Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lagarde: investeringen in infra en defensie kunnen groei steunen

Lagarde: investeringen in infra en defensie kunnen groei steunen

FRANKFURT (ANP) - De plannen voor enorme investeringen in defensie van de Europese Commissie en de geplande Duitse miljardeninvesteringen in defensie en infrastructuur kunnen de groei van de economie van de eurozone steunen. Dat zei president Christine Lagarde van de Europese Centrale Bank (ECB) in een toelichting op het besluit om de rente verder te verlagen.

Maar de inflatie kan ook worden aangewakkerd door die investeringsplannen, aldus Lagarde. Ze zei dat de ECB nog bestudeert wat de impact kan zijn van die plannen op de groei en inflatie. Zo is er volgens haar nog veel onduidelijk over de timing en financiering daarvan en waar de aankopen voor defensie en infrastructuur gedaan worden. "We zijn zeer aandachtig", zei Lagarde.

Daar staat wel tegenover dat de wereldwijde handelsspanningen juist de groei kunnen raken doordat de export afzwakt en de wereldhandel ondermijnd wordt. Door de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump zijn zorgen ontstaan over een handelsoorlog. Trump heeft gedreigd tarieven van 25 procent op te leggen op Europese goederen. Ook zijn er volgens Lagarde risico's door de geopolitieke spanningen zoals de oorlog in Oekraïne. De onzekerheid is volgens haar nu groter dan ooit.

Rentebeleid

Lagarde zei wel dat de ECB per vergadering blijft kijken naar het rentebeleid. Daarbij is de beschikbare economische informatie volgens haar nog belangrijker geworden. In april komt de centrale bank in Frankfurt met een nieuw rentebesluit.

In de verklaring over de verlaging met een kwart procentpunt schreef de ECB dat het monetair beleid nu "betekenisvol minder restrictief" is geworden. Daarmee lijkt de centrale bank erop te hinten dat er een pauze kan komen bij de renteverlagingen of dat het tempo van verlagingen wordt afgezwakt.

In een reactie op het ECB-besluit schrijft ING-hoofdeconoom Carsten Brzeski dan ook dat de "richting van de reis" van de centrale bank niet langer zo duidelijk is als voorheen en dat er een mogelijkheid is dat de ECB in april de rente onveranderd laat.

Meer uit Financieel

KLM: uitspraak rechter over staking 'positief voor passagiers'

AMSTELVEEN (ANP) - Het verbod van de rechter in Amsterdam van een staking van KLM-grondpersoneel op Schiphol komende woensdagmiddag is "positief voor alle passagiers die volgende week woensdag met ons reizen en voor KLM als bedrijf". Dat meldt de luchtvaartmaatschappij in een reactie. "We kunnen nu onze operatie veilig blijven uitvoeren."

5 uur geleden
Rechter verbiedt staking van grondpersoneel KLM van woensdag

AMSTERDAM (ANP) - Grondpersoneel van KLM mag aanstaande woensdagmiddag niet acht uur lang staken, oordeelt de kortgedingrechter in Amsterdam. Daarmee gaat de rechter mee in het betoog van zowel KLM als Schiphol dat de door vakbonden FNV en CNV aangekondigde actie te veel veiligheidsrisico's met zich meebrengt.

6 uur geleden
Martijn Snoep herbenoemd als bestuursvoorzitter ACM

AMSTERDAM (ANP) - Martijn Snoep is herbenoemd als bestuursvoorzitter van de Autoriteit Consument & Markt (ACM). De ministerraad heeft ingestemd met zijn herbenoeming die per 1 september ingaat. Snoep vormt samen met bestuursleden Manon Leijten en Martijn Ridderbos het bestuur van de toezichthouder.

6 uur geleden
AEX sluit lager in aanloop deadline importheffingen Trump

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met verlies het weekend ingegaan. Beleggers moesten het doen zonder richting uit Wall Street omdat de Amerikaanse aandelenmarkten dicht zijn voor de viering van Onafhankelijkheidsdag in de Verenigde Staten. Handelaren deden het verder voorzichtig aan nu de deadline voor de invoering van de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump steeds dichterbij komt.

7 uur geleden
Kabinet wil Invest-NL en Invest International laten fuseren

DEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet wil de financieringsinstellingen Invest-NL en Invest International onder één dak brengen. De samenvoeging, waar al op werd voorgesorteerd in het regeerprogramma, moet een organisatie opleveren met meer schaalgrootte en slagvaardigheid. Dat schrijven de ministers Eelco Heinen (Financiën, VVD), Vincent Karremans (Economische Zaken, VVD) en Caspar Veldkamp (Buitenlandse Zaken, NSC) en staatssecretaris Hanneke Boerma (Buitenlandse Handel, NSC) aan de Tweede Kamer.

7 uur geleden
Schiphol waarschuwt voor onaanvaardbare risico's bij KLM-staking

AMSTERDAM (ANP) - Schiphol waarschuwt dat de aangekondigde staking van KLM-grondpersoneel komende woensdag tot "onaanvaardbare risico's" leidt. Volgens een advocaat van Schiphol heeft de luchthaven de plannen van de vakbonden geanalyseerd. Daaruit is onder meer naar voren gekomen dat de parkeerplekken voor vliegtuigen aan de gates kunnen vollopen.

8 uur geleden
Bronnen: OPEC+ besluit zaterdag over nieuwe productieverhoging

WENEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Oliekartel OPEC+ gaat zaterdag waarschijnlijk besluiten de olieproductie in augustus opnieuw te verhogen, met 411.000 vaten per dag. Dat meldden bronnen bij de OPEC+ aan persbureau Reuters. Die onlinevergadering zou eigenlijk op zondag plaatsvinden, maar zou zijn vervroegd naar zaterdag.

8 uur geleden