Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lagarde: rentepad ECB ligt niet vast, blijft data-afhankelijk

Lagarde: rentepad ECB ligt niet vast, blijft data-afhankelijk

FRANKFURT (ANP) - Het pad van de Europese Centrale Bank (ECB) bij het verlagen van de rente ligt niet vast en rentebeslissingen blijven afhankelijk van de beschikbare economische data. Dat heeft president Christine Lagarde gezegd in een toelichting op het besluit van de centrale bank in Frankfurt om voor de tweede keer dit jaar de rente te verlagen.

Lagarde zei dat het besluit om het belangrijkste tarief in de eurozone opnieuw met een kwart procentpunt te verlagen unaniem is genomen door de beleidsmakers van de ECB. De centrale bank zal per vergadering besluiten of de rente verder verlaagd wordt, aldus de Française.

De volgende rentevergadering van de ECB vindt plaats op 17 oktober. Dan wordt vergaderd in de Sloveense hoofdstad Ljubljana. Ook in december is er dan weer een beleidsvergadering. Op de financiële markten wordt gehoopt dat de ECB dan later dit jaar de rente verder omlaag zal brengen. In juni kwam de ECB nog met de eerste renteverlaging sinds 2019, maar in juli werd een pauze genomen.

Op koers

Lagarde verklaarde verder dat de inflatie in het eurogebied op koers ligt om in de loop van volgend jaar te dalen naar de doelstelling van 2 procent. Voor dit jaar voorziet de ECB een gemiddelde inflatie van 2,5 procent.

De ECB kwam ook met nieuwe groeivoorspellingen voor de economie van de eurozone. Daarbij wordt voor dit jaar nu op een groei van 0,8 procent gerekend. In juni werd nog gerekend op 0,9 procent. Dat heeft volgens de ECB te maken met een zwakkere bijdrage van de binnenlandse vraag in de rest van dit jaar. Voor volgend jaar wordt een plus van 1,3 procent voorspeld en voor 2026 een groei van 1,5 procent, wat ook iets lager is dan eerder gedacht.

Lagarde ging ook in op het rapport van voormalig ECB-president Mario Draghi over de hervorming van de Europese economie om de concurrentiekracht te versterken dat deze week uitkwam. Volgens haar zijn de hervormingsvoorstellen van de Italiaanse oud-premier gerechtvaardigd, maar wel diepgaand. De hervormingen die Draghi voorstelt kunnen volgens Lagarde zeer nuttig zijn om de Europese economie te versterken.

Meer uit Financieel

Amazon uitblinker op Wall Street na goed ontvangen cijfers

NEW YORK (ANP) - Webwinkel- en techconcern Amazon was vrijdag een uitblinker op de aandelenbeurzen in New York. Beleggers op Wall Street reageerden positief op de kwartaalcijfers van Amazon. Ook Apple meldde cijfers, maar dat aandeel liet een kleine min zien.

7 uur geleden
Amsterdamse AEX-index sluit beursmaand oktober met verlies af

AMSTERDAM (ANP) - De beurs in Amsterdam is vrijdag op de laatste handelsdag van oktober met verlies gesloten na de winstbeurt een dag eerder. Muziekbedrijf Universal Music Group (UMG) behoorde tot de winnaars in de AEX na bekendmaking van kwartaalcijfers. ING deed juist een stapje terug na de flinke plus een dag eerder dankzij goed ontvangen resultaten.

9 uur geleden
Ledenparlement FNV stemt tegen crisisplan toezichthouders

UTRECHT (ANP) - Het Ledenparlement van FNV heeft vrijdag tegen de plannen van de tijdelijke toezichthouders Lodewijk Asscher en Ton Heerts gestemd om de grootste vakbond van Nederland "weer bestuurbaar" te maken. Zij werden in juni aangesteld om de rust terug te brengen bij FNV na een grote bestuurscrisis eerder dit jaar.

12 uur geleden
Corporaties lenen voor het eerst 100 miljard bij Waarborgfonds

DEN HAAG (ANP) - Woningcorporaties hebben deze maand voor het eerst 100 miljard euro aan leningen uitstaan bij het Waarborgfonds Sociale Woningbouw (WSW). Dit melden hun brancheorganisatie Aedes en het WSW. Daarmee kunnen woningcorporaties volgens Aedes bouwdoelen voor de komende jaren halen en sociale huurwoningen verduurzamen.

13 uur geleden
Amazon en Apple blikvangers op Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - Amazon en Apple behoorden vrijdag tot de blikvangers op de beurzen in New York. Beide techbedrijven kwamen met kwartaalresultaten. Het aandeel Amazon deed het goed met een koerssprong van 12 procent. De clouddivisie van het bedrijf profiteerde volgens topman Andy Jassy van een sterke vraag naar rekenkracht voor toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI). Amazon is met zijn clouddiensten 's werelds grootste aanbieder van rekenkracht in datacenters.

13 uur geleden
KLM beëindigt cao-conflict over grondpersoneel met CNV en FNV

SCHIPHOL (ANP) - CNV en FNV hebben een principeovereenkomst gesloten met luchtvaartmaatschappij KLM over een nieuwe cao voor het grondpersoneel, melden de vakbonden en het bedrijf. Ze kwamen tot nieuwe afspraken na bemiddeling van een oud-minister. Die werd aangewezen om het cao-overleg weer vlot te trekken, na drie stakingen op Schiphol en meerdere rechtszaken. Door de acties moest KLM honderden vluchten schrappen.

14 uur geleden
Hof doet eind januari uitspraak in slepende zaak Uber-chauffeurs

AMSTERDAM (ANP) - Het gerechtshof Amsterdam verwacht op 27 januari met een uitspraak te komen in de slepende rechtszaak over de zelfstandigheid van Uber-chauffeurs. Dat werd vrijdag bekend tijdens een zitting in het hoger beroep, waarin vakbond FNV en taxi-app Uber nogmaals tegenover elkaar stonden.

14 uur geleden