Lagarde: niet gesproken over renteverlaging met half procentpunt
FRANKFURT (ANP) - De beleidsmakers van de Europese Centrale Bank (ECB) hebben bij de rentevergadering niet gesproken over een verlaging van de rente met een half procentpunt, oftewel 50 basispunten. Dat zei ECB-president Christine Lagarde in een toelichting. Eerder op de dag kwamen nog tegenvallende cijfers over de economie van de eurozone, waardoor de centrale bank mogelijk geneigd zou kunnen zijn om de rente sterker te verlagen om zo de economie extra te stimuleren.
"We hebben de twee cijfers 5 en 0 niet uitgesproken", aldus Lagarde. "Het was helemaal niet in het debat. Het besluit om de rente met een kwart procentpunt te verlagen is unaniem genomen."
De economische groei van het eurogebied kwam in het afgelopen kwartaal tot stilstand, vooral door zwakte in Duitsland en Frankrijk. Lagarde verwacht dat de economie ook op de middellange termijn nog zwak zal blijven. Ook wees ze op risico's voor de economie door handelsspanningen die de Europese export kunnen raken en voor een afzwakkende wereldeconomie kunnen zorgen.
Maart
Lagarde hintte er wel op dat de rente verder verlaagd zal worden. Volgens haar is de "richting van de reis" van de ECB helder. De centrale bank in Frankfurt vergadert in maart opnieuw over de rente en op de financiële markten wordt verwacht dat er dan opnieuw een verlaging zal komen.
Het belangrijkste rentetarief in de eurozone gaat nu naar 2,75 procent. Sinds juni vorig jaar heeft de ECB de rente vijf keer met een kwart procentpunt verlaagd.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Bank of America krijgt een boete van 1,2 miljard dollar vanwege het tekortschieten in de aanpak van witwaspraktijken. Dat meldt zakenkrant Financial Times. De bank zou volgens het Amerikaanse ministerie van Financiën verdachte transacties ter waarde van 5 miljard dollar niet op de juiste manier hebben gemeld.
3 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - OpenAI heeft een "geavanceerd opnameapparaat" ontdekt dat in een van de kantoren van het bedrijf was verstopt. Dat meldt de maker van ChatGPT in een bericht op socialmediaplatform X. OpenAI kwam erachter dat een medewerker het enkele dagen eerder had geplaatst. Die medewerker is daarna ontslagen en gearresteerd.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Apple is dinsdag iets hoger geëindigd op de aandelenbeurzen in New York. De iPhone-maker heeft een reeks producten aangekondigd voor in huis. Een daarvan is de HomeView, een soort iPad waarmee gebruikers hun kalender in de gaten kunnen houden, to-dolijstjes kunnen maken en die helpt bij het bedienen van de deurbel. Apple won 0,1 procent.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Albert Heijn is eerst begonnen met het herstellen van de systemen die te maken hebben met de winkelvoorraad. Dat zei topvrouw Margaret Versteden-Van Duijn van de supermarktketen in het programma Eva. Over de oorzaak van het cybersecurity-incident, zoals AH het zelf noemt, liet ze niks los.
6 uur geledenAUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Datingappbedrijf Bumble wordt van de beurs gehaald door het recent opgerichte Ithaca Holdings voor een bedrag van 1,3 miljard dollar, omgerekend ruim 1,1 miljard euro. Dat is veel minder dan de waardering van het bedrijf bij de beursgang in 2021. Bumble kampt, net als andere datingapps, met een dalend aantal gebruikers, omdat jongeren minder trek lijken te hebben in online daten.
8 uur geledenZAANDAM (ANP) - Het onderzoek naar het cyberbeveiligingsincident dat speelt bij Albert Heijn loopt nog, meldt de supermarktketen dinsdagmiddag in een update. "We nemen het cybersecurity-incident zeer serieus en doen zorgvuldig onderzoek naar de aard en oorzaak ervan."
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX, de belangrijkste beursgraadmeter op het Damrak, is dinsdag met verlies gesloten, vooral door koersverliezen van de chipbedrijven. Supermarktconcern Ahold Delhaize (plus 0,7 procent) toonde een klein herstel na de koersval een dag eerder. De IT-problemen bij Albert Heijn en zusterketens als Etos, het Belgische Delhaize en het Amerikaanse Stop&Shop zijn nog steeds niet opgelost. Het concern zegt geen aanwijzingen te hebben dat gegevens van klanten, medewerkers of andere bedrijven zijn gestolen bij het cyberveiligheidsincident.
8 uur geleden