Lachende Laschet onder vuur na bezoek aan Duits rampgebied
BERLIJN (ANP) - In Duitsland groeit de kritiek op deelstaatpremier Armin Laschet van Noordrijn-Westfalen, die lachend was gefilmd tijdens een bezoek aan het rampgebied in zijn deelstaat. Commentatoren en politici verwijten de prominente politicus zich ongepast te hebben gedragen.
Laschet raakte zaterdag in opspraak tijdens een bezoek aan het zwaar getroffen Erftstadt. Op beelden is te zien dat de deelstaatpremier op de achtergrond staat te lachen en te kletsen terwijl president Frank-Walter Steinmeier een verklaring aflegt waarin hij zegt mee te leven met de slachtoffers.
Dat leidde direct tot forse kritiek. De grote krant Bild schreef online dat "Laschet lacht terwijl het land huilt". Politici reageerden verbijsterd. Lars Klingbeil van de sociaaldemocratische partij SPD, die landelijk regeert met de CDU van Laschet en Merkel, noemde het optreden van de regiopremier "onfatsoenlijk" en "schandalig".
Landelijke verkiezingen
Laschet is naast deelstaatpremier ook de landelijk leider van de christendemocratische CDU-partij. Hij lijkt volgens recente peilingen een goede kans te hebben om zijn partijgenoot Merkel na de landelijke verkiezingen van september op te volgen als bondskanselier. Merkel wil zelf niet terugkeren in die rol.
De regiopremier heeft zaterdag excuses aangeboden via Twitter. Daar was de hashtag #Laschetlacht ('Laschet lacht') zondagochtend nog trending topic.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/AFP) - De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties komt donderdagmiddag samen om de situatie in Iran te bespreken. Dat heeft de voorzitter van de raad laten weten.
10 minuten geledenPARIJS (ANP/DPA) - De eerste Franse militairen die het land naar Groenland stuurt, zijn vertrokken. Dat heeft president Emmanuel Macron aangekondigd. Hij maakte niet bekend om hoeveel militairen het gaat, maar zei wel dat er meer zullen volgen.
11 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in een interview met persbureau Reuters uitgehaald naar de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Volgens Trump is het niet Rusland, maar Oekraïne dat een vredesakkoord in de weg staat.
1 uur geledenAUSTIN (ANP/AFP) - Het platform X van Elon Musk neemt maatregelen om te voorkomen dat AI-chatbot Grok beelden genereert waarop echte mensen zijn uitgekleed. Het bedrijf kondigde de ingreep alleen aan voor landen waar het delen van dergelijke beelden in strijd is met de wet.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Republikeinen in de Amerikaanse Senaat hebben het nagenoeg onmogelijk gemaakt voor de initiatiefnemers van een resolutie die de macht van president Donald Trump zou inperken bij militair ingrijpen in Venezuela. Na een procedurele ingreep zouden er meer stemmen voor de resolutie nodig zijn dan er medestanders zijn.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De executie van een Iraanse demonstrant die volgens ngo's en het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken woensdag zou plaatsvinden, is uitgesteld. Dat heeft mensenrechtenorganisatie Hengaw bekendgemaakt.
3 uur geledenHOUSTON (ANP/RTR) - Een maand eerder dan gepland zijn vier bemanningsleden van ruimtestation ISS begonnen aan hun terugkeer naar de aarde. Een van hen heeft medische klachten gekregen tijdens het verblijf in de ruimte. Om wie het gaat en wat de kwaal is, wordt om privacyredenen niet gedeeld. Ruimtevaartorganisatie NASA meldt alleen dat de toestand stabiel is.
5 uur geleden