Lady Gaga zingt volkslied bij inauguratie Joe Biden
NEW YORK (ANP) - De popartieste en actrice Lady Gaga zingt het Amerikaanse volkslied tijdens de inauguratie van president Joe Biden en vicepresident Kamala Harris op 20 januari. De feestcommissie heeft tegenover het vaktijdschrift Variety bevestigd dat de in New York als Stefani Joanne Angelina Germanotta geboren artiest 'The Star Spangled Banner' ten gehore zal brengen.
Het volkslied gebaseerd op een patriottisch gedicht uit 1814 en een destijds bekende Britse melodie werd al aan het begin van de 19e eeuw snel bekend. Het is sinds 1931 officieel het volkslied.
Onder de andere 'bekende Amerikanen' tijdens de ceremonie is voor zover bekend ook actrice Jennifer Lopez. De gebruikelijke plechtigheden zijn voor een groot deel geschrapt. Het wordt vooral een evenement op internet als gevolg van de vrees voor het coronavirus. Zo wordt er "een virtuele parade" getoond.
Een brandweervrouw, Andrea Hall, zal de ceremonie voorgaan van de 'Belofte van Trouw' aan de vlag en de republiek van de VS. Twee geestelijken die oude vrienden van Biden zijn, spelen ook een prominente rol bij de eedaflegging. Het zijn predikant Silvester Beaman van een Afro-Amerikaanse kerk in Wilmington (de Afrikaanse Methodistische Episcopale Kerk) en de jezuïet priester Leo O'Donovan. De plechtigheid begint naar verwachting op 17.30 uur onze tijd.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De NAVO is veel sterker dan een jaar geleden en dat komt volgens de Amerikaanse president Donald Trump door zijn beleid. Hij noemde als voorbeeld dat NAVO-landen nu naar defensieuitgaven van 5 procent van het bruto binnenlands product per jaar gaan. Hij erkende dat er momenteel problemen zijn, maar er komen volgens hem ook oplossingen die zijn regering én de NAVO heel gelukkig zullen maken.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Donald Trump is niet geïnteresseerd om af te reizen naar Parijs voor een bijeenkomst van de G7. Dat zei de Amerikaanse president in reactie op vragen van journalisten tijdens zijn persmoment rond zijn eenjarige jubileum van zijn tweede termijn als president.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zou de Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado "graag" een rol geven in dat land. Dat zei hij tijdens een persconferentie in Washington rond zijn eenjarig jubileum in zijn tweede termijn als president.
2 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/RTR) - De gouverneur van Minnesota, Tim Walz, en andere hooggeplaatste personen in de staat hebben dagvaardingen ontvangen, meldt een functionaris van het ministerie van Justitie aan persbureau Reuters. Volgens CBS News hebben de dagvaardingen te maken met een strafonderzoek naar het hinderen van federale agenten.
3 uur geledenRICHMOND HILL (ANP) - Het wereldwijde watersysteem verkeert niet alleen in crisis, maar is op veel plaatsen ronduit "failliet", volgens een dinsdag verschenen VN-rapport. "Dit rapport vertelt een ongemakkelijke waarheid: veel regio's leven boven hun hydrologische stand en veel kritieke watersystemen zijn al bankroet", vat hoofdauteur Kaveh Madani van het VN-instituut voor Water, Milieu en Gezondheid de boodschap samen.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse politicus Marine Le Pen heeft in hoger beroep opnieuw bestreden dat ze schuldig is aan het sjoemelen met Europese gelden. Daarvoor werd ze eerder veroordeeld tot een celstraf.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel wil EU-lidstaten kunnen verplichten risicovolle ict-leveranciers uit 5G-netwerken te weren, bevestigt Eurocommissaris Henna Virkkunen (Technologische soevereiniteit). Eerder op dinsdag presenteerde de Europese Commissie een voorstel voor een nieuw maatregelenpakket voor cyberveiligheid. Daarmee zouden landen en ict-leveranciers uit die landen kunnen worden aangemerkt als "hoog risico" voor de Europese cyberveiligheid en zo worden geweerd van Europese ict-netwerken, verduidelijkt de Eurocommissaris.
4 uur geleden