Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lagarde: rentepad ECB ligt niet vast, blijft data-afhankelijk

Lagarde: rentepad ECB ligt niet vast, blijft data-afhankelijk

FRANKFURT (ANP) - Het pad van de Europese Centrale Bank (ECB) bij het verlagen van de rente ligt niet vast en rentebeslissingen blijven afhankelijk van de beschikbare economische data. Dat heeft president Christine Lagarde gezegd in een toelichting op het besluit van de centrale bank in Frankfurt om voor de tweede keer dit jaar de rente te verlagen.

Lagarde zei dat het besluit om het belangrijkste tarief in de eurozone opnieuw met een kwart procentpunt te verlagen unaniem is genomen door de beleidsmakers van de ECB. De centrale bank zal per vergadering besluiten of de rente verder verlaagd wordt, aldus de Française.

De volgende rentevergadering van de ECB vindt plaats op 17 oktober. Dan wordt vergaderd in de Sloveense hoofdstad Ljubljana. Ook in december is er dan weer een beleidsvergadering. Op de financiële markten wordt gehoopt dat de ECB dan later dit jaar de rente verder omlaag zal brengen. In juni kwam de ECB nog met de eerste renteverlaging sinds 2019, maar in juli werd een pauze genomen.

Op koers

Lagarde verklaarde verder dat de inflatie in het eurogebied op koers ligt om in de loop van volgend jaar te dalen naar de doelstelling van 2 procent. Voor dit jaar voorziet de ECB een gemiddelde inflatie van 2,5 procent.

De ECB kwam ook met nieuwe groeivoorspellingen voor de economie van de eurozone. Daarbij wordt voor dit jaar nu op een groei van 0,8 procent gerekend. In juni werd nog gerekend op 0,9 procent. Dat heeft volgens de ECB te maken met een zwakkere bijdrage van de binnenlandse vraag in de rest van dit jaar. Voor volgend jaar wordt een plus van 1,3 procent voorspeld en voor 2026 een groei van 1,5 procent, wat ook iets lager is dan eerder gedacht.

Lagarde ging ook in op het rapport van voormalig ECB-president Mario Draghi over de hervorming van de Europese economie om de concurrentiekracht te versterken dat deze week uitkwam. Volgens haar zijn de hervormingsvoorstellen van de Italiaanse oud-premier gerechtvaardigd, maar wel diepgaand. De hervormingen die Draghi voorstelt kunnen volgens Lagarde zeer nuttig zijn om de Europese economie te versterken.

Meer uit Financieel

TUI boekt meer vakanties tegen hogere prijzen en maakt meer winst

HANNOVER (ANP) - Reisconcern TUI heeft het afgelopen boekjaar dankzij een groei van het aantal vakantiegangers meer winst gemaakt. Ook verwelkomde het Duitse bedrijf meer gasten in de hotels en op de cruises van de eigen merken, wat door hogere prijzen ook meer geld opleverde. TUI verwacht dat de groei de komende maanden aanhoudt, ook de eerste voortekenen voor komende zomer zijn positief.

2 minuten geleden
Amazon verdubbelt investering in India in strijd om AI-voorsprong

NEW YORK (ANP/AFP) - Het Amerikaanse techbedrijf Amazon wil zijn investeringen in India bijna verdubbelen, in een wedloop tussen bedrijven om marktaandeel en technologische voorsprong op het gebied van AI. Het internetbedrijf, actief in onlineverkoop, cloudcomputing en digitale diensten, investeert tot 2030 meer dan 35 miljard dollar in zijn activiteiten in India.

14 minuten geleden
Aegon hard omlaag op Damrak na verhuisplannen

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse effectenbeurs liet woensdag bij de opening geen grote koersuitslagen zien, met uitzondering van Aegon. De verzekeraar werd ruim 8 procent lager gezet nadat bekend was geworden dat het hoofdkantoor en de juridische zetel worden verplaatst naar de Verenigde Staten.

1 uur geleden
Bloomberg: beursgang SpaceX kan grootste ooit worden

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, zet door met zijn plannen voor een beursgang en zou daarbij een bedrag willen ophalen dat "aanzienlijk" hoger ligt dan 30 miljard dollar. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van bronnen. Daarmee kan de beursgang van SpaceX de grootste ooit worden.

1 uur geleden
Aegon verplaatst hoofdkantoor naar VS en verandert naam

DEN HAAG (ANP) - Verzekeraar Aegon verplaatst zijn hoofdkantoor en juridische zetel naar de Verenigde Staten. Bij de afronding van het proces, uiterlijk op 1 januari 2028, gaat de holding verder onder de nieuwe naam Transamerica Inc. De bedrijfsactiviteiten blijven wel opereren onder hun bestaande merken, maakte Aegon woensdag bekend.

2 uur geleden
Rabobank: krappe woningmarkt stuwt prijzen verder omhoog

UTRECHT (ANP) - De Nederlandse huizenmarkt blijft krap ondanks een aanzienlijke toename van het aanbod door de verkoop van huurwoningen door beleggers, concluderen economen van Rabobank.

3 uur geleden
Productie Nederlandse industrie met bijna 2 procent gegroeid

DEN HAAG (ANP) - De productie van de Nederlandse industrie is in oktober met bijna 2 procent gestegen vergeleken met dezelfde maand vorig jaar, meldde het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) woensdag. In de twee voorgaande maanden was ook al sprake van groei.

3 uur geleden