Labyad wil dit seizoen meer speeltijd bij Ajax krijgen
AMSTERDAM (ANP) - Met drie treffers voor rust had Zakaria Labyad een groot aandeel in de oefenzege van Ajax op FC Utrecht (5-1). "In de voorbereiding krijgt iedereen de kans om zich te bewijzen", zei hij. "Ik ga gewoon keihard werken en wil zo afdwingen dat ik dit seizoen wel veel ga spelen."
De 27-jarige Labyad opende de score en verzilverde ook nog twee vrij trappen. Hij speelde centraal in de aanval, als vervanger van de licht geblesseerde Dusan Tadic. "Als spits moet je scoren, dat heb ik in ieder geval gedaan", concludeerde hij.
Voor trainer Erik ten Hag was het geen verrassing dat Labyad als spits uit de voeten kan. "Hij heeft daar onder mij ook wel eens bij FC Utrecht gespeeld", stelde hij. "Ik wilde Labyad graag zien met Quincy Promes in zijn rug. Dat is me in deze wedstrijd goed bevallen."
"Quincy is een rasvoetballer", zei Labyad over zijn ploeggenoot die tegen FC Utrecht als aanvallende middenvelder speelde. "Ik ook wel, dus we voelen elkaar goed aan. Maar ik heb nog niet de klik die Hakim Ziyech met Quincy had. Daar gaan we aan werken."
Beperkte inbreng
Labyad tekende twee jaar geleden op voorspraak van trainer Ten Hag bij Ajax. Hij won in zijn eerste seizoen de landstitel en KNVB-beker en reikte met zijn nieuwe ploeg tot de halve finale van de Champions League. De inbreng van de in Utrecht geboren international van Marokko bleef beperkt. In de Champions League speelde hij slechts vier minuten.
Uitblinkers bij subtoppers in de eredivisie redden het niet altijd bij de traditionele top drie. In het afgelopen seizoen kreeg Labyad helemaal geen speeltijd totdat David Neres in november zwaar geblesseerd raakte. Eindelijk werd het geduld van Labyad beloond, maar drie weken later liep hij zelf een vervelende knieblessure op in het uitduel met Lille OSC. Mede door het coronavirus kwam hij het hele seizoen niet meer in actie.
"Dus je begrijpt wel dat ik er na negen maanden zin in had", zei Labyad na de oefenzege op FC Utrecht. "Het was al heel plezierig om weer te trainen, maar het gaat er uiteindelijk om dat ik mij in wedstrijden laat zien."
Labyad beseft dat de concurrentie groot is voor de aanvallende posities bij Ajax, met concurrenten als Dusan Tadic, Klaas-Jan Huntelaar, David Neres, Quincy Promes, Antony, Mohammed Kudus en Donny van de Beek. "Maar ik ga het maximale geven", kondigde hij aan. "Ik wil dit seizoen meer speeltijd krijgen."
Meer uit Voetbal
GUADALAJARA (ANP) - De Democratische Republiek Congo heeft zich voor de tweede keer in de geschiedenis geplaatst voor het WK voetbal. Het nationale elftal van het land won in het Mexicaanse Guadalajara de finale van de intercontinentale play-offs na verlenging met 1-0 van Jamaica.
3 uur geledenPRISHTINA (ANP) - Turkije heeft zich voor het eerst sinds 2002 weer geplaatst voor het WK voetbal. In de finale van de play-offs waren de Turken met 1-0 te sterk voor thuisploeg Kosovo.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal is er in een oefenwedstrijd niet in geslaagd te winnen van Ecuador. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal in het Philips Stadion met 1-1 gelijkspelen. Nederland speelde een groot deel van de wedstrijd met een man minder na een rode kaart voor Denzel Dumfries.
7 uur geledenSOLNA (ANP) - Het Nederlands elftal speelt komende zomer zijn tweede wedstrijd op het WK voetbal tegen Zweden. De ploeg van bondscoach Graham Potter verzekerde zich in Solna van een ticket voor de eindronde door met 3-2 te winnen van Polen in de finale van de play-offs.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal moet een groot deel van de oefenwedstrijd tegen Ecuador met een man minder spelen. Rechtervleugelverdediger Denzel Dumfries kreeg in de twaalfde minuut een rode kaart toen hij de doorgebroken Gonzalo Plata naar beneden trok.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal begint met zeven andere spelers aan de oefeninterland tegen Ecuador. Mark Flekken, Stefan de Vrij, Nathan Aké, Jerdy Schouten, Quinten Timber, Xavi Simons en Brian Brobbey verschijnen aan de aftrap in het Philips Stadion.
10 uur geledenZEIST (ANP) - De voetbalsters van Oranje moeten het volgende maand in het belangrijke tweeluik in de WK-kwalificatie tegen Frankrijk doen zonder aanvoerster Dominique Janssen en middenveldsters Jackie Groenen, Daniëlle van de Donk en Jill Roord. Het ervaren viertal ontbreekt door blessures, meldt de KNVB. Renee van Asten (Ajax) en Liz Rijsbergen (PSV) debuteren in de selectie van bondscoach Arjan Veurink.
12 uur geleden