Labous kopvrouw wielerploeg dsm-firmenich in Giro d'Italia
DEVENTER (ANP) - Wielerploeg dsm-firmenich PostNL vertrekt met de Française Juliette Labous als kopvrouw in de Giro d'Italia. Labous won in 2022 een etappe in de Italiaanse rittenkoers en eindigde vorig jaar als tweede achter Annemiek van Vleuten. De Giro begint zondag met een individuele tijdrit over 15 kilometer in Brescia en eindigt een week later met een rit naar L'Aquila. In het team is plaats voor één Nederlandse renster: de pas 20-jarige Nienke Vinke.
"Ons doel voor de wedstrijd is duidelijk met Juliette als onze finisher voor het klassement", zegt ploegleider Kelvin Dekker. "We hebben er alle vertrouwen in dat het team dat we hier hebben haar op de best mogelijke manier kan ondersteunen, zodat we samen onze doelen kunnen bereiken. We hebben goede herinneringen aan deze wedstrijd van vorig jaar met onze tweede plaats in het algemeen klassement, dus we hebben dit opnieuw tot een van onze doelen voor het seizoen gemaakt."
De andere rensters die namens dsm-firmenich in de Giro starten zijn de Italiaanse Francesca Barale en Eleonora Ciabocco, de Duitse Franziska Koch en de Britse rensters Josie Nelson en Becky Storrie.
Meer uit Sport
TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Bart Hoolwerf heeft bij de EK afstanden in Polen genoegen moeten nemen met zilver op de massastart. Hij werd geklopt door de Belgische titelverdediger Bart Swings, ook de olympisch kampioen. De Italiaan Andrea Giovannini werd derde.
13 uur geledenHUIJBERGEN (ANP) - Tibor del Grosso heeft zijn Nederlandse titel in het veldrijden geprolongeerd. Hij eindigde in het Brabantse Huijbergen voor Lars van der Haar, die zijn laatste NK reed. De derde plaats was voor Pim Ronhaar.
14 uur geledenST. MORITZ (ANP) - De Nederlandse bobsleeërs zijn bij de wereldbeker in het Zwitserse St. Moritz als dertiende geëindigd in de viermansbob. Dave Wesselink was met remmers Janko en Jelen Franjic en Timme Koster na twee runs 1,20 seconde langzamer dan de winnende Duitser Adam Ammour, die zijn landgenoot Johannes Lochner aftroefde.
14 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen zilver gegrepen op de 1000 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse moest met 1.16,34 de titel laten aan Nikola Zdrahalova uit Tsjechië, die won in 1.16,06. Isabel Grevelt pakte brons.
15 uur geledenSYDNEY (ANP) - De tennissers van Polen hebben voor het eerst de United Cup gewonnen. Het team met onder anderen Iga Swiatek en Hubert Hurkacz was in de finale in Sydney te sterk voor Zwitserland: 2-1. Polen verloor de afgelopen twee jaar nog de finale van het toernooi voor gemengde landenteams.
16 uur geledenEGMOND AAN ZEE (ANP) - Atlete Nienke Brinkman is bij haar rentree derde geworden op de halve marathon van Egmond. De winst ging naar Florence Niyonkuru uit Rwanda in 1.10.38, voor haar landgenote Emeline Imanizabayo.
16 uur geledenBRISBANE (ANP) - De Belarussische tennisster Aryna Sabalenka heeft haar titel in Brisbane geprolongeerd. De nummer 1 van de wereld was in de finale duidelijk te sterk voor de Oekraïense Maria Kostjoek, de nummer 26 van de wereld: 6-4 6-3.
21 uur geleden