Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lachende gezichten bij training Jong Oranje

Lachende gezichten bij training Jong Oranje

BOEDAPEST (ANP) - Jong Oranje is dinsdag de voorbereiding gestart op de halve finale van het Europees kampioenschap van donderdag tegen Duitsland. Op het trainingsveld van de voormalige profclub BVSC Boedapest verschenen even na 14.30 uur alle 21 selectiespelers van bondscoach Erwin van de Looi op het veld.

De stemming was een dag na de verrassende zege op Frankrijk in de kwartfinales (2-1) nog vrij uitgelaten. Myron Boadu, met twee doelpunten van grote waarde, had de lach van maandag nog steeds op zijn gezicht.

Van de Looi praatte, terwijl het merendeel van de spelers al was begonnen aan de warming-up, in een van de dug-outs uitgebreid met Calvin Stengs. De aanvaller van AZ deed maandag de gehele wedstrijd mee. Stengs was in de eerste helft tot twee keer dicht bij een treffer. Samen met de andere basisspelers ging hij daarna aan de slag met een paar luchtige spelvormen, zoals voetvolley.

Halve eindstrijd

Aan de andere kant van het veld trainden de wisselspelers en de spelers die maandag in mochten vallen, onder wie linkerverdediger Mitchel Bakker. Zij deden een pass- en trapoefening en een rondo.

De halve eindstrijd tegen Duitsland is donderdag om 21.00 uur in Szekesfehervar, een stad op een klein uurtje rijden van Boedapest. De beloften van Nederland en Duitsland troffen elkaar daar eind maart in de groepsfase ook al. Dat duel eindigde destijds in 1-1. Jong Oranje was het toernooi begonnen met een gelijkspel (1-1) tegen de leeftijdsgenoten van Roemenië. Dankzij een overwinning op Jong Hongarije (6-1) kwalificeerde Jong Oranje zich alsnog voor de kwartfinales.

Meer uit Voetbal

Iran wacht in spanning af of WK voetbal 'verdiend vervolg' krijgt

TIJUANA (ANP) - Het nationale elftal van Iran is in het Mexicaanse Tijuana in afwachting van het vervolg voor het land op het WK voetbal. De ploeg van bondscoach Amir Ghalenoei eindigde met 3 punten als derde in groep G. Iran plaatst zich mogelijk als een van de beste acht nummers 3 voor de laatste 32, maar is daarbij afhankelijk van de resultaten in de andere groepen. "Wij verdienen het meer dan ieder ander team. Voor de mensen in Iran", zei international Ramin Rezaeian na afloop van het 1-1-gelijkspel tegen Egypte in de nacht van vrijdag op zaterdag in Seattle.

2 uur geleden
Braziliaanse scheidsrechter fluit WK-duel Nederland-Marokko

GUADALUPE (ANP) - De Braziliaanse scheidsrechter Wilton Sampaio heeft in de Nederlandse nacht van maandag op dinsdag de leiding over de WK-wedstrijd tussen het Nederlands elftal en Marokko. Het duel in de zestiende finales vindt plaats in het Monterrey Stadium in het Mexicaanse Guadalupe.

3 uur geleden
Iran dankt op WK voetbal ook Seattle in brief voor gastvrijheid

SEATTLE (ANP/AFP) - De Iraanse voetballers hebben op het WK na de laatste groepswedstrijd tegen Egypte (1-1) opnieuw een brief achtergelaten in de kleedkamer, waarin ze speelstad Seattle bedanken "voor de gastvrijheid". De ploeg deed dat eerder ook na de tweede groepswedstrijd tegen België (0-0) in Los Angeles op dezelfde wijze.

6 uur geleden
Aanvaller Weghorst verruilt Ajax voor FC Twente

ENSCHEDE (ANP) - Wout Weghorst verruilt Ajax voor FC Twente. De Eredivisieclub uit Enschede heeft met de 33-jarige spits een akkoord bereikt voor twee jaar. De aanvaller had een aflopend contract in Amsterdam.

13 uur geleden
Spaanse bondscoach baalt van blessures Williams en Pino

GUADALAJARA (ANP/AFP) - Bondscoach Luis de la Fuente van Spanje baalde na de zege op Uruguay in de laatste groepswedstrijd van het WK voetbal van de blessures bij zijn spelers Nico Williams en Yéremy Pino. De Europees kampioen versloeg Uruguay met 1-0 in Guadalajara en plaatste zich als groepswinnaar voor de volgende ronde.

13 uur geleden
Iraanse spelers hekelen wijze waarop ze worden behandeld op WK

SEATTLE (ANP) - De Iraanse internationals halen na afloop van de laatste groepswedstrijd tussen Iran en Egypte hard uit naar de wijze waarop ze worden behandeld tijdens het WK. "Het WK is een ramp voor ons", zei Mehdi Taremi in het Seattle Stadium na het 1-1-gelijkspel tegen Egypte. "Het gaat om zaken buiten het voetbal. Zoals wij worden behandeld, kunnen we niet optimaal presteren. En dat is niet goed. Want ook wij leven onze droom."

13 uur geleden
Bondscoach Garcia hekelt na zege kritiek op Belgische sterspelers

VANCOUVER (ANP/Belga) - Bondscoach Rudi Garcia van België heeft na de 5-1-zege op Nieuw-Zeeland uitgehaald naar de eerdere kritiek op zijn belangrijkste spelers. "Als je als land over zulke spelers beschikt, moedig hen dan aan", zei hij op de persconferentie. "Ze hebben de voorbije dagen veel kritiek gekregen, wat ik onterecht vind. Ze werden behandeld als 'has beens', vandaag hebben ze op het veld laten zien waartoe ze in staat zijn."

13 uur geleden