Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lagarde: ambitieuze overheidsmaatregelen nodig tegen coronacrisis

Lagarde: ambitieuze overheidsmaatregelen nodig tegen coronacrisis

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Maatregelen van de Europese Centrale Bank (ECB) alleen zijn niet voldoende om een economische crisis als gevolg van het nieuwe coronavirus te bestrijden. Ook overheden moeten hun steentje bijdragen. Dat was de belangrijkste boodschap van Christine Lagarde, president van de ECB, in een toelichting op het nieuwste rentebesluit.

"Overheden en alle andere beleidsmakers worden opgeroepen om tijdig en gericht acties te ondernemen", zei Lagarde. De virusuitbraak is volgens haar op dit moment het grootste risico voor de economie. Lagarde riep Europese overheden op "ambitieuze en gecoördineerde" ingrepen te doen tegen de economische schade van de virusuitbraak. Het gaat om maatregelen als belastingverlichting of hogere publieke uitgaven.

De ECB probeert op zijn beurt de pijn te verzachten met een ruimer opkoopprogramma van obligaties en meer goedkope leningen aan banken, om zo de toegang tot krediet op peil te houden. De ECB-preses benadrukte verder dat beleidsmakers van de centrale bank unaniem instemden met het donderdag gepresenteerde maatregelenpakket. Dat gold dus ook voor het ongemoeid laten van de rentes, terwijl er op financiële markten werd gerekend op een renteverlaging.

Groeivooruitzichten

De centrale bank verlaagde zijn groeivooruitzichten voor de economie van de eurozone in 2020 naar 0,8 procent, tegenover een eerder voorziene 1,1 procent groei. Maar die raming is alweer gedateerd gezien de recente ontwikkelingen, gaf Lagarde toe.

De woorden van Lagarde deden de financiële markten weinig goeds. De pan-Europese aandelenindex STOXX 600 stond op het grootste verlies ooit. Op de obligatiemarkt gingen met name Italiaanse schuldpapieren hard onderuit, nadat Lagarde liet weten dat het niet de taak van de ECB is om de zogeheten 'spread' te verkleinen. De spread is het verschil tussen rendement van verschillende staatsobligaties en laat zien hoe risicovol beleggers die schuldpapieren vinden.

De ECB kondigde overigens ook zelf maatregelen aan tegen de verspreiding van het coronavirus. Om besmettingen te voorkomen, kondigde Lagarde aan de volgende persconferentie na het rentebesluit volledig online te houden.

Meer uit Financieel

VS verlagen importheffingen op kleine Chinese pakketjes

HONGKONG (ANP/RTR) - De Verenigde Staten gaan de invoerheffingen op kleinere pakketjes uit China verlagen, meldt het Witte Huis. Dit is opnieuw een stap die de handelsspanningen tussen de twee economische grootmachten moet verminderen.

1 uur geleden
Voor het eerst meer museumbezoekers dan inwoners in Italië

ROME (ANP/DPA) - Musea en andere culturele bezienswaardigheden in Italië, zoals het Colosseum in Rome en de archeologische sites in Pompeï, zijn vorig jaar door ruim 60 miljoen mensen bezocht. Daarmee overtrof het aantal bezoekers voor het eerst het inwoneraantal van Italië van ongeveer 59 miljoen.

1 uur geleden
Laadpalenmaker Alfen hard onderuit op Damrak na resultaten

AMSTERDAM (ANP) - Alfen ging dinsdag hard onderuit op de Amsterdamse beurs. De producent van laadpalen en andere systemen voor het elektriciteitsnet verlaagde zijn omzetverwachting voor dit jaar. Dat komt volgens het bedrijf door zwakkere marktomstandigheden, vooral bij oplaadsystemen voor elektrische auto's. Alfen rekent daardoor ook op een grotere krimp van de winstmarge dan aanvankelijk gedacht en wil extra maatregelen nemen om de kosten te drukken. Het aandeel kelderde bijna een kwart in waarde.

1 uur geleden
Bloomberg: China heft verbod op Boeing-leveringen op na deal

BEIJING (ANP) - China heeft het verbod op de levering van Boeing-vliegtuigen aan Chinese luchtvaartmaatschappijen opgeheven. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. De stap volgt op de doorbraak in het handelsoverleg tussen Washington en Beijing. Beide landen besloten daardoor hun importheffingen tijdelijk te verlagen.

3 uur geleden
Prijzen vliegtickets en bungalowparken stuwen inflatie

DEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven is in april gemiddeld 4,1 procent duurder geworden dan in dezelfde maand een jaar geleden. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van definitieve cijfers, die gelijk zijn aan de eerder gemelde snelle raming. De inflatie liep daarmee op ten opzichte van de 3,7 procent in maart.

4 uur geleden
ANVR: Nederlandse vakantiegangers pakken weer vaker het vliegtuig

LEUSDEN (ANP) - Nederlandse vakantiegangers gaan deze zomer weer massaal met het vliegtuig op vakantie, zelfs vaker dan vorig jaar. Volgens onderzoek dat reisbrancheorganisatie ANVR heeft laten uitvoeren kiest 55 procent van de Nederlanders ervoor om te reizen met het vliegtuig dit jaar. Vorig jaar was dit 51 procent. "De positieve trend voor zowel eigen vervoer als reizen met de trein zet niet door", concludeert de ANVR.

5 uur geleden
Opluchtingsrally op Wall Street na doorbraak in handelsoverleg

NEW YORK (ANP) - De aandelenkoersen op Wall Street gingen maandag hard omhoog, nadat de VS en China tijdelijk lagere importheffingen hadden afgesproken. Hierdoor namen de zorgen over een recessie onder beleggers af en stortten zij zich massaal op technologieaandelen.

12 uur geleden