Lachende gezichten bij training Jong Oranje
BOEDAPEST (ANP) - Jong Oranje is dinsdag de voorbereiding gestart op de halve finale van het Europees kampioenschap van donderdag tegen Duitsland. Op het trainingsveld van de voormalige profclub BVSC Boedapest verschenen even na 14.30 uur alle 21 selectiespelers van bondscoach Erwin van de Looi op het veld.
De stemming was een dag na de verrassende zege op Frankrijk in de kwartfinales (2-1) nog vrij uitgelaten. Myron Boadu, met twee doelpunten van grote waarde, had de lach van maandag nog steeds op zijn gezicht.
Van de Looi praatte, terwijl het merendeel van de spelers al was begonnen aan de warming-up, in een van de dug-outs uitgebreid met Calvin Stengs. De aanvaller van AZ deed maandag de gehele wedstrijd mee. Stengs was in de eerste helft tot twee keer dicht bij een treffer. Samen met de andere basisspelers ging hij daarna aan de slag met een paar luchtige spelvormen, zoals voetvolley.
Halve eindstrijd
Aan de andere kant van het veld trainden de wisselspelers en de spelers die maandag in mochten vallen, onder wie linkerverdediger Mitchel Bakker. Zij deden een pass- en trapoefening en een rondo.
De halve eindstrijd tegen Duitsland is donderdag om 21.00 uur in Szekesfehervar, een stad op een klein uurtje rijden van Boedapest. De beloften van Nederland en Duitsland troffen elkaar daar eind maart in de groepsfase ook al. Dat duel eindigde destijds in 1-1. Jong Oranje was het toernooi begonnen met een gelijkspel (1-1) tegen de leeftijdsgenoten van Roemenië. Dankzij een overwinning op Jong Hongarije (6-1) kwalificeerde Jong Oranje zich alsnog voor de kwartfinales.
Meer uit Voetbal
NIJMEGEN (ANP) - NEC is er in de Eredivisie ook niet in geslaagd van Go Ahead Eagles te winnen. De nummer 3 van vorig seizoen kwam in eigen stadion niet verder dan een gelijkspel: 1-1.
11 minuten geledenMADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft zondag de stadsderby tegen Real Madrid met 2-1 gewonnen. Het elftal van trainer Diego Simeone ging daardoor Real Madrid voorbij op de ranglijst. Atlético staat na zeven wedstrijden met 16 punten op de tweede plaats achter FC Barcelona. Het Real Madrid van coach José Mourinho heeft 15 punten.
41 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - Brian Brobbey meldt zich maandag met vermoedelijk veel vertrouwen bij het Nederlands elftal. De 24-jarige aanvaller van Sunderland scoorde liefst drie keer in de uitwedstrijd tegen koploper Manchester City. Genoeg voor een positief resultaat was het niet, want Manchester City maakte vijf doelpunten: 5-3.
1 uur geledenBOURNEMOUTH (ANP) - Liverpool heeft in de Premier League een kleine overwinning geboekt. Het elftal van trainer Andoni Iraola was te sterk voor Bournemouth: 0-1.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de Eredivisie de koppositie weer overgenomen van PSV, dat verloor bij FC Twente (3-2). De formatie van trainer Leeroy Echteld won na twee tegenvallende resultaten de laatste wedstrijd voor de interlandbreak met 1-0 van Telstar.
2 uur geledenENSCHEDE (ANP) - PSV heeft tegen FC Twente de eerste nederlaag van het seizoen geleden. De Eindhovenaren verloren met 3-2 in de Grolsch Veste en zakken op de ranglijst naar de derde plaats. Het elftal van trainer Peter Bosz had voor zondag alleen punten met een gelijkspel thuis tegen Fortuna Sittard verloren. PSV en FC Twente hebben allebei 16 punten uit zeven wedstrijden. AZ en Feyenoord zijn de nummers 1 en 2 van de Eredivisie.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Giovanni van Bronckhorst vindt dat Feyenoord tegen FC Utrecht de beste wedstrijd tot dusver van het seizoen heeft gespeeld. "Zeker als het gaat om de manier waarop we wonnen", zei de trainer van Feyenoord zondag tegen ESPN. Van Bronckhorst zag zijn elftal zondag met 5-0 winnen. Het was de eerste overwinning van de Rotterdammers in De Kuip dit seizoen in de Eredivisie.
4 uur geleden