Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Labyad wil dit seizoen meer speeltijd bij Ajax krijgen

Labyad wil dit seizoen meer speeltijd bij Ajax krijgen

AMSTERDAM (ANP) - Met drie treffers voor rust had Zakaria Labyad een groot aandeel in de oefenzege van Ajax op FC Utrecht (5-1). "In de voorbereiding krijgt iedereen de kans om zich te bewijzen", zei hij. "Ik ga gewoon keihard werken en wil zo afdwingen dat ik dit seizoen wel veel ga spelen."

De 27-jarige Labyad opende de score en verzilverde ook nog twee vrij trappen. Hij speelde centraal in de aanval, als vervanger van de licht geblesseerde Dusan Tadic. "Als spits moet je scoren, dat heb ik in ieder geval gedaan", concludeerde hij.

Voor trainer Erik ten Hag was het geen verrassing dat Labyad als spits uit de voeten kan. "Hij heeft daar onder mij ook wel eens bij FC Utrecht gespeeld", stelde hij. "Ik wilde Labyad graag zien met Quincy Promes in zijn rug. Dat is me in deze wedstrijd goed bevallen."

"Quincy is een rasvoetballer", zei Labyad over zijn ploeggenoot die tegen FC Utrecht als aanvallende middenvelder speelde. "Ik ook wel, dus we voelen elkaar goed aan. Maar ik heb nog niet de klik die Hakim Ziyech met Quincy had. Daar gaan we aan werken."

Beperkte inbreng

Labyad tekende twee jaar geleden op voorspraak van trainer Ten Hag bij Ajax. Hij won in zijn eerste seizoen de landstitel en KNVB-beker en reikte met zijn nieuwe ploeg tot de halve finale van de Champions League. De inbreng van de in Utrecht geboren international van Marokko bleef beperkt. In de Champions League speelde hij slechts vier minuten.

Uitblinkers bij subtoppers in de eredivisie redden het niet altijd bij de traditionele top drie. In het afgelopen seizoen kreeg Labyad helemaal geen speeltijd totdat David Neres in november zwaar geblesseerd raakte. Eindelijk werd het geduld van Labyad beloond, maar drie weken later liep hij zelf een vervelende knieblessure op in het uitduel met Lille OSC. Mede door het coronavirus kwam hij het hele seizoen niet meer in actie.

"Dus je begrijpt wel dat ik er na negen maanden zin in had", zei Labyad na de oefenzege op FC Utrecht. "Het was al heel plezierig om weer te trainen, maar het gaat er uiteindelijk om dat ik mij in wedstrijden laat zien."

Labyad beseft dat de concurrentie groot is voor de aanvallende posities bij Ajax, met concurrenten als Dusan Tadic, Klaas-Jan Huntelaar, David Neres, Quincy Promes, Antony, Mohammed Kudus en Donny van de Beek. "Maar ik ga het maximale geven", kondigde hij aan. "Ik wil dit seizoen meer speeltijd krijgen."

Meer uit Voetbal

The Sun: Raheem Sterling opgepakt na ongeluk op Britse snelweg

LONDEN (ANP) - Voetballer Raheem Sterling is volgens de Britse krant The Sun opgepakt na een auto-ongeluk even ten zuidwesten van Londen donderdag. De 31-jarige Sterling, die de afgelopen maanden uitkwam voor Feyenoord, wordt verdacht van rijden onder invloed.

1 minuut geleden
FC Barcelona neemt Gordon over van Newcastle United

BARCELONA (ANP) - Anthony Gordon verlaat Newcastle United voor FC Barcelona. De kampioen van Spanje betaalt volgens veel media maximaal 80 miljoen euro voor de aanvaller die zijn handtekening onder een vijfjarig contract heeft gezet.

5 uur geleden
Voetbalsters PSV verslaan Ajax en winnen Eredivisie Cup

EINDHOVEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben de Eredivisie Cup gewonnen. Ze versloegen in de finale Ajax in Eindhoven (3-0). Chimera Ripa, Fenna Kalma en Sisca Folkertsma maakten de doelpunten op de Herdgang in Eindhoven.

5 uur geleden
NAC Breda neemt afscheid van verdediger Leemans

BREDA (ANP) - NAC Breda heeft afscheid genomen van Clint Leemans. De naar de eerste divisie gedegradeerde club heeft besloten het contract van de verdediger niet te verlengen.

5 uur geleden
Voetballers Iran verslaan Gambia op weg naar WK

ANTALYA (ANP) - De voetballers van Iran hebben een oefenwedstrijd tegen Gambia gewonnen (3-1). Aria Yousefi, Ramin Rezaeian en Mehdi Taremi maakten de doelpunten voor de WK-deelnemer in Antalya.

6 uur geleden
Coach Arteta: Timber fit voor basisplaats bij Arsenal in finale

BOEDAPEST (ANP) - Jurriƫn Timber is fit voor een basisplaats in de finale van de Champions League. Dat vertelde zijn trainer Mikel Arteta op een persconferentie in Boedapest, waar zaterdag de eindstrijd tegen Paris Saint-Germain op het programma staat. "Hij is fit en kan starten", zei de trainer die Arsenal dit seizoen naar de eerste landstitel sinds 2004 leidde.

6 uur geleden
Miedema terug in selectie Manchester City voor finale FA Cup

MANCHESTER (ANP) - Vivianne Miedema maakt zondag deel uit van de selectie van Manchester City voor de finale van de FA Cup tegen Brighton & Hove Albion. De Nederlandse spits raakte begin april geblesseerd en miste daardoor de twee WK-kwalificatiewedstrijden tegen Frankrijk. Miedema maakt geen deel uit van de selectie van Oranje voor de twee komende WK-kwalificatieduels met Ierland (5 juni) en Polen (9 juni).

11 uur geleden