Labourleider ontslaat schaduwminister om antisemitisme
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Keir Starmer, de leider van de Britse Labourpartij, heeft een prominent parlementslid ontslagen vanwege antisemitisme. Rebecca Long-Bailey, schaduwminister en woordvoerder voor onderwijs, moet weg omdat ze haar waardering uitsprak voor een artikel waarin volgens Starmer een anti-Joodse complottheorie werd gepropageerd.
In het artikel staat dat Amerikaanse agenten de nekklem met de knie, waardoor de zwarte Amerikaan George Floyd overleed, hebben geleerd van leden van de Israëlische geheime dienst. Donderdagmorgen twitterde Long-Bailey een link en prees ze een gesprek met de acteur Maxine Peake. In het interview, over de Black Lives Matter-protesten, zei Peake: "De tactiek van de Amerikaanse politie, knielend op George Floyds nek, werd geleerd van seminars met Israëlische geheime diensten."
"Vanmiddag heeft Keir Starmer aan Rebecca Long-Bailey gevraagd om af te treden in het schaduwkabinet. Het artikel dat Rebecca eerder vandaag deelde, bevatte een antisemitische samenzweringstheorie. Als leider van Labour, is Keir duidelijk geweest dat het herstellen van vertrouwen met de Joodse gemeenschap de hoogste prioriteit heeft. Antisemitisme neemt veel verschillende vormen aan en het is belangrijk dat we er allemaal waakzaam voor zijn", aldus een verklaring van de Britse partij.
Labour in opspraak
Labour, dat tot voor kort geleid werd door Jeremy Corbyn, is de afgelopen jaren herhaaldelijk in opspraak geraakt vanwege de houding tegenover Joden. Zo zouden stafmedewerkers via sociale media antisemitische teksten hebben verspreid. Corbyn heeft de beschuldigingen van antisemitisme steeds van de hand gewezen.
Veel partijprominenten, onder wie Long-Bailey, hadden sindsdien gezworen het antisemitisme binnen de partij uit te willen bannen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben een reeks "discrete, beperkte aanvallen" uitgevoerd op het Iraanse eiland Qeshm en omliggende gebieden nabij de Straat van Hormuz. Dat meldt The Wall Street Journal (WSJ).
12 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten brengen op 10 en 11 november delegaties uit Oekraïne en Rusland samen in Abu Dhabi, zo laat de Amerikaanse gezant Steve Witkoff weten. Op sociale media schrijft hij dat de nieuwe gesprekken in Abu Dhabi gaan over "veiligheidsafspraken voor na de oorlog, de-escalatie, humanitaire maatregelen en het beëindigen van de oorlog".
53 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - Bij Russische aanvallen maandag op de Oekraïense plaats Komysjoevacha, niet ver van de stad Zaporizja, zijn zeker 26 mensen om het leven gekomen. Eerder op maandag sprak president Volodymyr Zelensky op X nog over achttien doden.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De regering-Trump moet niet langer van Californië eisen om enkele duizenden stembiljetten in die staat niet mee te tellen bij de Congresverkiezingen. Dat heeft een federale rechter in Washington, James Boasberg, besloten. Volgens de rechter is het niet aan de regering om "eenzijdig haar voorkeursprocedures" op te leggen aan staten. In de Verenigde Staten zijn staten grotendeels zelf verantwoordelijk voor het organiseren van de stembusgang.
4 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president vreest dat de aandacht die uitgaat naar de Amerikaanse parlementsverkiezingen deze week, de midterms, de aandacht zal afleiden van de oorlog tegen zijn land. In zijn dagelijkse videotoespraak aan Oekraïners zegt het staatshoofd dat Rusland dat momentum kan aangrijpen om aanvallen uit te voeren op zijn land. Zelensky zegt daarbij over informatie te beschikken dat Rusland een grootschalige aanval voorbereidt.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/AFP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft de wens uitgesproken dat president Frank-Walter Steinmeier wordt opgevolgd door een vrouw, aldus bronnen binnen zijn partij. De voornamelijk ceremoniële functie is nog nooit door een vrouw bekleed.
6 uur geledenLIMOGES (ANP/BELGA) - Een inzamelingsactie voor het afgebrande stadhuis van de Franse stad Limoges heeft al ruim 1 miljoen euro opgeleverd. Het gebouw raakte zwaar beschadigd door de brand op 17 oktober, toen in Frankrijk massaal rellen, plunderingen en vernielingen plaatsvonden.
6 uur geleden