Lady Gaga zingt volkslied bij inauguratie Joe Biden
NEW YORK (ANP) - De popartieste en actrice Lady Gaga zingt het Amerikaanse volkslied tijdens de inauguratie van president Joe Biden en vicepresident Kamala Harris op 20 januari. De feestcommissie heeft tegenover het vaktijdschrift Variety bevestigd dat de in New York als Stefani Joanne Angelina Germanotta geboren artiest 'The Star Spangled Banner' ten gehore zal brengen.
Het volkslied gebaseerd op een patriottisch gedicht uit 1814 en een destijds bekende Britse melodie werd al aan het begin van de 19e eeuw snel bekend. Het is sinds 1931 officieel het volkslied.
Onder de andere 'bekende Amerikanen' tijdens de ceremonie is voor zover bekend ook actrice Jennifer Lopez. De gebruikelijke plechtigheden zijn voor een groot deel geschrapt. Het wordt vooral een evenement op internet als gevolg van de vrees voor het coronavirus. Zo wordt er "een virtuele parade" getoond.
Een brandweervrouw, Andrea Hall, zal de ceremonie voorgaan van de 'Belofte van Trouw' aan de vlag en de republiek van de VS. Twee geestelijken die oude vrienden van Biden zijn, spelen ook een prominente rol bij de eedaflegging. Het zijn predikant Silvester Beaman van een Afro-Amerikaanse kerk in Wilmington (de Afrikaanse Methodistische Episcopale Kerk) en de jezuïet priester Leo O'Donovan. De plechtigheid begint naar verwachting op 17.30 uur onze tijd.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zaterdag gezegd dat hij een ziekenhuisschip naar Groenland stuurt. Trump heeft eerder gedreigd het autonome Deense gebied te willen inlijven. Trump stelt op Truth Social dat het schip zieke mensen in Groenland zal gaan behandelen, zonder te verduidelijken op wie hij doelt of hoeveel mensen het zal helpen.
2 uur geledenLVIV (ANP) - Explosies in de Oekraïense stad Lviv hebben in de nacht van zaterdag op zondag een politieagente gedood en zeker vijftien mensen verwond. De burgemeester van de stad in het westen van het land spreekt van een "daad van terrorisme". De ontploffingen vonden plaats kort nadat de politie rond 00.30 uur was afgekomen op een melding over een inbraak in een winkel in het stadscentrum, aldus de openbaar aanklager van Lviv.
4 uur geledenLYON (ANP/AFP) - Meer dan 3000 mensen hebben in Lyon meegelopen in een herdenkingsmars voor de vermoorde radicale nationalist die in die stad werd doodgeslagen, melden lokale autoriteiten.
12 uur geledenMOSKOU (ANP/DPA) - Het in Rusland erg populaire sociale medium Telegram is door de binnenlandse veiligheidsdienst FSB als een veiligheidsrisico bestempeld. De FSB claimt dat buitenlandse inlichtingendiensten, inclusief die van Oekraïne, snel verstuurde berichten via Telegram kunnen zien en gebruiken voor onder meer militaire doeleinden. Dit is een gevaar voor Russische militairen.
18 uur geledenBRATISLAVA (ANP/RTR) - De Slowaakse premier Robert Fico dreigt de noodstroomvoorziening aan Oekraïne stop te zetten, als dat land de olieleveringen niet hervat. Hongarije en Slowakije zijn woedend omdat een Russische aanval de Droezjba-pijpleiding heeft beschadigd. Oekraïne zou sindsdien te weinig doen om de olieleveringen weer op gang te brengen.
18 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft tot kalmte gemaand in de aanloop naar een herdenkingsmars zaterdagmiddag in Lyon. Die wordt gehouden voor een radicale nationalist die in de stad is doodgeslagen.
19 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse autoriteiten hebben 379 politieke gevangenen amnestie verleend. Dat heeft een parlementariër die toezicht houdt op het proces gezegd, nadat vrijdag een amnestiewet werd aangenomen die al werd verwacht sinds het afzetten van ex-president Nicolás Maduro.
23 uur geleden