Labour-oppositie wint twee zetels in tussentijdse stembusgang
WELLINGBOROUGH (ANP) - De Conservatieve partij van de Britse premier Rishi Sunak heeft in twee tussentijdse verkiezingen een pijnlijke nederlaag geleden. In kiesdistrict Wellingborough, circa 90 kilometer ten noorden van Londen en in kiesdistrict Kingswood bij de stad Bristol, verloren de Conservatieven hun voorheen ruime meerderheid aan kandidaten van oppositiepartij Labour.
Volgens Britse media is er nog geen Conservatieve regering geweest sinds de Tweede Wereldoorlog die zo veel tussentijdse verkiezingen heeft verloren. Sinds de vorige nationale verkiezingen in 2019 hebben de Conservatieven in tussentijdse verkiezingen tien zetels in het lagerhuis verloren. Het is weer slecht nieuws voor de regeringspartij in het land waar uiterlijk in januari volgend jaar parlementsverkiezingen moeten worden gehouden.
Labour-leider Keir Starmer vindt het "fantastisch" dat twee "Conservatieve bolwerken" naar Labour gaan. Hij zei dat dit toont dat het land "vertrouwen heeft in de veranderde Labour partij". De Conservatieven stellen dat hun verlies wel meeviel en dat Labour veel stemmen kreeg van Liberale Democraten. Voor Starmer was de winst ook goed nieuws, omdat zijn partij net in crises was beland over het dumpen van een Groen beleidsplan en over antisemitisme.
De verkiezingen werden gehouden door het aftreden van de parlementariërs uit de kiesdistricten. Eén vertrok omdat hij in opspraak was geraakt om vermeend grensoverschrijdend gedrag en de ander omdat hij het niet eens was met het klimaatbeleid van de regering Sunak.
Meer uit Buitenland
DOHA (ANP/AFP) - Qatar heeft 313 mensen gearresteerd voor het delen van beelden en "misleidende informatie" tijdens de dagenlange aanvallen van Iran, meldt het ministerie van Binnenlandse Zaken. Iran voert vergeldingsaanvallen uit op landen in het Midden-Oosten na de Amerikaans-Israëlische aanvallen van vorige week.
9 minuten geledenWENEN (ANP) - De directeur van de Oostenrijkse omroep ORF is per direct afgetreden, twee maanden voor het Eurovisie Songfestival dat de omroep organiseert. Dat heeft de ORF maandag bekendgemaakt. Roland Weissmanns vertrek volgt op een beschuldiging van seksuele intimidatie aan zijn adres, laat de omroep weten.
10 minuten geledenLUIK (ANP/BELGA) - De burgemeester van het Belgische Luik, Willy Demeyer, noemde de aanval bij een synagoge in de nacht van zondag op maandag een "extreem gewelddadige daad van antisemitisme, die in strijd is met de Luikse traditie van wederzijds respect." Bij de explosie vielen geen gewonden. Wel zijn de ramen aan de voorgevel van het gebouw weggeblazen, evenals de ramen van gebouwen ertegenover.
12 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De EU is van plan de komende dagen een zogeheten partnerschap voor defensie te ondertekenen met Australië, IJsland en Ghana. Dat zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas maandag in een toespraak op een conferentie van EU-ambassadeurs. De EU sloot eerder al soortgelijke partnerschappen met Canada en het Verenigd Koninkrijk.
14 minuten geledenCRANS-MONTANA (ANP/AFP) - De burgemeester van het Zwitserse Crans-Montana, Nicolas Féraud, wordt onderzocht vanwege de dodelijke brand tijdens de jaarwisseling in een bar in de stad, melden Zwitserse media. Bij de brand kwamen 41 mensen om het leven. Naast de burgemeester worden volgens Zwitserse aanklagers ook vier andere voormalige en huidige lokale functionarissen onderzocht.
1 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP/DPA) - In Istanbul is het proces begonnen tegen de oud-burgemeester van die stad, Ekrem İmamoğlu. Het Turkse OM heeft 142 aanklachten tegen de voornaamste rivaal van president Erdogan ingediend, onder meer voor het leiden van een criminele organisatie, omkoping en witwassen. Hem hangt 2000 jaar cel boven het hoofd. Naast İmamoğlu staan meer dan vierhonderd mensen terecht, van wie er meer dan honderd net als İmamoğlu in voorarrest zitten. Onder anderen İmamoğlu's advocaat, woordvoerder en enkele journalisten staan terecht.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie moet kritisch kijken of haar besluitvorming over het buitenlandbeleid nog wel houdbaar is in het licht van alle geopolitieke spanningen, stelt voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen.
1 uur geleden