Labour-oppositie wint twee zetels in tussentijdse stembusgang
WELLINGBOROUGH (ANP) - De Conservatieve partij van de Britse premier Rishi Sunak heeft in twee tussentijdse verkiezingen een pijnlijke nederlaag geleden. In kiesdistrict Wellingborough, circa 90 kilometer ten noorden van Londen en in kiesdistrict Kingswood bij de stad Bristol, verloren de Conservatieven hun voorheen ruime meerderheid aan kandidaten van oppositiepartij Labour.
Volgens Britse media is er nog geen Conservatieve regering geweest sinds de Tweede Wereldoorlog die zo veel tussentijdse verkiezingen heeft verloren. Sinds de vorige nationale verkiezingen in 2019 hebben de Conservatieven in tussentijdse verkiezingen tien zetels in het lagerhuis verloren. Het is weer slecht nieuws voor de regeringspartij in het land waar uiterlijk in januari volgend jaar parlementsverkiezingen moeten worden gehouden.
Labour-leider Keir Starmer vindt het "fantastisch" dat twee "Conservatieve bolwerken" naar Labour gaan. Hij zei dat dit toont dat het land "vertrouwen heeft in de veranderde Labour partij". De Conservatieven stellen dat hun verlies wel meeviel en dat Labour veel stemmen kreeg van Liberale Democraten. Voor Starmer was de winst ook goed nieuws, omdat zijn partij net in crises was beland over het dumpen van een Groen beleidsplan en over antisemitisme.
De verkiezingen werden gehouden door het aftreden van de parlementariërs uit de kiesdistricten. Eén vertrok omdat hij in opspraak was geraakt om vermeend grensoverschrijdend gedrag en de ander omdat hij het niet eens was met het klimaatbeleid van de regering Sunak.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische legerchef Eyal Zamir heeft gezegd dat de demarcatielijn waarachter Israëlische troepen zich in Gaza hebben teruggetrokken een "nieuwe grens" is. Dat zei Zamir tegen Israëlische reservisten in de Palestijnse Gazastrook, aldus een militaire verklaring.
1 uur geledenPETSJENIHY (ANP/DPA) - Rusland heeft met een raketaanval een dam in de regio Charkiv geraakt, meldt de burgemeester van het nabijgelegen Petsjenihy. Daardoor is een belangrijke aanvoerroute voor het Oekraïense leger onbegaanbaar geworden.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - Een waterlekkage vorige maand heeft honderden boeken beschadigd op de afdeling Egyptische oudheid van het Louvre in Parijs. Volgens adjunct-directeur Francis Steinbock van het Franse museum gaat het om "boeken die door egyptologen worden geraadpleegd".
2 uur geledenCOTONOU (ANP/RTR/AFP) - Een woordvoerder van de regering in Benin zegt dat veertien mensen zijn opgepakt voor de couppoging, die volgens de autoriteiten is mislukt. Militairen claimden eerder op nationale televisie dat ze de macht in het West-Afrikaanse land hadden overgenomen, maar de regering ontkent dat.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Volgens de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zal de tweede fase van het staakt-het-vuren in de Gazastrook waarschijnlijk "zeer binnenkort" ingaan. Hij zei tijdens een persconferentie met de Duitse bondskanselier Friedrich Merz dat de eerste fase is afgerond, maar dat de tweede fase wel moeilijker zal worden.
6 uur geledenKALOGI (ANP/AFP) - Bij een droneaanval op de Soedanese stad Kalogi zijn tientallen mensen gedood, melden lokale autoriteiten. De paramilitaire Rapid Support Forces (RSF) of een van hun bondgenoten zouden een ziekenhuis en een crèche hebben geraakt en nog een keer hebben geschoten toen mensen kinderen probeerden te redden uit het gebouw.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - De politie heeft volgens plaatselijke media de toegang tot de Londense luchthaven Heathrow geblokkeerd, nadat er in of bij een terminal melding was dat er een soort gas zou zijn verspreid. Brandweer en politie zijn in grote getale uitgerukt. Volgens de nieuwssite MyLondon zijn ook buslijnen en treinen vanuit Londen tijdelijk stilgelegd.
9 uur geleden