Lady Gaga zingt volkslied bij inauguratie Joe Biden
NEW YORK (ANP) - De popartieste en actrice Lady Gaga zingt het Amerikaanse volkslied tijdens de inauguratie van president Joe Biden en vicepresident Kamala Harris op 20 januari. De feestcommissie heeft tegenover het vaktijdschrift Variety bevestigd dat de in New York als Stefani Joanne Angelina Germanotta geboren artiest 'The Star Spangled Banner' ten gehore zal brengen.
Het volkslied gebaseerd op een patriottisch gedicht uit 1814 en een destijds bekende Britse melodie werd al aan het begin van de 19e eeuw snel bekend. Het is sinds 1931 officieel het volkslied.
Onder de andere 'bekende Amerikanen' tijdens de ceremonie is voor zover bekend ook actrice Jennifer Lopez. De gebruikelijke plechtigheden zijn voor een groot deel geschrapt. Het wordt vooral een evenement op internet als gevolg van de vrees voor het coronavirus. Zo wordt er "een virtuele parade" getoond.
Een brandweervrouw, Andrea Hall, zal de ceremonie voorgaan van de 'Belofte van Trouw' aan de vlag en de republiek van de VS. Twee geestelijken die oude vrienden van Biden zijn, spelen ook een prominente rol bij de eedaflegging. Het zijn predikant Silvester Beaman van een Afro-Amerikaanse kerk in Wilmington (de Afrikaanse Methodistische Episcopale Kerk) en de jezuïet priester Leo O'Donovan. De plechtigheid begint naar verwachting op 17.30 uur onze tijd.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - Wereldwijd zijn in het afgelopen jaar 67 journalisten omgekomen tijdens hun werk. Dat meldt journalistenorganisatie Reporters sans frontières (RSF) in haar jaarlijkse verslag. Het jaar ervoor ging het om 66 journalisten.
3 minuten geledenBONN (ANP/AFP/BELGA) - Het jaar 2025 zal waarschijnlijk samen met 2023 op een gedeelde tweede plaats eindigen als warmste jaren ooit, achter recordjaar 2024. Dat stelt de Europese klimaatdienst Copernicus. Vorige maand kwam de Wereld Meteorologische Organisatie (WMO) al met eenzelfde voorspelling.
40 minuten geledenPHNOM PENH (ANP/AFP) - Cambodja heeft militair ingegrepen na diverse aanvallen van buurland Thailand. Dat meldt de Cambodjaanse senaatsvoorzitter en oud-premier Hun Sen op Facebook, nadat Cambodja eerder had ontkend dat het had gereageerd op beschietingen uit Thailand.
43 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering heeft chipconcern Nvidia toestemming gegeven om H200-chips voor kunstmatige intelligentie naar China te exporteren. Dat maakte president Donald Trump maandag bekend. De Amerikaanse regering zal 25 procent van de opbrengsten inhouden.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - In een overleg met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky hebben NAVO-baas Mark Rutte en EU-Commissievoorzitter Ursula von der Leyen opnieuw hun steun uitgesproken voor Oekraïne. "Terwijl de vredesbesprekingen voortduren, blijft de EU Oekraïne onverminderd steunen", schreef Von der Leyen maandagavond op X.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De maker van een app die gebruikers laat zien waar zich agenten van de Amerikaanse immigratiedienst ICE bevinden, klaagt de regering van Donald Trump aan. De app werd in oktober op verzoek van de autoriteiten uit de appstore van Apple verwijderd.
3 uur geledenPHILIPSBURG/DEN HAAG (ANP) - Premier Luc Mercelina van Sint-Maarten heeft maandag in Den Haag premier Dick Schoof gevraagd om tijdelijke militaire bijstand. Hij wil hulp bij het bestrijden van de stijgende criminaliteit op het eiland. Volgens Mercelina is er recent sprake van een toename van georganiseerde misdaad.
3 uur geleden