Lachende gezichten bij training Jong Oranje
BOEDAPEST (ANP) - Jong Oranje is dinsdag de voorbereiding gestart op de halve finale van het Europees kampioenschap van donderdag tegen Duitsland. Op het trainingsveld van de voormalige profclub BVSC Boedapest verschenen even na 14.30 uur alle 21 selectiespelers van bondscoach Erwin van de Looi op het veld.
De stemming was een dag na de verrassende zege op Frankrijk in de kwartfinales (2-1) nog vrij uitgelaten. Myron Boadu, met twee doelpunten van grote waarde, had de lach van maandag nog steeds op zijn gezicht.
Van de Looi praatte, terwijl het merendeel van de spelers al was begonnen aan de warming-up, in een van de dug-outs uitgebreid met Calvin Stengs. De aanvaller van AZ deed maandag de gehele wedstrijd mee. Stengs was in de eerste helft tot twee keer dicht bij een treffer. Samen met de andere basisspelers ging hij daarna aan de slag met een paar luchtige spelvormen, zoals voetvolley.
Halve eindstrijd
Aan de andere kant van het veld trainden de wisselspelers en de spelers die maandag in mochten vallen, onder wie linkerverdediger Mitchel Bakker. Zij deden een pass- en trapoefening en een rondo.
De halve eindstrijd tegen Duitsland is donderdag om 21.00 uur in Szekesfehervar, een stad op een klein uurtje rijden van Boedapest. De beloften van Nederland en Duitsland troffen elkaar daar eind maart in de groepsfase ook al. Dat duel eindigde destijds in 1-1. Jong Oranje was het toernooi begonnen met een gelijkspel (1-1) tegen de leeftijdsgenoten van Roemenië. Dankzij een overwinning op Jong Hongarije (6-1) kwalificeerde Jong Oranje zich alsnog voor de kwartfinales.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Manchester City heeft ook de zesde competitiewedstrijd van dit seizoen in de Premier League gewonnen. De koploper nam in de topper tegen Liverpool na rust afstand: 0-3.
54 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - FC Groningen is in de Eredivisie naar de zesde plaats gestegen. Het elftal van trainer Dick Lukkien was in Rotterdam met 5-1 te sterk voor Excelsior. FC Groningen heeft na zes speelronden 14 punten en ontvangt volgende week zondag nummer 5 Ajax, dat op 15 punten staat.
58 minuten geledenROME (ANP) - Lazio is na zes speelronden de gedeelde koploper in de Italiaanse voetbalcompetitie. Het elftal van trainer Gennaro Gattuso won voor eigen publiek met 3-1 van Monza en profiteerde daarmee van het puntenverlies van stadgenoot AS Roma, eerder op zondag bij Como (0-0).
3 uur geledenZWOLLE (ANP) - Nicolas Binder heeft SC Cambuur aan een belangrijke uitzege op PEC Zwolle geholpen. De invaller uit Oostenrijk schoot de bal in de 83e minuut na een geslaagde actie hoog in het doel (0-1).
4 uur geledenVELSEN (ANP) - ADO Den Haag heeft voor de derde keer dit seizoen een punt gepakt in de Eredivisie. Het elftal van trainer Robin Peter speelde een groot deel van de uitwedstrijd tegen Telstar met een man minder na een rode kaart voor de jarige Milan Hokke, maar wist stand te houden: 2-2.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord rouwt om het overlijden van Henk van der Bijl. De doelman, die in de jaren veertig en vijftig 210 wedstrijden voor de Rotterdammers speelde, was de oudst nog levende speler van de club. Hij is 101 jaar geworden, meldt de koploper van de Eredivisie.
4 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Clarence Seedorf is de nieuwe trainer van Corinthians. Dat meldt de Braziliaanse club, die eerder deze week Fernando Diniz ontsloeg vanwege teleurstellende resultaten.
4 uur geleden