Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lagarde denkt niet dat inflatie eurozone hoogtepunt heeft bereikt

Lagarde denkt niet dat inflatie eurozone hoogtepunt heeft bereikt

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Het zou Christine Lagarde verbazen als de inflatie in de eurozone al over haar piek heen is. Dat zei de president van de Europese Centrale Bank (ECB) maandag in het Europees Parlement. "Er is te veel onzekerheid, met name op het gebied van de hoge energieprijzen die door worden berekend aan consumenten, om aan te nemen dat het hoogtepunt al bereikt is. Het zou me verbazen."

In november wordt een iets lagere inflatie verwacht dan in oktober, voor het eerst in de 1,5 jaar dat de rente niet verder oploopt. Toch verwachten vrijwel alle economen die door persbureau Bloomberg werden gepeild dat de inflatie boven de 10 procent uitkomt.

Sommige beleidsbepalers van de ECB gaven dan ook aan dat er mogelijk minder grote renteverhogingen kunnen komen nu er ook een recessie dreigt. Zeker omdat de ECB ook denkt over een manier om de circa 5 biljoen euro die het aan staats- en bedrijfsleningen in bezit heeft af te gaan bouwen.

Anderen zien nog geen ruimte om gas terug te nemen. President Klaas Knot van De Nederlandsche Bank, die al langer bij de beleidsbepalers behoort die een streng rentebeleid voorstaan, waarschuwde maandag al dat Europa moet wennen aan een lange periode van renteverhogingen om de inflatie onder controle te krijgen.

"Hoeveel verder we moeten gaan en hoe snel we daar moeten geraken", weet Lagarde nog niet. Dat hangt af van nieuwe economische prognoses, maar ook bijvoorbeeld van hoe snel schokken als leveringsproblemen aanhouden en hoe snel lonen stijgen. De rente zou zelfs zo hoog kunnen worden dat die leidt tot economische krimp, waarschuwde de ECB-topvrouw. "Als ik nu de topeconomen bij de ECB vraag, geven ze aan dat de kans op stijgende inflatie groot is."

Meer uit Financieel

Olie en gas aanzienlijk goedkoper door hoop op akkoord VS-Iran

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Door de hoop op vrede in het Midden-Oosten laten zowel de olie- als de gasprijzen maandagochtend stevige dalingen zien. De Verenigde Staten en Iran lijken na berichten van afgelopen weekend namelijk heel dicht bij een nieuw akkoord.

35 minuten geleden
Grootste Chinese mijnongeval sinds 2009 jaagt kolenprijs op

DALIAN (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese mijnramp van vrijdag jaagt de prijs van kolen op in het Aziatische land. Handelaren maken zich nu zorgen over verstoringen in de kolenaanvoer en andere industrieën door krachtig Chinees overheidsingrijpen.

1 uur geleden
Bangladesh wil biedingen bedrijven voor verkennen oliereserves

DHAKA (ANP/AFP/RTR) - Bangladesh heeft internationale bedrijven zondag uitgenodigd om biedingen uit te brengen voor de verkenning van olie- en gasreserves. Daarmee probeert het land een brandstoftekort te verminderen dat is ontstaan door de blokkade van de Straat van Hormuz.

18 uur geleden
Bestuurslid: ECB koerst zonder vredesdeal af op renteverhoging

NICOSIA (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) koerst af op een renteverhoging volgende maand als de Verenigde Staten en Iran geen houdbaar vredesakkoord sluiten. Dat heeft de Oostenrijkse centralebankpresident en ECB-bestuurder Martin Kocher gezegd in de marge van de tweedaagse vergadering van de EU-ministers van Financiën op Cyprus.

21 uur geleden
Eerste lng-tanker door Straat van Hormuz naar India sinds oorlog

ABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - Het eerste schip met vloeibaar gemaakt aardgas (lng) voor India is door de nog altijd vrijwel afgesloten Straat van Hormuz gevaren. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van scheepstrackinggegevens. Het is voor India de eerste lng-tanker die de Perzische Golf heeft verlaten sinds het uitbreken van de Iranoorlog eind februari.

23 uur geleden
'Grote zorgen' bij Wereldbank over aanhoudende blokkade Hormuz

DEN HAAG (ANP) - De Wereldbank maakt zich "grote zorgen" over de gevolgen van de aanhoudende blokkade van de Straat van Hormuz. "De economische effecten houden aan en ze stapelen zich op", stelt Paschal Donohoe, voormalig Eurogroep-voorzitter en sinds november vorig jaar topbestuurder bij 's werelds grootste instituut voor ontwikkelingshulp.

1 dag geleden
Indiase handelsminister naar Canada voor bezoek premier Carney

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - De Indiase minister van Handel en Industrie Piyush Goyal gaat komende week naar Canada om te praten met premier Mark Carney over een vrijhandelsakkoord tussen beide landen. Ook wordt gepraat over samenwerking bij belangrijke grondstoffen die India nodig heeft.

1 dag geleden