Labourleider ontslaat schaduwminister om antisemitisme
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Keir Starmer, de leider van de Britse Labourpartij, heeft een prominent parlementslid ontslagen vanwege antisemitisme. Rebecca Long-Bailey, schaduwminister en woordvoerder voor onderwijs, moet weg omdat ze haar waardering uitsprak voor een artikel waarin volgens Starmer een anti-Joodse complottheorie werd gepropageerd.
In het artikel staat dat Amerikaanse agenten de nekklem met de knie, waardoor de zwarte Amerikaan George Floyd overleed, hebben geleerd van leden van de Israëlische geheime dienst. Donderdagmorgen twitterde Long-Bailey een link en prees ze een gesprek met de acteur Maxine Peake. In het interview, over de Black Lives Matter-protesten, zei Peake: "De tactiek van de Amerikaanse politie, knielend op George Floyds nek, werd geleerd van seminars met Israëlische geheime diensten."
"Vanmiddag heeft Keir Starmer aan Rebecca Long-Bailey gevraagd om af te treden in het schaduwkabinet. Het artikel dat Rebecca eerder vandaag deelde, bevatte een antisemitische samenzweringstheorie. Als leider van Labour, is Keir duidelijk geweest dat het herstellen van vertrouwen met de Joodse gemeenschap de hoogste prioriteit heeft. Antisemitisme neemt veel verschillende vormen aan en het is belangrijk dat we er allemaal waakzaam voor zijn", aldus een verklaring van de Britse partij.
Labour in opspraak
Labour, dat tot voor kort geleid werd door Jeremy Corbyn, is de afgelopen jaren herhaaldelijk in opspraak geraakt vanwege de houding tegenover Joden. Zo zouden stafmedewerkers via sociale media antisemitische teksten hebben verspreid. Corbyn heeft de beschuldigingen van antisemitisme steeds van de hand gewezen.
Veel partijprominenten, onder wie Long-Bailey, hadden sindsdien gezworen het antisemitisme binnen de partij uit te willen bannen.
Meer uit Buitenland
LOS GALLARDOS (ANP/AFP) - De natuurbrand bij Los Gallardos in het zuiden van Spanje die zeker twaalf levens heeft geëist, is onder controle gebracht. Dat meldt regiopresident van Andalusië Juan Manuel Moreno op X.
21 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De leiders van Oekraïne en Israël hebben bedroefd gereageerd op de dood van de invloedrijke Amerikaanse senator Lindsey Graham. "Amerika en de wereld hebben een vastberaden leider verloren", stelt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky.
44 minuten geledenWENZHOU (ANP/AFP/RTR) - Tyfoon Bavi heeft in het oosten van China gezorgd voor zware regenval en overstromingen. De tyfoon kwam zaterdag aan land met windsnelheden tot 144 kilometer per uur, maar is inmiddels afgezwakt tot een tropische storm.
1 uur geledenNEW DELHI (ANP) - India meldt dat een landgenoot vermist is geraakt na een aanval op een containerschip in de Straat van Hormuz. "Van de elf Indiase staatsburgers aan boord zijn er tot nu toe tien gered, terwijl één Indiase staatsburger volgens berichten nog wordt vermist", aldus het ministerie van Externe Zaken.
1 uur geledenDOHA (ANP/RTR) - In Qatar zijn drie gewonden gevallen door neervallende scherven na Iraanse aanvallen, meldt het Qatarese ministerie van Binnenlandse Zaken. Onder de slachtoffers is een kind.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse senator Lindsey Graham (71) is zaterdagavond overleden na een korte en plotselinge ziekte. De Republikein en bondgenoot van president Donald Trump vertegenwoordigde sinds 2003 de staat South Carolina en zat eerder in het Huis van Afgevaardigden.
3 uur geledenMASQAT (ANP) - De bemanning van een containerschip waar brand uitbrak in de Straat van Hormuz, is gered door de lokale autoriteiten, meldt de Britse maritieme organisatie UKMTO. De opvarenden verlieten het vaartuig eerder met een reddingsboot.
4 uur geleden