Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Labour-topfiguur weg als ambassadeur wegens banden met Epstein

Labour-topfiguur weg als ambassadeur wegens banden met Epstein

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse ambassadeur in de Verenigde Staten, Peter Mandelson van Labour, is ontslagen omdat hij warme banden onderhield met de inmiddels overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein. Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft dit in Londen bekendgemaakt.

Labour-premier Keir Starmer had om het terugroepen van zijn partijgenoot uit Washington gevraagd. De affaire is nog geen week na het aftreden van vicepremier Angela Rayner naar aanleiding van foute belastingaangiften. James Roscoe, nu de Britse speciale gezant voor de VS, is aangesteld als interim-ambassadeur.

De 71-jarige Mandelson heeft lange tijd banden gehad met de in 2019 overleden zakenmagnaat Epstein. Publicaties van brieven en e-mails deze week tonen aan dat het om zeer goede banden ging. Hij noemde Epstein bijvoorbeeld "mijn beste makker" en gaf Epstein kameraadschappelijk juridisch advies toen die vastzat wegens het benaderen van een minderjarige voor seksuele gunsten. Hij raadde zijn vriend Epstein ook aan te vechten voor vervroegde vrijlating en beklemtoonde dat zijn vrienden van hem hielden.

Mandelson was sinds februari ambassadeur in Washington. Hij bekleedde eerder veel politieke topfuncties voor zijn partij Labour, onder meer in de regeringen van Tony Blair en Gordon Brown. Tijdens de regering van Brown (2007-2010) speelde Mandelson op de achtergrond vaak een politieke sleutelrol. Hij verwierf daardoor de bijnaam Prince of Darkness (Prins der Duisternis).

Meer uit Buitenland

Jordanië meldt dood IS-strijders bij aanvallen in Syrië

AMMAN (ANP/RTR/DPA) - Jordanië meldt dat ongeveer twintig jihadistische strijders zijn gedood bij aanvallen die het in Syrië uitvoerde als vergelding voor een aanslag op een kerk. Ook zou een wapendepot van terreurgroep Islamitische Staat zijn vernietigd.

55 minuten geleden
Finse en Noorse leiders bellen met Poetin over Oekraïne

HELSINKI/MOSKOU (ANP) - De Finse president Alexander Stubb en de Noorse premier Jonas Gahr Støre hebben dinsdag met de Russische president Vladimir Poetin gebeld over Oekraïne. De twee wilden in de aanloop naar nieuwe besprekingen tussen Moskou en Kyiv "de boodschap van Oekraïne" aan het Kremlin overbrengen, laten ze weten.

1 uur geleden
Britse autoriteiten vervolgen mannen na incident luchtmachtbasis

LONDEN (ANP) - Het Britse Openbaar Ministerie vervolgt twee 24-jarige mannen uit Londen na het incident bij luchtmachtbasis Fairford. Daar haalden de Verenigde Staten hun bommenwerpers weg nadat eind september een groep mannen was opgepakt die verdacht gedrag vertoonde in de omgeving.

1 uur geleden
Congo meldt meer dan 10.000 ebolabesmettingen

KINSHASA (ANP/RTR) - Het aantal bevestigde ebolagevallen in Congo is de 10.000 voorbij. Uit officiële cijfers van de gezondheidsautoriteiten komt naar voren dat er inmiddels 10.060 besmettingen zijn geregistreerd. Het dodental staat op 4887.

1 uur geleden
FT: zoon Trump ging in Mongolië jagen met Russische zakenman

WASHINGTON (ANP) - Donald Trump Jr. is afgelopen augustus in Mongolië op een jachttrip geweest met een zakenman die banden heeft met het Kremlin. Dat achterhaalde zakenkrant Financial Times, die zich onder meer baseerde op lokale bronnen en berichten op sociale media.

3 uur geleden
Doden en gewonden door droneaanval op markt in Soedan

NYALA (ANP/AFP) - Zeker 21 mensen zijn om het leven gekomen bij een droneaanval op een markt in het Soedanese Nyala. Dat melden een medische bron en getuigen aan persbureau AFP. Een veertigtal personen raakte gewond.

4 uur geleden
Gewonden bij inrijden auto op menigte in Duitsland

HANNOVER (ANP/DPA) - Meerdere mensen zijn in Duitsland gewond geraakt toen een auto inreed op mensen. De politie nam het voertuig onder vuur, meldt een woordvoerster.

4 uur geleden