Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Labyad en Lang laten zich zien in oefenduel van Ajax

Labyad en Lang laten zich zien in oefenduel van Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Zakaria Labyad en Noa Lang hebben een oefenwedstrijd tegen FC Utrecht aangegrepen om te laten zien dat ze nog niet klaar zijn bij Ajax. Beide aanvallers hadden voor rust een groot aandeel in de ruime zege (5-1).

Labyad speelde alleen de eerste helft. Hij opende de score en verzilverde ook twee vrij trappen. Lang tekende voor de 2-0 en bereidde een treffer van Nicolás Tagliafico (3-0) voor. Bij een voorsprong van 5-0 wisselde trainer Erik Ten Hag in de rust negen veldspelers. Lang bleef tot de 75e minuut op het speelveld maar was niet meer zo dreigend als tijdens de eerste 45 minuten.

Bij Ajax kregen na rust talenten als Sontje Hansen, Devyne Rensch, Kenneth Taylor, Jurriën Timber en Naci Ünüvar een kans. Zij wisten FC Utrecht niet zo in verlegenheid te brengen als in de eerste helft. Othmane Boussaid bepaalde namens FC Utrecht met een fraaie treffer de eindstand (5-1).

Goede indruk

De 27-jarige Labyad slaagde er de afgelopen twee jaar niet in een basisplaats bij Ajax te veroveren. De 21-jarige Lang werd in de tweede helft van het afgelopen seizoen verhuurd aan FC Twente. Labyad en Lang konden zich laten zien omdat de aanvallers Dusan Tadic en Klaas-Jan Huntelaar met lichte klachten aan de kant bleven. Vleugelspits David Neres is na negen maanden nog onvoldoende fit om een wedstrijd te spelen.

Zonder de geblesseerde André Onana en aanwinst Mohammed Kudus (werkvergunning) maakte Ajax vooral voor rust een goede indruk in de Johan Cruijff ArenA, waar 2770 fans aanwezig waren. Ajax mocht 4500 supporters toelaten.

Ajax won afgelopen zaterdag een oefenduel met RKC Waalwijk (6-1). Trainer Ten Hag en zijn spelers vertrekken zaterdag naar Oostenrijk voor een trainingskamp. Ajax oefent daar tegen Wolfsberger AC (18 augustus) en Red Bull Salzburg (25 augustus).

Meer uit Voetbal

Van Persie ziet veel foute keuzes bij pijnlijk verlies Feyenoord

BOEKAREST (ANP) - Trainer Robin van Persie noemt de 4-3-nederlaag tegen FCSB in Roemenië heel pijnlijk. De coach zag zijn ploeg helemaal uiteenvallen in de tweede helft en een 3-1-voorsprong verspelen. "Heel zuur dat we het zo weggeven", zei hij bij Ziggo Sport.

11 minuten geleden
Feyenoord geeft ruime voorsprong weg en verliest van FCSB

BOEKAREST (ANP) - Feyenoord heeft tegen FCSB een ruime voorsprong weggegeven en de vijfde nederlaag in de Europa League geboekt. De ploeg van coach Robin van Persie verspeelde in de Roemeense hoofdstad Boekarest een voorsprong van 3-1 en verloor door late treffers van de Roemenen met 4-3.

3 uur geleden
Go Ahead Eagles verliest ook bij Lyon in Europa League

LYON (ANP) - Go Ahead Eagles heeft voor de derde keer op rij verloren in de Europa League. De ploeg van trainer Melvin Boel ging bij Olympique Lyon onderuit met 2-1.

3 uur geleden
Supportersvereniging hekelt 'buitensporige' ticketprijzen WK

LAUSANNE (ANP/Belga) - Supportersorganisatie Football Supporters Europe (FSE) klaagt over 'buitensporige' ticketprijzen voor het WK voetbal van 2026 in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. FSE roept de FIFA op om onmiddellijk de ticketverkoop te stoppen, in overleg te treden met alle betrokken partijen en de prijsstructuur opnieuw te bekijken.

5 uur geleden
AZ boekt tegen FC Drita derde zege in Conference League

PRISTINA (ANP) - AZ heeft in de Conference League tegen FC Drita de derde overwinning geboekt. In Pristina in Kosovo wonnen de Alkmaarders met 3-0. De ploeg van trainer Maarten Martens is met 9 punten na vijf wedstrijden dicht bij een vervolg in de Europese clubcompetitie.

5 uur geleden
FC Utrecht verliest van Nottingham Forest in Europa League

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft ook in de zesde speelronde in de Europa League niet kunnen winnen. Het elftal van trainer Ron Jans verloor thuis in de Galgenwaard met 1-2 van Nottingham Forest, de nummer 17 uit de Premier League.

5 uur geleden
Twee PSV'ers en Feyenoorder in selectie Marokko voor Afrika Cup

RABAT (ANP) - PSV'ers Ismael Saibari en Anass Salah-Eddine en Feyenoorder Oussama Targhalline zijn door bondscoach Walid Regragui geselecteerd voor het nationale elftal van Marokko voor de Afrika Cup. Dat betekent dat PSV en Feyenoord de spelers van half december tot en met mogelijk 18 januari missen.

10 uur geleden