Labous kopvrouw wielerploeg dsm-firmenich in Giro d'Italia
DEVENTER (ANP) - Wielerploeg dsm-firmenich PostNL vertrekt met de Française Juliette Labous als kopvrouw in de Giro d'Italia. Labous won in 2022 een etappe in de Italiaanse rittenkoers en eindigde vorig jaar als tweede achter Annemiek van Vleuten. De Giro begint zondag met een individuele tijdrit over 15 kilometer in Brescia en eindigt een week later met een rit naar L'Aquila. In het team is plaats voor één Nederlandse renster: de pas 20-jarige Nienke Vinke.
"Ons doel voor de wedstrijd is duidelijk met Juliette als onze finisher voor het klassement", zegt ploegleider Kelvin Dekker. "We hebben er alle vertrouwen in dat het team dat we hier hebben haar op de best mogelijke manier kan ondersteunen, zodat we samen onze doelen kunnen bereiken. We hebben goede herinneringen aan deze wedstrijd van vorig jaar met onze tweede plaats in het algemeen klassement, dus we hebben dit opnieuw tot een van onze doelen voor het seizoen gemaakt."
De andere rensters die namens dsm-firmenich in de Giro starten zijn de Italiaanse Francesca Barale en Eleonora Ciabocco, de Duitse Franziska Koch en de Britse rensters Josie Nelson en Becky Storrie.
Meer uit Sport
LOS ANGELES (ANP) - Voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles zijn tijdens de eerste verkoopronde meer dan 4 miljoen tickets verkocht. Dat maakten de organisatoren donderdag bekend.
7 uur geledenHENGELO (ANP) - Lieke Klaver komt op de FBK Games op 21 juni in actie op de 400 meter. De organisatie van de atletiekmeeting in Hengelo meldt de deelname van de 27-jarige atlete op "haar eigen" afstand in de 45e editie van de FBK Games.
11 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Ondanks de oorlog is het Iraanse nationale voetbalteam "volledig voorbereid" om deze zomer deel te nemen aan het WK. Dat zei regeringswoordvoerder Fatemeh Mohajerani, meldt Al Jazeera.
22 uur geledenHOEI (ANP) - Demi Vollering heeft voor de tweede keer in haar loopbaan de Waalse Pijl op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez was na 148 kilometer de beste op de Muur van Hoei en bleef Puck Pieterse, de winnares van vorig jaar, nipt voor. Paula Blasi, de Spaanse winnares van de Amstel Gold Race van afgelopen zondag, werd derde.
1 dag geledenHOEI (ANP) - Het wielertalent Paul Seixas heeft bij zijn eerste deelname de 90e editie van de Waalse Pijl op zijn naam geschreven. De 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM kwam na 200 kilometer als eerste aan op de Muur van Hoei, voor de Zwitser Mauro Schmid en de Brit Ben Tulett.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - De Noorse schaatser Bjørn Magnussen heeft voor een jaar getekend bij Team Essent, de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie. De 28-jarige Magnussen beleefde afgelopen seizoen zijn beste tot nu toe met de 6e plaats op de WK sprint, 13e op de olympische 500 meter en 21e op de 1000 meter in Milaan.
1 dag geledenMADRID (ANP/AFP) - Tennisster Venus Williams heeft dinsdag bij haar rentree op gravel niet voor een verrassing kunnen zorgen. De 45-jarige Amerikaanse verloor bij het Madrid Open van de 20-jarige Spaanse Kaitlin Quevedo. Het werd 6-2 6-4.
2 dagen geleden