Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lachende Laschet onder vuur na bezoek aan Duits rampgebied

Lachende Laschet onder vuur na bezoek aan Duits rampgebied

BERLIJN (ANP) - In Duitsland groeit de kritiek op deelstaatpremier Armin Laschet van Noordrijn-Westfalen, die lachend was gefilmd tijdens een bezoek aan het rampgebied in zijn deelstaat. Commentatoren en politici verwijten de prominente politicus zich ongepast te hebben gedragen.

Laschet raakte zaterdag in opspraak tijdens een bezoek aan het zwaar getroffen Erftstadt. Op beelden is te zien dat de deelstaatpremier op de achtergrond staat te lachen en te kletsen terwijl president Frank-Walter Steinmeier een verklaring aflegt waarin hij zegt mee te leven met de slachtoffers.

Dat leidde direct tot forse kritiek. De grote krant Bild schreef online dat "Laschet lacht terwijl het land huilt". Politici reageerden verbijsterd. Lars Klingbeil van de sociaaldemocratische partij SPD, die landelijk regeert met de CDU van Laschet en Merkel, noemde het optreden van de regiopremier "onfatsoenlijk" en "schandalig".

Landelijke verkiezingen

Laschet is naast deelstaatpremier ook de landelijk leider van de christendemocratische CDU-partij. Hij lijkt volgens recente peilingen een goede kans te hebben om zijn partijgenoot Merkel na de landelijke verkiezingen van september op te volgen als bondskanselier. Merkel wil zelf niet terugkeren in die rol.

De regiopremier heeft zaterdag excuses aangeboden via Twitter. Daar was de hashtag #Laschetlacht ('Laschet lacht') zondagochtend nog trending topic.

Meer uit Buitenland

Meerderheid van Magyar in Hongarije groeit na definitieve telling

BOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse verkiezingswinnaar Péter Magyar heeft met zijn partij Tisza zijn parlementaire meerderheid uitgebreid tot 141 van de in totaal 199 zetels. Dat blijkt na het meetellen van onder meer alle poststemmen en in het buitenland uitgebrachte stemmen, meldde het Hongaarse verkiezingsbureau zaterdag.

1 uur geleden
Iran: vooruitgang in overleg met VS, maar akkoord nog ver weg

TEHERAN (ANP) - Iran en de Verenigde Staten boeken vooruitgang in de onderhandelingen om hun oorlog te beëindigen, heeft de Iraanse parlementsvoorzitter zaterdagavond gezegd. Maar Mohammad Bagher Ghalibaf voegde eraan toe dat de partijen nog ver van een akkoord verwijderd zijn.

5 uur geleden
Yonhap: Noord-Korea vuurt zeker één ballistische raket af

SEOUL (ANP) - Noord-Korea heeft zondag minstens één ballistische raket getest, meldt het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap. Het is de nieuwste test in een hele reeks recente lanceringen door Noord-Korea. De Zuid-Koreaanse legertop heeft volgens Yonhap één ballistische raket gedetecteerd die in oostelijke richting werd afgevuurd. Het Zuid-Koreaanse leger analyseert het incident.

8 uur geleden
Brazilië, Mexico en Spanje beloven extra hulp aan Cuba

MADRID (ANP) - De regeringen van Brazilië, Spanje en Mexico hebben zaterdag toegezegd hun hulp aan Cuba op te voeren. Daarmee willen zij een volgens hen door een Amerikaanse blokkade veroorzaakte humanitaire crisis op het eiland verlichten. In een gezamenlijke verklaring riepen de drie landen op tot een oprechte dialoog, die in lijn is met de bepalingen van het Handvest van de Verenigde Naties. De landen voegden eraan toe dat het Cubaanse volk vrij moet zijn om zijn eigen toekomst te bepalen.

8 uur geleden
Oostenrijk waarschuwt voor rattengif in babyvoeding

WENEN (ANP) - In Oostenrijk zijn potjes babyvoeding van het merk HiPP vermengd met rattengif. Het gaat vermoedelijk om een afpersingspoging, meldt voedselwaakhond AGES.

8 uur geleden
Iran: elk schip in Straat van Hormuz is doelwit

TEHERAN (ANP/AFP/DPA) - De marine van de Iraanse Revolutionaire Garde heeft zaterdag gewaarschuwd dat elk schip dat de Straat van Hormuz nadert als een doelwit wordt beschouwd. Iran kondigde eerder op zaterdag aan de belangrijke zeestraat weer te willen afsluiten.

9 uur geleden
Israël stelt in Zuid-Libanon 'gele lijn' in

BEIROET (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft in het zuiden van Libanon een "gele lijn" ingesteld, vergelijkbaar met de denkbeeldige lijn waarmee het in Gaza zijn troepen scheidt van de door Hamas gecontroleerde gebieden. Het leger zei ook dat het een "terreurcel" had uitgeschakeld die langs deze grenslijn actief was.

10 uur geleden