Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lachende gezichten bij training Jong Oranje

Lachende gezichten bij training Jong Oranje

BOEDAPEST (ANP) - Jong Oranje is dinsdag de voorbereiding gestart op de halve finale van het Europees kampioenschap van donderdag tegen Duitsland. Op het trainingsveld van de voormalige profclub BVSC Boedapest verschenen even na 14.30 uur alle 21 selectiespelers van bondscoach Erwin van de Looi op het veld.

De stemming was een dag na de verrassende zege op Frankrijk in de kwartfinales (2-1) nog vrij uitgelaten. Myron Boadu, met twee doelpunten van grote waarde, had de lach van maandag nog steeds op zijn gezicht.

Van de Looi praatte, terwijl het merendeel van de spelers al was begonnen aan de warming-up, in een van de dug-outs uitgebreid met Calvin Stengs. De aanvaller van AZ deed maandag de gehele wedstrijd mee. Stengs was in de eerste helft tot twee keer dicht bij een treffer. Samen met de andere basisspelers ging hij daarna aan de slag met een paar luchtige spelvormen, zoals voetvolley.

Halve eindstrijd

Aan de andere kant van het veld trainden de wisselspelers en de spelers die maandag in mochten vallen, onder wie linkerverdediger Mitchel Bakker. Zij deden een pass- en trapoefening en een rondo.

De halve eindstrijd tegen Duitsland is donderdag om 21.00 uur in Szekesfehervar, een stad op een klein uurtje rijden van Boedapest. De beloften van Nederland en Duitsland troffen elkaar daar eind maart in de groepsfase ook al. Dat duel eindigde destijds in 1-1. Jong Oranje was het toernooi begonnen met een gelijkspel (1-1) tegen de leeftijdsgenoten van Roemeniƫ. Dankzij een overwinning op Jong Hongarije (6-1) kwalificeerde Jong Oranje zich alsnog voor de kwartfinales.

Meer uit Voetbal

Van Persie na nieuwe nederlaag: dit is de fase waarin we zitten

ROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie vindt niet dat er bij Feyenoord reden is tot paniek. "Het is niet zo moeilijk om positief te blijven. Dit is een beetje de fase waarin we zitten", sprak de trainer van de Rotterdammers na de thuisnederlaag van 3-1 tegen Celtic in de Europa League tegen Ziggo Sport.

1 uur geleden
Malen helpt Aston Villa met twee treffers langs Young Boys

BIRMINGHAM (ANP) - Donyell Malen heeft een belangrijk aandeel gehad in de zege van Aston Villa op Young Boys in de Europa League: 2-1. De Oranje-international maakte beide doelpunten voor de Engelse ploeg.

1 uur geleden
AZ boekt tegen Shelbourne tweede zege in Conference League

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft tegen het Ierse Shelbourne de tweede zege in de Conference League geboekt. In Alkmaar eindigde het duel in 2-0 voor de ploeg van coach Maarten Martens door treffers van Mees de Wit en invaller Isak Jensen.

2 uur geleden
Feyenoord lijdt tegen Celtic vierde nederlaag op rij

ROTTERDAM (ANP) - Celtic heeft de problemen van Feyenoord verder vergroot. De regerend kampioen van Schotland won het Europa League-duel in De Kuip met 3-1. Voor Feyenoord, dat goed aan het seizoen was begonnen, betekende het de vierde achtereenvolgende nederlaag. Van de laatste zes wedstrijden verloor het elftal van trainer Robin van Persie er vijf.

2 uur geleden
Voetballers Kosovo krijgen 1,5 miljoen euro als ze het WK halen

PRISTINA (ANP/RTR) - De voetballers van de nationale ploeg van Kosovo krijgen van de regering van hun land 1,5 miljoen euro als ze zich weten te kwalificeren voor het WK van volgend jaar. Dat heeft interim-premier Albin Kurti gezegd in een op tv uitgezonden kabinetsvergadering.

3 uur geleden
Ook spits Miedema mist oefenduel van voetbalsters met Portugal

BRAGA (ANP) - De voetbalsters van Oranje moeten het in het oefenduel met Portugal van vrijdag ook stellen zonder spits Vivianne Miedema. De topscorer aller tijden van het Nederlands elftal heeft nog te veel last van klachten die ze overhield aan het duel van haar club Manchester City met Nottingham Forest van afgelopen weekend. Dat zei bondscoach Arjan Veurink tijdens een onlinepersconferentie.

3 uur geleden
Bouziane voor het eerst in de basis bij AZ tegen Iers Shelbourne

ALKMAAR (ANP) - Aanvaller Wassim Bouziane staat voor het eerst in de basis bij AZ in het duel in de Conference League met het Ierse Shelbourne. Coach Maarten Martens heeft de 18-jarige voetballer in de aanval gezet met Troy Parrott en Weslley Patati.

4 uur geleden