Lagarde: overheden moeten groei aanjagen
FRANKFURT (ANP/RTR) - Europese overheden moeten meer uitgeven en investeren om de groei aan te jagen. Daarmee kunnen wereldwijde economische onzekerheden het hoofd worden geboden. Dat zei Christine Lagarde, het nieuwe hoofd van de Europese Centrale Bank (ECB) vrijdag in een van haar eerste optredens.
Volgens Lagarde zijn overheidsuitgaven "een zeer belangrijk onderdeel" van Europees beleid en is samenwerking met monetair beleid van de centrale bank nodig. Daarmee houdt de Française dezelfde koers aan als haar voorganger Mario Draghi, die er telkens op hamerde dat overheden de knip moeten trekken om de Europese economie een zetje te geven. Daarbij doelde Draghi overigens vooral op Nederland en Duitsland.
Van Lagarde, die op 1 november aan haar termijn van acht jaar begon, wordt juist verwacht dat ze het mandaat van de ECB kritisch onder de loep neemt. Zo zouden meerdere centrale bankiers, zoals Klaas Knot van De Nederlandsche Bank (DNB), het inflatiedoel van net geen 2 procent opnieuw willen definiëren.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de hogere importheffingen op meubilair en keuken- en badkamerkastjes met een jaar uitgesteld. De extra invoerbelasting zou met ingang van het nieuwe jaar van kracht zijn, maar wordt nu vooruitgeschoven naar 1 januari 2027, maakte het Witte Huis bekend.
13 uur geledenDEN HAAG/UTRECHT (ANP) - Bij verzekeraars komen de eerste schademeldingen na de jaarwisseling binnen. Het gaat onder andere om brandschade aan auto's, woningen, schuren en schuttingen.
14 uur geledenROME (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten hebben de voorgestelde importheffingen op Italiaanse pasta sterk verlaagd, meldt het Italiaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Volgens het ministerie is dat een teken dat de Amerikaanse regering "de wil van onze bedrijven om samen te werken" erkent.
14 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De president van de Europese Centrale Bank (ECB) Christine Lagarde ziet de toetreding van Bulgarije tot de eurozone als een "krachtig symbool" voor Europa. Het land gebruikt vanaf nu de euro als betaalmiddel en Lagarde heet Bulgarije "hartelijk welkom in de eurofamilie".
17 uur geledenBUNNIK (ANP) - In Nederland zijn vorig jaar iets meer auto's verkocht dan in 2024. Daarbij wonnen elektrische auto's en hybrides verder marktaandeel, melden brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging.
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Nederlanders hebben elkaar tijdens de jaarwisseling massaal met de smartphone een gelukkig nieuwjaar gewenst, signaleren telecomproviders. Dat zorgde voor meer mobiel dataverbruik dan een jaar eerder, melden KPN en VodafoneZiggo.
18 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP/RTR) - Zwitserse autoriteiten vermoeden dat tientallen mensen om het leven zijn gekomen door een explosie in een bar in het Zwitserse skioord Crans-Montana. Er zijn circa honderd gewonden.
18 uur geleden