Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lagarde: niet gesproken over renteverlaging met half procentpunt

Lagarde: niet gesproken over renteverlaging met half procentpunt

FRANKFURT (ANP) - De beleidsmakers van de Europese Centrale Bank (ECB) hebben bij de rentevergadering niet gesproken over een verlaging van de rente met een half procentpunt, oftewel 50 basispunten. Dat zei ECB-president Christine Lagarde in een toelichting. Eerder op de dag kwamen nog tegenvallende cijfers over de economie van de eurozone, waardoor de centrale bank mogelijk geneigd zou kunnen zijn om de rente sterker te verlagen om zo de economie extra te stimuleren.

"We hebben de twee cijfers 5 en 0 niet uitgesproken", aldus Lagarde. "Het was helemaal niet in het debat. Het besluit om de rente met een kwart procentpunt te verlagen is unaniem genomen."

De economische groei van het eurogebied kwam in het afgelopen kwartaal tot stilstand, vooral door zwakte in Duitsland en Frankrijk. Lagarde verwacht dat de economie ook op de middellange termijn nog zwak zal blijven. Ook wees ze op risico's voor de economie door handelsspanningen die de Europese export kunnen raken en voor een afzwakkende wereldeconomie kunnen zorgen.

Maart

Lagarde hintte er wel op dat de rente verder verlaagd zal worden. Volgens haar is de "richting van de reis" van de ECB helder. De centrale bank in Frankfurt vergadert in maart opnieuw over de rente en op de financiƫle markten wordt verwacht dat er dan opnieuw een verlaging zal komen.

Het belangrijkste rentetarief in de eurozone gaat nu naar 2,75 procent. Sinds juni vorig jaar heeft de ECB de rente vijf keer met een kwart procentpunt verlaagd.

Meer uit Financieel

Apple boekt recordomzet door zeer sterke verkoop iPhones

CUPERTINO (ANP) - Apple heeft in het afgelopen kwartaal, met de belangrijke feestdagenperiode, een recordomzet behaald dankzij een zeer sterke verkoop van de nieuwe iPhone 17. Volgens het Amerikaanse technologieconcern kwam de omzet uit op 143,8 miljard dollar. Dat is 16 procent meer dan een jaar eerder.

4 uur geleden
WSJ: Amazon praat met OpenAI over investering van 50 miljard

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Amazon voert gesprekken met OpenAI over een investering van 50 miljard dollar in het moederbedrijf van ChatGPT. Dat meldt zakenkrant The Wall Street Journal op basis van bronnen. OpenAI zou in totaal 100 miljard dollar aan nieuw kapitaal willen ophalen voor verdere groei.

4 uur geleden
Meta fors hoger op Wall Street na cijfers, Microsoft flink omlaag

NEW YORK (ANP) - Meta Platforms, het moederbedrijf van Facebook, WhatsApp en Instagram, was donderdag een uitblinker op de aandelenbeurzen in New York na goed ontvangen cijfers. Ook Microsoft opende de boeken, maar die resultaten vielen beleggers op Wall Street tegen en het aandeel ging hard omlaag.

4 uur geleden
Trump laat luchtruim Venezuela heropenen voor verkeersvluchten VS

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bevel gegeven voor heropening van het luchtruim boven Venezuela voor verkeersvliegtuigen uit de Verenigde Staten. Volgens Trump kunnen Amerikaanse burgers snel weer naar Venezuela vliegen en zullen ze daar veilig zijn.

6 uur geleden
Trump wil volgende week kandidaat Fed-voorzitterschap bekendmaken

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump wil volgende week bekendmaken wie hij gaat voordragen als opvolger van voorzitter Jerome Powell bij de Amerikaanse centrale bank. De termijn van voorzitter Powell bij de Federal Reserve loopt in mei af.

8 uur geleden
Shell stijgt en chipfondsen dalen in vlak gesloten AEX

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag vrijwel vlak gesloten. Zwaargewicht Shell stond bij de winnaars dankzij een flinke stijging van de olieprijzen. De chipfondsen ASML, ASMI en Besi gingen juist verder omlaag na de verliezen een dag eerder. Verder kwam ING met kwartaalcijfers naar buiten.

9 uur geleden
Wereldwijde goudvraag naar record in 2025

LONDEN (ANP) - De wereldwijde vraag naar goud is vorig jaar naar een recordniveau gestegen. Dat meldt de World Gold Council (WGC), de brancheorganisatie voor de internationale goudhandel. Volgens de WGC bedroeg de totale vraag vorig jaar 5002 ton. Het is voor het eerst dat de vraag boven de 5000 ton uitkwam.

10 uur geleden