Labyad en Lang laten zich zien in oefenduel van Ajax
AMSTERDAM (ANP) - Zakaria Labyad en Noa Lang hebben een oefenwedstrijd tegen FC Utrecht aangegrepen om te laten zien dat ze nog niet klaar zijn bij Ajax. Beide aanvallers hadden voor rust een groot aandeel in de ruime zege (5-1).
Labyad speelde alleen de eerste helft. Hij opende de score en verzilverde ook twee vrij trappen. Lang tekende voor de 2-0 en bereidde een treffer van Nicolás Tagliafico (3-0) voor. Bij een voorsprong van 5-0 wisselde trainer Erik Ten Hag in de rust negen veldspelers. Lang bleef tot de 75e minuut op het speelveld maar was niet meer zo dreigend als tijdens de eerste 45 minuten.
Bij Ajax kregen na rust talenten als Sontje Hansen, Devyne Rensch, Kenneth Taylor, Jurriën Timber en Naci Ünüvar een kans. Zij wisten FC Utrecht niet zo in verlegenheid te brengen als in de eerste helft. Othmane Boussaid bepaalde namens FC Utrecht met een fraaie treffer de eindstand (5-1).
Goede indruk
De 27-jarige Labyad slaagde er de afgelopen twee jaar niet in een basisplaats bij Ajax te veroveren. De 21-jarige Lang werd in de tweede helft van het afgelopen seizoen verhuurd aan FC Twente. Labyad en Lang konden zich laten zien omdat de aanvallers Dusan Tadic en Klaas-Jan Huntelaar met lichte klachten aan de kant bleven. Vleugelspits David Neres is na negen maanden nog onvoldoende fit om een wedstrijd te spelen.
Zonder de geblesseerde André Onana en aanwinst Mohammed Kudus (werkvergunning) maakte Ajax vooral voor rust een goede indruk in de Johan Cruijff ArenA, waar 2770 fans aanwezig waren. Ajax mocht 4500 supporters toelaten.
Ajax won afgelopen zaterdag een oefenduel met RKC Waalwijk (6-1). Trainer Ten Hag en zijn spelers vertrekken zaterdag naar Oostenrijk voor een trainingskamp. Ajax oefent daar tegen Wolfsberger AC (18 augustus) en Red Bull Salzburg (25 augustus).
Meer uit Voetbal
BALTIMORE (ANP) - Lionel Messi heeft zijn 899e doelpunt gemaakt in zijn illustere voetbalcarrière. De Argentijn scoorde voor Inter Miami in de met 2-1 gewonnen wedstrijd tegen DC United in Baltimore. Ruim 70.000 toeschouwers zagen Messi het doel treffen via een handig lobje.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink baalt van het ontbreken van een videoscheidsrechter bij de WK-kwalificatieduels van de voetbalsters. "In het vrouwenvoetbal ontwikkelen landen zich zo snel, in wedstrijden ligt het steeds dichter bij elkaar. Dan zou je eigenlijk wensen dat de VAR bij dit soort cruciale momenten aanwezig is", zei Veurink op zijn persconferentie na de 2-1-zege op Ierland. De gelijkmaker van de Ieren viel uit een dubieuze strafschop.
9 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Manchester City is doorgedrongen tot de kwartfinales van de FA Cup. De zevenvoudig winnaar van het bekertoernooi was op St. James' Park met 3-1 te sterk voor Newcastle United.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sc Heerenveen heeft Excelsior de vierde competitienederlaag op rij bezorgd. De ploeg van trainer Robin Veldman was in Rotterdam met 2-1 te sterk voor de nummer 15 van de ranglijst. Excelsior verloor de laatste vier duels met één doelpunt verschil.
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz van PSV maakte zich na de late overwinning op AZ (2-1) niet druk over de wijze waarop de zege tot stand was gekomen. De koploper won dankzij een laat doelpunt van Ricardo Pepi, nadat AZ de nodige kansen had gemist. "Tijdens een seizoen boek je op verschillende manieren overwinningen", wist de coach.
12 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Aanvoerder Jerdy Schouten van PSV ziet de late competitiezege op AZ (2-1) niet als een revanche voor de uitschakeling in de halve finale van de KNVB-beker bij NEC. "Dat is een ander toernooi en daar balen we nog steeds van", zei de middenvelder na afloop van het duel in Eindhoven.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben in het thuisduel met Ierland met de nodige moeite de eerste zege geboekt in de WK-kwalificatie. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink won in de Utrechtse Galgenwaard met 2-1 dankzij treffers van Lineth Beerensteyn. Het winnende doelpunt viel pas in de 83e minuut.
12 uur geleden