Labour-oppositie wint twee zetels in tussentijdse stembusgang
WELLINGBOROUGH (ANP) - De Conservatieve partij van de Britse premier Rishi Sunak heeft in twee tussentijdse verkiezingen een pijnlijke nederlaag geleden. In kiesdistrict Wellingborough, circa 90 kilometer ten noorden van Londen en in kiesdistrict Kingswood bij de stad Bristol, verloren de Conservatieven hun voorheen ruime meerderheid aan kandidaten van oppositiepartij Labour.
Volgens Britse media is er nog geen Conservatieve regering geweest sinds de Tweede Wereldoorlog die zo veel tussentijdse verkiezingen heeft verloren. Sinds de vorige nationale verkiezingen in 2019 hebben de Conservatieven in tussentijdse verkiezingen tien zetels in het lagerhuis verloren. Het is weer slecht nieuws voor de regeringspartij in het land waar uiterlijk in januari volgend jaar parlementsverkiezingen moeten worden gehouden.
Labour-leider Keir Starmer vindt het "fantastisch" dat twee "Conservatieve bolwerken" naar Labour gaan. Hij zei dat dit toont dat het land "vertrouwen heeft in de veranderde Labour partij". De Conservatieven stellen dat hun verlies wel meeviel en dat Labour veel stemmen kreeg van Liberale Democraten. Voor Starmer was de winst ook goed nieuws, omdat zijn partij net in crises was beland over het dumpen van een Groen beleidsplan en over antisemitisme.
De verkiezingen werden gehouden door het aftreden van de parlementariërs uit de kiesdistricten. Eén vertrok omdat hij in opspraak was geraakt om vermeend grensoverschrijdend gedrag en de ander omdat hij het niet eens was met het klimaatbeleid van de regering Sunak.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie heeft maandag laten weten dat journalisten niet langer mogen werken in het Pentagon. Er zal op het terrein een aparte werkplaats voor media worden ingericht en medewerkers van de pers zijn alleen nog "onder begeleiding van geautoriseerd personeel" welkom in het hoofdkwartier van Defensie.
3 uur geledenTEHERAN/TEL AVIV/RIYAD (ANP/AFP/RTR) - Meerdere landen in het Midden-Oosten melden in de nacht van maandag op dinsdag opnieuw aanvallen. Zo meldde de Iraanse staatstelevisie dat er een "nieuwe reeks raketten is afgevuurd op Israël". Israël trof volgens Al Jazeera doelen in de Libanese hoofdstad Beiroet. Journalisten van The New York Times meldden zeker zeven explosies in de stad.
3 uur geledenBOGOTÁ (ANP/DPA) - Het dodental door de crash met een militair vliegtuig in Colombia loopt op. Tot dusver zijn zeker 34 mensen overleden, laat gouverneur Jhon Gabriel Molina Acosta van Putumayo, de regio waar het toestel neerstortte, weten.
7 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA onderzoekt of een luchtverkeersleider op het New Yorkse vliegveld LaGuardia mogelijk was afgeleid voor de crash met een toestel van Air Canada, schrijft The New York Times op basis van ingewijden. Door de botsing tussen de passagiersvlucht en een brandweerwagen kwamen de twee piloten om het leven. Zo'n veertig inzittenden raakten gewond.
7 uur geledenBOGOTÁ (ANP/DPA) - Het dodental door de crash met een militair vliegtuig in Colombia loopt op. Tot dusver zijn zeker acht mensen overleden, zeggen regionale autoriteiten.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering van Donald Trump is twee nieuwe onderzoeken begonnen naar de universiteit Harvard. Het ministerie van Onderwijs gaat kijken of de gerenommeerde universiteit doet aan positieve discriminatie. Het bewust bevoordelen van achtergestelde of ondervertegenwoordigde groepen werd in 2023 door het Hooggerechtshof verboden.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Bahrein heeft een ontwerpresolutie opgesteld voor de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties waarmee landen gemachtigd zouden worden om "alle noodzakelijke middelen" in te zetten om het commerciële scheepvaartverkeer in de Straat van Hormuz te beveiligen. Dat blijkt uit een tekst die persbureau Reuters heeft ingezien.
11 uur geleden