Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Labour-oppositie wint twee zetels in tussentijdse stembusgang

Labour-oppositie wint twee zetels in tussentijdse stembusgang

WELLINGBOROUGH (ANP) - De Conservatieve partij van de Britse premier Rishi Sunak heeft in twee tussentijdse verkiezingen een pijnlijke nederlaag geleden. In kiesdistrict Wellingborough, circa 90 kilometer ten noorden van Londen en in kiesdistrict Kingswood bij de stad Bristol, verloren de Conservatieven hun voorheen ruime meerderheid aan kandidaten van oppositiepartij Labour.

Volgens Britse media is er nog geen Conservatieve regering geweest sinds de Tweede Wereldoorlog die zo veel tussentijdse verkiezingen heeft verloren. Sinds de vorige nationale verkiezingen in 2019 hebben de Conservatieven in tussentijdse verkiezingen tien zetels in het lagerhuis verloren. Het is weer slecht nieuws voor de regeringspartij in het land waar uiterlijk in januari volgend jaar parlementsverkiezingen moeten worden gehouden.

Labour-leider Keir Starmer vindt het "fantastisch" dat twee "Conservatieve bolwerken" naar Labour gaan. Hij zei dat dit toont dat het land "vertrouwen heeft in de veranderde Labour partij". De Conservatieven stellen dat hun verlies wel meeviel en dat Labour veel stemmen kreeg van Liberale Democraten. Voor Starmer was de winst ook goed nieuws, omdat zijn partij net in crises was beland over het dumpen van een Groen beleidsplan en over antisemitisme.

De verkiezingen werden gehouden door het aftreden van de parlementariërs uit de kiesdistricten. Eén vertrok omdat hij in opspraak was geraakt om vermeend grensoverschrijdend gedrag en de ander omdat hij het niet eens was met het klimaatbeleid van de regering Sunak.

Meer uit Buitenland

Pride-vlag verwijderd van lhbti-monument in New York

NEW YORK (ANP) - In New York is de pride-vlag verwijderd van het Stonewall National Monument, dat belangrijk is voor lhbti'ers. Dit gebeurde na een instructie van de Amerikaanse regering over het vlaggenbeleid, melden Amerikaanse media zoals The New York Times en NBC News.

4 uur geleden
Colombiaanse president zegt ontsnapt te zijn aan moordaanslag

BOGOTÁ (ANP/AFP) - De Colombiaanse president Gustavo Petro zegt deze week ontsnapt te zijn aan een moordaanslag. Drugsbendes zouden al maanden achter hem aanzitten en volgens Petro neemt het politieke geweld toe in aanloop naar de presidentsverkiezingen in mei.

4 uur geleden
Trump zei volgens FBI-document dat 'iedereen' wist over Epstein

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een onlangs opgedoken FBI-document roept vragen op over wat de Amerikaanse president Donald Trump wist over het seksueel misbruik door Jeffrey Epstein. Nadat de eerste aanklachten tegen Epstein in 2006 openbaar werden, zou hij tegen een politiechef hebben gezegd dat "iedereen" op de hoogte was.

4 uur geleden
Democraten willen af van verjaringstermijn bij zedenmisdrijven

WASHINGTON (ANP/RTR) - Democraten in het Amerikaanse Congres hebben een wetsvoorstel ingediend waarmee een einde moet worden gemaakt aan de verjaringstermijn bij zedenmisdrijven. Het voorstel heet Virginia's Law, naar een van de bekendste slachtoffers van Jeffrey Epstein: Virginia Giuffre.

6 uur geleden
FBI geeft beelden vrij van persoon met masker bij huis Guthrie

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse veiligheidsdienst FBI heeft dinsdag beelden vrijgegeven van een gemaskerde en vermoedelijk gewapende persoon bij de voordeur van Nancy Guthrie in Arizona. De 84-jarige moeder van presentatrice Savannah Guthrie werd op 31 januari voor het laatst gezien.

7 uur geleden
Trump dreigt tweede oorlogsvloot naar Iran te sturen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in een interview met nieuwssite Axios gedreigd om een tweede vloot oorlogsschepen naar Iran te sturen. De Verenigde Staten en Iran onderhandelen over het Iraanse atoomprogramma en Trump wil dat er snel een deal wordt gesloten.

7 uur geleden
Rusland zet Telegram onder druk, drijft burgers naar staatsapp

MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische internetwaakhond heeft aangekondigd beperkingen op te leggen aan de populaire berichtendienst Telegram. Volgens Moskou voldoet het platform niet aan de wet, omdat niet alle data in Rusland worden bewaard.

7 uur geleden