Lagarde: niet gesproken over renteverlaging met half procentpunt
FRANKFURT (ANP) - De beleidsmakers van de Europese Centrale Bank (ECB) hebben bij de rentevergadering niet gesproken over een verlaging van de rente met een half procentpunt, oftewel 50 basispunten. Dat zei ECB-president Christine Lagarde in een toelichting. Eerder op de dag kwamen nog tegenvallende cijfers over de economie van de eurozone, waardoor de centrale bank mogelijk geneigd zou kunnen zijn om de rente sterker te verlagen om zo de economie extra te stimuleren.
"We hebben de twee cijfers 5 en 0 niet uitgesproken", aldus Lagarde. "Het was helemaal niet in het debat. Het besluit om de rente met een kwart procentpunt te verlagen is unaniem genomen."
De economische groei van het eurogebied kwam in het afgelopen kwartaal tot stilstand, vooral door zwakte in Duitsland en Frankrijk. Lagarde verwacht dat de economie ook op de middellange termijn nog zwak zal blijven. Ook wees ze op risico's voor de economie door handelsspanningen die de Europese export kunnen raken en voor een afzwakkende wereldeconomie kunnen zorgen.
Maart
Lagarde hintte er wel op dat de rente verder verlaagd zal worden. Volgens haar is de "richting van de reis" van de ECB helder. De centrale bank in Frankfurt vergadert in maart opnieuw over de rente en op de financiële markten wordt verwacht dat er dan opnieuw een verlaging zal komen.
Het belangrijkste rentetarief in de eurozone gaat nu naar 2,75 procent. Sinds juni vorig jaar heeft de ECB de rente vijf keer met een kwart procentpunt verlaagd.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/AFP) - Franse aanklagers vermoeden dat Elon Musk seksueel getinte deepfakes op socialemediaplatform X heeft aangemoedigd om de waarde van zijn bedrijf "kunstmatig" op te drijven. Dat hebben ze laten weten aan Amerikaanse autoriteiten, werd zaterdag bekendgemaakt.
3 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - ChatGPT-moederbedrijf OpenAI heeft plannen om het aantal medewerkers dit jaar bijna te verdubbelen. Op die manier hoopt de Amerikaanse pionier op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI) concurrentie van bedrijven als Anthropic en Google het hoofd te bieden, schrijft zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De prijzen aan de pomp in Nederland zijn zaterdag verder omhooggegaan door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. De gemiddelde adviesprijs voor een liter diesel nadert inmiddels de 2,70 euro, blijkt uit gegevens van consumentencollectief UnitedConsumers.
5 uur geledenNEW DELHI (ANP) - De Iraanse marine heeft vorige week een Indiase tanker met vloeibaar petroleumgas door de Straat van Hormuz begeleid. Dit gebeurde via een vooraf goedgekeurde route na diplomatiek overleg met de Indiase overheid. Dit meldt persbureau Bloomberg op basis van een anonieme officier aan boord van het schip.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie heeft EU-lidstaten opgeroepen om hun doelstellingen voor gasvoorraden te verlagen en niet te haasten met het aanvullen van hun uitgeputte reserves. Dat zou de vraag naar gas wat kunnen temperen nu brandstof erg duur is door de Iranoorlog, meldt de Financial Times zaterdag.
8 uur geledenLOS GATOS (ANP/BLOOMBERG) - Netflix verwacht zaterdag wereldwijd miljoenen kijkers te trekken met een grootschalige livestream rond de comeback van de populaire K-popgroep BTS. Het evenement, de eerste show van de groep in jaren, past in de strategie van het Amerikaanse bedrijf om sterker in te zetten op live-evenementen.
10 uur geledenCHICAGO (ANP/DPA/BELGA/RTR) - United Airlines schrapt veel vluchten die door de flinke stijging van de brandstofprijzen onrendabel zijn geworden. Op korte termijn wil de Amerikaanse luchtvaartmaatschappij zijn capaciteit met ongeveer 5 procent verminderen, heeft topman Scott Kirby aangekondigd.
10 uur geleden