street zijn dinsdag met verliezen aan de beursdag begonnen. Beleggers kregen een reeks bedrijfsresultaten te verwerken van onder meer industriële concerns als General Electric (GE) en 3M, maar ook van pakketbezorger UPS. Tegelijkertijd werden Chinese bedrijven met een notering in New York lager gezet als gevolg van een voortdurende Chinese aanpak van techbedrijven.
Verder kijken de beleggers ook vooruit. De Federal Reserve begint aan zijn tweedaagse beleidsvergadering. Naar verwachting komt daar geen aanpassing aan de rente of het coronasteunprogramma uit, maar mogelijk blijkt uit de toelichting wel iets over de toekomst. Ook barst dinsdag na het sluiten van de beurs pas het echte cijfergeweld los. Dan komen techbedrijven als Apple, Google-moeder Alphabet en Microsoft met hun resultaten.
De Dow-Jonesindex stond enkele minuten na opening 0,5 procent in de min op 34.955 punten. Ook de breed samengestelde S&P 500 ging omlaag. Die noteerde een neergang van 0,4 procent tot 4404 punten. Techbeurs Nasdaq daalde 0,5 procent en stond op 14.763 punten.
3M
GE (plus 1 procent) liet weten tekenen van herstel in de vliegtuigbranche te zien. Vliegtuigmaatschappijen durven weer in nieuwe toestellen te investeren en daar profiteert GE van met zijn tak die vliegtuigmotoren bouwt en onderhoudt. Ook bij andere onderdelen steeg het aantal orders en GE voerde de omzet voor het eerst sinds de coronacrisis op.
3M zag bij alle onderdelen de omzet stijgen. De maker van onder meer mondkapjes en Post-it-briefjes werd ook positiever over heel het jaar, maar werd door beleggers toch ruim 2 procent lager gezet. Pakketbezorger UPS (min 8,2 procent) groeit opnieuw dankzij het thuiswinkelen, dat sinds corona een enorme opgang maakte.
Tesla
Maker van elektrische auto's Tesla werd dik 1 procent lager gezet. Het bedrijf boekte wel voor het eerst meer dan 1 miljard dollar winst in een kwartaal en was ook voor het eerst winstgevend zonder de verkoop van emissierechten.
Chinese toezichthouders hebben al geruime tijd veel aandacht voor met name techbedrijven. De Aziatische beurzen gingen daardoor al onderuit en ook Chinese bedrijven op Wall Street zoals JD.com en Alibaba stonden tot 3 procent in het rood.
Meer uit Financieel
STOCKHOLM (ANP) - Energieleverancier Vattenfall heeft in het eerste kwartaal fors meer winst gemaakt. Het bedrijf profiteerde van hogere prijzen in Scandinavië, aldus topvrouw Anna Borg in de kwartaalupdate van het bedrijf.
16 minuten geledenMADRID (ANP/BLOOMBERG) - De inflatie in Spanje is in april verder opgelopen tot 3,5 procent, meldt het Spaanse Nationaal Statistisch Instituut (INE). Dat is het hoogste niveau sinds juni 2024. In maart stegen de consumentenprijzen in het Zuid-Europese land volgens de Europese rekenmethode al met 3,4 procent, door de sterk gestegen brandstofprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten.
18 minuten geledenNORWALK (ANP/BLOOMBERG) - Reisbedrijf Booking Holdings, het moederbedrijf van Booking.com, heeft zijn verwachtingen voor dit jaar verlaagd, omdat de oorlog in het Midden-Oosten de vraag naar reizen drukt. Volgens financieel directeur Ewout Steenbergen zorgde de oorlog al voor meer annuleringen en minder nieuwe boekingen in het eerste kwartaal. In het tweede kwartaal voorziet hij nog meer impact.
1 uur geledenHERZOGENAURACH (ANP/BLOOMBERG) - Adidas heeft in het eerste kwartaal van dit jaar meer verdiend. Het bedrijf verkocht vooral veel meer sportkleding dan een jaar eerder. Ook zag de Duitse sportkledingfabrikant meer vraag naar zijn voetbal-, hardloop- en trainingsproducten.
1 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - De Europese Commissie dringt er bij lidstaten op aan om de EU-leeftijdsverificatieapp voor het einde van het jaar te gebruiken. Dat zei Eurocommissaris Henna Virkkunen (Technologische Soevereiniteit) woensdag.
1 uur geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - Luchtvaartmaatschappijen in India hebben hun regering gevraagd om financiële steun tegen de hoge prijzen van vliegtuigbrandstof. Maatschappijen staan onder zo'n grote druk dat er mogelijk vluchten uitvallen of dat ze moeten stoppen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - KPN behoorde woensdag tot de verliezers op de Amsterdamse beurs. Het telecomconcern zag de omzet en winst stijgen in het eerste kwartaal en handhaafde de verwachtingen voor het hele jaar. Beleggers hadden echter op meer gehoopt. KPN sloot wel meer huishoudens aan op zijn netwerk voor glasvezel. Volgens topman Joost Farwerck blijft het concern daarmee marktleider op het gebied van sneller internet in Nederland. Het aandeel zakte ruim 2 procent.
2 uur geleden