Labyad wil dit seizoen meer speeltijd bij Ajax krijgen
AMSTERDAM (ANP) - Met drie treffers voor rust had Zakaria Labyad een groot aandeel in de oefenzege van Ajax op FC Utrecht (5-1). "In de voorbereiding krijgt iedereen de kans om zich te bewijzen", zei hij. "Ik ga gewoon keihard werken en wil zo afdwingen dat ik dit seizoen wel veel ga spelen."
De 27-jarige Labyad opende de score en verzilverde ook nog twee vrij trappen. Hij speelde centraal in de aanval, als vervanger van de licht geblesseerde Dusan Tadic. "Als spits moet je scoren, dat heb ik in ieder geval gedaan", concludeerde hij.
Voor trainer Erik ten Hag was het geen verrassing dat Labyad als spits uit de voeten kan. "Hij heeft daar onder mij ook wel eens bij FC Utrecht gespeeld", stelde hij. "Ik wilde Labyad graag zien met Quincy Promes in zijn rug. Dat is me in deze wedstrijd goed bevallen."
"Quincy is een rasvoetballer", zei Labyad over zijn ploeggenoot die tegen FC Utrecht als aanvallende middenvelder speelde. "Ik ook wel, dus we voelen elkaar goed aan. Maar ik heb nog niet de klik die Hakim Ziyech met Quincy had. Daar gaan we aan werken."
Beperkte inbreng
Labyad tekende twee jaar geleden op voorspraak van trainer Ten Hag bij Ajax. Hij won in zijn eerste seizoen de landstitel en KNVB-beker en reikte met zijn nieuwe ploeg tot de halve finale van de Champions League. De inbreng van de in Utrecht geboren international van Marokko bleef beperkt. In de Champions League speelde hij slechts vier minuten.
Uitblinkers bij subtoppers in de eredivisie redden het niet altijd bij de traditionele top drie. In het afgelopen seizoen kreeg Labyad helemaal geen speeltijd totdat David Neres in november zwaar geblesseerd raakte. Eindelijk werd het geduld van Labyad beloond, maar drie weken later liep hij zelf een vervelende knieblessure op in het uitduel met Lille OSC. Mede door het coronavirus kwam hij het hele seizoen niet meer in actie.
"Dus je begrijpt wel dat ik er na negen maanden zin in had", zei Labyad na de oefenzege op FC Utrecht. "Het was al heel plezierig om weer te trainen, maar het gaat er uiteindelijk om dat ik mij in wedstrijden laat zien."
Labyad beseft dat de concurrentie groot is voor de aanvallende posities bij Ajax, met concurrenten als Dusan Tadic, Klaas-Jan Huntelaar, David Neres, Quincy Promes, Antony, Mohammed Kudus en Donny van de Beek. "Maar ik ga het maximale geven", kondigde hij aan. "Ik wil dit seizoen meer speeltijd krijgen."
Meer uit Voetbal
SOUTHAMPTON (ANP/RTR) - Southampton heeft het beroep verloren tegen de uitsluiting van deelname aan de finale van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat maakte de English Football League (EFL) bekend. Southampton had voor de gewonnen halve finale tegen Middlesbrough (2-1) de tegenstander heimelijk gefilmd. Middlesbrough neemt de plaats van Southampton in bij de finale van de play-offs tegen Hull City.
3 uur geledenISTANBUL (ANP) - Aston Villa heeft voor het eerst in 44 jaar een Europese prijs veroverd. De Engelse formatie van trainer Unai Emery was in de finale van de Europa League in Istanbul met 3-0 te sterk voor SC Freiburg uit Duitsland. Ian Maatsen viel in de slotfase in bij de ploeg uit Birmingham, zijn ploeggenoten Marco Bizot en Lamare Bogarde bleven op de bank.
4 uur geledenTILBURG (ANP) - FC Volendam heeft een goede stap gezet richting een langer verblijf op het hoogste niveau. De nummer 16 van de Eredivisie won de eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om promotie/degradatie met 2-1 bij Willem II. Volendam dankte de zege onder meer aan twee blunders achterin bij de club uit de Keuken Kampioen Divisie. De returnwedstrijd is zaterdag in Volendam.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Trainer Ron Jans van FC Utrecht kan donderdag in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal tegen sc Heerenveen geen beroep doen op David Min. "Hij heeft lichte liesklachten, dus hij haalt de wedstrijd van morgen helaas niet", zei de coach woensdag.
8 uur geledenNYON (ANP) - De UEFA past vanaf 2028 het format van de Nations League en de EK-kwalificatie aan. De Europese voetbalbond hoopt er met de wijzigingen voor te zorgen dat er meer spanning komt en dat er minder wedstrijden zijn waar niets meer op het spel staat. Dat meldt de UEFA in een persbericht.
9 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Trainer Luis Enrique van Paris Saint-Germain heeft in aanloop naar de finale van de Champions League tegen Arsenal de defensieve kwaliteiten van spits Ousmane Dembélé uitgelicht. De winnaar van de Gouden Bal van vorig jaar, die vooral bekendstaat om zijn aanvallende prestaties, is volgens Luis Enrique een voorbeeld voor anderen.
9 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona-middenvelder Fermín López kan volgende maand niet meedoen aan het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 23-jarige Spanjaard brak zondag in de ontmoeting met Real Betis het vijfde middenvoetsbeentje in zijn rechtervoet. Een operatie bleek noodzakelijk.
12 uur geleden