Lachende Laschet onder vuur na bezoek aan Duits rampgebied
BERLIJN (ANP) - In Duitsland groeit de kritiek op deelstaatpremier Armin Laschet van Noordrijn-Westfalen, die lachend was gefilmd tijdens een bezoek aan het rampgebied in zijn deelstaat. Commentatoren en politici verwijten de prominente politicus zich ongepast te hebben gedragen.
Laschet raakte zaterdag in opspraak tijdens een bezoek aan het zwaar getroffen Erftstadt. Op beelden is te zien dat de deelstaatpremier op de achtergrond staat te lachen en te kletsen terwijl president Frank-Walter Steinmeier een verklaring aflegt waarin hij zegt mee te leven met de slachtoffers.
Dat leidde direct tot forse kritiek. De grote krant Bild schreef online dat "Laschet lacht terwijl het land huilt". Politici reageerden verbijsterd. Lars Klingbeil van de sociaaldemocratische partij SPD, die landelijk regeert met de CDU van Laschet en Merkel, noemde het optreden van de regiopremier "onfatsoenlijk" en "schandalig".
Landelijke verkiezingen
Laschet is naast deelstaatpremier ook de landelijk leider van de christendemocratische CDU-partij. Hij lijkt volgens recente peilingen een goede kans te hebben om zijn partijgenoot Merkel na de landelijke verkiezingen van september op te volgen als bondskanselier. Merkel wil zelf niet terugkeren in die rol.
De regiopremier heeft zaterdag excuses aangeboden via Twitter. Daar was de hashtag #Laschetlacht ('Laschet lacht') zondagochtend nog trending topic.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten sturen 2500 extra mariniers naar het Midden-Oosten, meldden functionarissen aan persbureau Reuters. Het gaat om troepen die eventueel ook op land in Iran zouden kunnen worden ingezet, maar de functionarissen benadrukken dat daarover nog geen besluit is genomen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering probeert met een gerechtelijke procedure miljarden dollars federaal belastinggeld terug te krijgen van de gerenommeerde Universiteit van Harvard bij Boston.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse leider Mojtaba Khamenei heeft ontkend dat zijn land verantwoordelijk is voor raket- en droneaanvallen op Turkije en Oman. Volgens hem zijn die aanvallen "onder valse vlag" opgezet door Israël, bedoeld om verdeeldheid in het Midden-Oosten te zaaien.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse jihadist Sabri Essid is bij verstek veroordeeld tot levenslang voor zijn rol bij de misdaden van Islamitische Staat (IS) tegen de Jezidi-minderheid in Irak. Hij werd schuldig bevonden aan onder meer genocide en misdaden tegen de menselijkheid, omdat hij deel zou hebben genomen aan de handel in tot slaaf gemaakte Jezidi's.
2 uur geledenHONOLULU (ANP/AFP) - Acteur Chuck Norris is op 86-jarige leeftijd overleden. Dat maakte zijn familie vrijdag bekend. Norris geldt als een van de grote actiehelden van de jaren tachtig.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op sociale media hard uitgehaald naar bondgenoten die niet bijdragen aan het heropenen van de Straat van Hormuz. Hij maakte ze in hoofdletters uit voor lafaards. "We zullen dit onthouden."
3 uur geledenMOSKOU (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Rusland wil het mogelijk maken om de krijgsmacht in te zetten om burgers te helpen die in het buitenland te maken krijgen met vervolging. Parlementsvoorzitter Vjatsjeslav Volodin zegt dat het voorstel versneld zal worden behandeld.
4 uur geleden