Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lachende gezichten bij training Jong Oranje

Lachende gezichten bij training Jong Oranje

BOEDAPEST (ANP) - Jong Oranje is dinsdag de voorbereiding gestart op de halve finale van het Europees kampioenschap van donderdag tegen Duitsland. Op het trainingsveld van de voormalige profclub BVSC Boedapest verschenen even na 14.30 uur alle 21 selectiespelers van bondscoach Erwin van de Looi op het veld.

De stemming was een dag na de verrassende zege op Frankrijk in de kwartfinales (2-1) nog vrij uitgelaten. Myron Boadu, met twee doelpunten van grote waarde, had de lach van maandag nog steeds op zijn gezicht.

Van de Looi praatte, terwijl het merendeel van de spelers al was begonnen aan de warming-up, in een van de dug-outs uitgebreid met Calvin Stengs. De aanvaller van AZ deed maandag de gehele wedstrijd mee. Stengs was in de eerste helft tot twee keer dicht bij een treffer. Samen met de andere basisspelers ging hij daarna aan de slag met een paar luchtige spelvormen, zoals voetvolley.

Halve eindstrijd

Aan de andere kant van het veld trainden de wisselspelers en de spelers die maandag in mochten vallen, onder wie linkerverdediger Mitchel Bakker. Zij deden een pass- en trapoefening en een rondo.

De halve eindstrijd tegen Duitsland is donderdag om 21.00 uur in Szekesfehervar, een stad op een klein uurtje rijden van Boedapest. De beloften van Nederland en Duitsland troffen elkaar daar eind maart in de groepsfase ook al. Dat duel eindigde destijds in 1-1. Jong Oranje was het toernooi begonnen met een gelijkspel (1-1) tegen de leeftijdsgenoten van Roemenië. Dankzij een overwinning op Jong Hongarije (6-1) kwalificeerde Jong Oranje zich alsnog voor de kwartfinales.

Meer uit Voetbal

Bondscoach Veurink baalt van gebrek aan VAR in WK-kwalificatie

UTRECHT (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink baalt van het ontbreken van een videoscheidsrechter bij de WK-kwalificatieduels van de voetbalsters. "In het vrouwenvoetbal ontwikkelen landen zich zo snel, in wedstrijden ligt het steeds dichter bij elkaar. Dan zou je eigenlijk wensen dat de VAR bij dit soort cruciale momenten aanwezig is", zei Veurink op zijn persconferentie na de 2-1-zege op Ierland. De gelijkmaker van de Ieren viel uit een dubieuze strafschop.

2 uur geleden
Manchester City naar kwartfinales FA Cup na zege bij Newcastle

NEWCASTLE (ANP) - Manchester City is doorgedrongen tot de kwartfinales van de FA Cup. De zevenvoudig winnaar van het bekertoernooi was op St. James' Park met 3-1 te sterk voor Newcastle United.

4 uur geleden
Sc Heerenveen bezorgt Excelsior vierde nederlaag op rij

ROTTERDAM (ANP) - Sc Heerenveen heeft Excelsior de vierde competitienederlaag op rij bezorgd. De ploeg van trainer Robin Veldman was in Rotterdam met 2-1 te sterk voor de nummer 15 van de ranglijst. Excelsior verloor de laatste vier duels met één doelpunt verschil.

4 uur geleden
Bosz maakt zich na zege op AZ niet druk over wijze van winnen PSV

EINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz van PSV maakte zich na de late overwinning op AZ (2-1) niet druk over de wijze waarop de zege tot stand was gekomen. De koploper won dankzij een laat doelpunt van Ricardo Pepi, nadat AZ de nodige kansen had gemist. "Tijdens een seizoen boek je op verschillende manieren overwinningen", wist de coach.

4 uur geleden
Schouten ziet zege PSV op AZ niet als revanche na bekernederlaag

EINDHOVEN (ANP) - Aanvoerder Jerdy Schouten van PSV ziet de late competitiezege op AZ (2-1) niet als een revanche voor de uitschakeling in de halve finale van de KNVB-beker bij NEC. "Dat is een ander toernooi en daar balen we nog steeds van", zei de middenvelder na afloop van het duel in Eindhoven.

4 uur geleden
Voetbalsters boeken tegen Ierland eerste zege in WK-kwalificatie

UTRECHT (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben in het thuisduel met Ierland met de nodige moeite de eerste zege geboekt in de WK-kwalificatie. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink won in de Utrechtse Galgenwaard met 2-1 dankzij treffers van Lineth Beerensteyn. Het winnende doelpunt viel pas in de 83e minuut.

4 uur geleden
Koploper PSV ontsnapt met late zege tegen sterk AZ

EINDHOVEN (ANP) - Vier dagen na de uitschakeling in de halve finale van de KNVB-beker bij NEC (3-2) heeft PSV een benauwde 2-1-zege geboekt op AZ. De bekerfinalist uit Alkmaar had in Eindhoven de beste kansen, maar Ricardo Pepi bezorgde de thuisploeg in de slotfase de zege.

5 uur geleden