Labous kopvrouw wielerploeg dsm-firmenich in Giro d'Italia
DEVENTER (ANP) - Wielerploeg dsm-firmenich PostNL vertrekt met de Française Juliette Labous als kopvrouw in de Giro d'Italia. Labous won in 2022 een etappe in de Italiaanse rittenkoers en eindigde vorig jaar als tweede achter Annemiek van Vleuten. De Giro begint zondag met een individuele tijdrit over 15 kilometer in Brescia en eindigt een week later met een rit naar L'Aquila. In het team is plaats voor één Nederlandse renster: de pas 20-jarige Nienke Vinke.
"Ons doel voor de wedstrijd is duidelijk met Juliette als onze finisher voor het klassement", zegt ploegleider Kelvin Dekker. "We hebben er alle vertrouwen in dat het team dat we hier hebben haar op de best mogelijke manier kan ondersteunen, zodat we samen onze doelen kunnen bereiken. We hebben goede herinneringen aan deze wedstrijd van vorig jaar met onze tweede plaats in het algemeen klassement, dus we hebben dit opnieuw tot een van onze doelen voor het seizoen gemaakt."
De andere rensters die namens dsm-firmenich in de Giro starten zijn de Italiaanse Francesca Barale en Eleonora Ciabocco, de Duitse Franziska Koch en de Britse rensters Josie Nelson en Becky Storrie.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - De Noorse handbalsters zijn voor de vijfde keer wereldkampioen geworden. De Scandinavische ploeg won in een volgepakt Ahoy in Rotterdam de finale van Duitsland met 23-20. De wedstrijd ging gelijk op en was spannend tot de slotfase, toen Noorwegen dankzij twee treffers van Malin Aune drie doelpunten voorsprong nam. Henny Reistad was de Noorse troef in de tweede helft met vijf treffers.
5 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Sjinkie Knegt beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB in een persbericht. De 36-jarige Knegt heeft al langere tijd last van een bilblessure en plaatsing voor de komende Olympische Spelen in Milaan zit er daardoor niet in.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Handbalsters Lois Abbingh en Estavana Polman hadden graag met een bronzen medaille afscheid genomen van het Nederlands team, maar een trots gevoel over het 'knokken en vechten tot het einde' van Oranje verdrong de teleurstelling.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De handbalsters hebben het WK voor eigen publiek in Rotterdam niet kunnen afsluiten met de bronzen medaille. Het team van de Zweedse bondscoach Henrik Signell verloor in een spannende troostfinale na verlenging met 33-31 van Frankrijk. Het betekent dat routiniers Estavana Polman en Lois Abbingh afscheid nemen als internationals zonder medaille.
8 uur geledenHAMAR (ANP) - Jordan Stolz heeft bij de wereldbekerwedstrijden schaatsen in het Noorse Hamar ook de tweede 500 meter gewonnen. De ongenaakbare Amerikaan moest wel tot het uiterste gaan om de Pool Damian Zurek te verslaan. Het verschil op de meet bleek één duizendste van een seconde in het voordeel van Stolz. Beiden kregen 34,14 als tijd achter hun naam.
9 uur geledenNAMEN (ANP) - Lucinda Brand heeft in het Belgische Namen de vierde veldrit om de wereldbeker gewonnen. De Dordtse van Baloise Glowi Lions ging er al in de eerste ronde vandoor en werd door haar concurrentes niet meer teruggezien. Haar landgenote Aniek van Alphen finishte als tweede. De Française Amandine Fouquenet werd derde.
9 uur geledenHAMAR (ANP) - Schaatser Metodej Jilek heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Hamar de 5000 meter gewonnen. De 19-jarige Tsjech deed dat op overtuigende wijze en verbeterde het baanrecord van Sven Kramer (6.09,74) uit februari 2009 tot 6.07,58.
1 dag geleden