Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lagarde: gesproken bij ECB over politieke onzekerheid in EU en VS

Lagarde: gesproken bij ECB over politieke onzekerheid in EU en VS

FRANKFURT (ANP/AFP) - De beleidsmakers van de Europese Centrale Bank (ECB) hebben bij de rentevergadering gesproken over "politieke onzekerheid" in de Europese Unie en de Verenigde Staten. Dat zei ECB-president Christine Lagarde in een toelichting op het besluit van de centrale bank om de rente in de eurozone voor de vierde keer dit jaar te verlagen.

Lagarde wees daarbij op politieke ontwikkelingen in bepaalde lidstaten van de eurozone. Zo is er in Frankrijk en Duitsland grote politieke onrust. En in de VS heeft Donald Trump de presidentsverkiezingen gewonnen. Trump heeft gezegd importheffingen in te gaan voeren op Europese goederen om zo de Amerikaanse industrie te steunen. Daar kan de Europese export naar de VS onder lijden.

Volgens de Française zijn restricties en protectionisme bij handelsbeleid niet goed voor de economische groei. "Het risico op grotere wrijvingen in de wereldwijde handel kan drukken op de groei van de eurozone door lagere exporten en een afzwakkende wereldeconomie."

Impact

Het is volgens Lagarde nog wel moeilijk te zeggen wat de impact van importheffingen op de inflatie zal zijn. Dat hangt volgens haar af van hoe hoog die tarieven worden en hoe groot eventuele vergeldingsmaatregelen zullen zijn.

De ECB verlaagde donderdag ook de groeiverwachtingen voor de economie van de eurozone voor dit jaar en de komende jaren. Lagarde zei dat de economie van het eurogebied "momentum" verliest, door met name zwakte in de industrie, de bedrijfsinvesteringen en de export. Wel blijft de arbeidsmarkt sterk, aldus de ECB-president.

De rente in de eurolanden gaat nu met opnieuw een kwart procentpunt omlaag. Daarmee wil de ECB de economie ondersteunen. De centrale bank in Frankfurt zegt wel dat de groei wordt gesteund door de hogere lonen waardoor de consumentenbestedingen moeten toenemen. Het was de laatste rentevergadering van dit jaar. Naar verwachting gaat de ECB volgend jaar verder met het verlagen van de rente nu de inflatie richting de doelstelling van 2 procent gaat.

Meer uit Financieel

Tegenvallende inflatie zet rem op beursrally in New York

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag overwegend in het rood gesloten na een tegenvallend Amerikaans inflatiecijfer. Ook de oplopende spanningen tussen Washington en Iran en stijgende olieprijzen zorgden voor een negatieve stemming.

35 minuten geleden
Regering-Trump begint met terugbetaling miljarden aan importeurs

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De regering-Trump is bezig met het uitkeren van meer dan 35,5 miljard dollar aan importeurs die met succes een verzoek hebben ingediend om terugbetaling van invoerheffingen. Dat gebeurt nadat het Amerikaanse Hooggerechtshof dit economische beleid van de president onwettig had verklaard.

2 uur geleden
Kwart meer omzet voor Alfen, verkoop oplaadsystemen gedaald

ALMERE (ANP) - Alfen, producent van laadpalen en andere systemen voor het elektriciteitsnet, heeft de opbrengsten in het eerste kwartaal van dit jaar met een kwart zien toenemen. De groei werd vooral gestuwd door meer verkopen van opslagsystemen voor elektriciteit en slimme elektriciteitsnetten. De verkopen van oplaadsystemen voor elektrische auto's gingen echter verder omlaag, werd dinsdag bekend.

3 uur geleden
Fors verlies voor AEX, Prosus grootste daler

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is dinsdag met een flink verlies de handel uitgegaan. Onzekerheid over het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran drukte de stemming op het Damrak. De Amerikaanse president Donald Trump zei dat het bestand "aan een zijden draadje" hangt. Volgens Iran mislukt het vredesproces als de VS niet akkoord gaan met een Iraans vredesvoorstel.

5 uur geleden
ASML en vakbonden willen minder gedwongen ontslagen

VELDHOVEN (ANP) - ASML en de vakbonden zijn een sociaal plan overeengekomen. Daarin is het uitgangspunt volgens alle partijen om zoveel mogelijk gedwongen ontslagen bij het bedrijf te voorkomen. De chipmachinemaker kondigde eind januari aan dat zo'n 1700 medewerkers met managementbanen ontslagen zouden worden. Dat aantal kan nog "honderden mensen" lager uitvallen, zegt een woordvoerster van ASML dinsdag.

5 uur geleden
Ondernemersorganisatie pleit voor uitstel Europese CO2-heffing

DEN HAAG (ANP) - Ondernemend Nederland (ONL) pleit ervoor dat het kabinet zich inzet om de Europese CO2-heffing uit te stellen. Volgens de ondernemersorganisatie komt het bedrijfsleven door deze extra heffing nog verder onder druk te staan.

5 uur geleden
H&M sluit distributiecentrum in België, 440 banen weg

GHLIN (ANP/BELGA) - H&M Logistics, de logistieke tak van de Zweedse moderetailer, sluit definitief het distributiecentrum in het Belgische Ghlin, in het zuiden van het land. Dat bevestigt vakbondsman Philippe Dumortier aan persbureau Belga. Daarmee gaan ongeveer 440 banen verloren.

6 uur geleden