Lagarde: alles doen wat nodig is om inflatie omlaag te krijgen
GENÈVE (ANP/AFP) - De Europese Centrale Bank (ECB) zal "alles doen wat nodig is" om de hoge inflatie omlaag te krijgen en te zorgen voor stabielere prijzen. Dat zei ECB-president Christine Lagarde op een bijeenkomst van de Wereldhandelsorganisatie (WTO) in het Zwitserse Genève.
Volgens Lagarde zal de ECB zich daarvoor volledig inspannen. De centrale bank is al langere tijd bezig om de rente te verhogen om de inflatie aan te pakken. Ze stelde dat de hoge inflatie vooral kwetsbare mensen raakt. "Het is geen goede situatie."
Bij de bijeenkomst werd ook stilgestaan bij Internationale Vrouwendag. Lagarde verklaarde samen met WTO- directeur-generaal Ngozi Okonjo-Iweala dat ook vrouwen hard geraakt worden door de inflatie. "De laagstbetaalden zijn vrouwen", aldus de Française.
Meer uit Financieel
EINDHOVEN (ANP) - Signify heeft de omzet en winst zien dalen in het tweede kwartaal van 2026. De voormalige verlichtingsdivisie van Philips sprak van gemengde marktomstandigheden, met een aanhoudend momentum in de professionele verlichtingsprojecten in de Verenigde Staten en opkomende markten en een zwakkere vraag in Europa.
8 minuten geledenROSMALEN (ANP) - Nederland kan zich geen infrastructuurbeleid veroorloven dat van incident naar incident beweegt. Daarvoor heeft topman Ton Hillen van bouwconcern Heijmans vrijdag gewaarschuwd bij de publicatie van de halfjaarcijfers, waarbij hij mede doelt op de recente sluiting van de Merwedebrug voor vrachtverkeer. Volgens hem is dat niet het eerste incident en hobbelt Nederland van de ene spoedreparatie naar de andere.
8 minuten geledenAMSTERDAM (ANP/RTR) - Frankrijk verzet zich tegen het gebruik van een geavanceerd zelfrijhulpsysteem van Tesla in de huidige vorm op Europese wegen. Nederland heeft de Full Self-Driving-rijassistentiesoftware wel toegelaten. De Franse minister van Transport voorziet echter veiligheidsproblemen.
20 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Leiders en ministers van verschillende landen hebben verbaasd en boos gereageerd op de nieuwe importheffingen die de Verenigde Staten hebben opgelegd aan zestig handelspartners.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten hebben nieuwe importheffingen van 10 en 12,5 procent aangekondigd voor zestig handelspartners, waaronder de Europese Unie. Dat heeft de Amerikaanse handelsvertegenwoordiger Jamieson Greer donderdag aangekondigd. Regeringsfunctionarissen noemen als reden voor de nieuwe importheffingen de vermeende lakse handhaving op verboden dwangarbeid.
1 uur geledenMANILA (ANP/RTR) - De Europese buitenlandchef Kaja Kallas heeft de beweegredenen van Washington voor het opleggen van nieuwe invoerheffingen op Europese producten in twijfel getrokken. Ze noemde de aantijgingen over tekortkomingen in de Europese wetgeving tegen gedwongen arbeid ongegrond. "Dat kun je van de Europese Unie simpelweg niet zeggen", zei Kallas bij de ASEAN-bijeenkomsten in Manilla tegen persbureau Reuters.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag flink lager gesloten. Beleggers hadden onder meer aandacht voor de stijgende olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Zo nam de prijs van een vat Brentolie donderdag toe tot ruim 100 dollar per vat.
9 uur geleden