Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Labour maakt opvolger partijleider Corbyn bekend

Labour maakt opvolger partijleider Corbyn bekend

LONDEN (ANP) - De Britse Labourpartij maakt zaterdag bekend wie Jeremy Corbyn gaat opvolgen als partijleider. Leden van de grootste oppositiepartij konden de afgelopen weken per post of via internet stemmen op drie kandidaten: Keir Starmer, Rebecca Long-Bailey en Lisa Nandy.

De winnaar moet Labour politiek weer op de kaart gaan zetten. De partij leed eind vorig jaar een zware nederlaag bij de parlementsverkiezingen. De Conservatieve Partij van premier Boris Johnson won die overtuigend en loodste het Verenigd Koninkrijk vervolgens snel de Europese Unie uit.

Corbyn, die behoort tot de linkervleugel van de partij, kondigde na de verkiezingsnederlaag zijn vertrek aan. De centrumlinkse jurist Keir Starmer lijkt volgens peilingen de beste kaarten te hebben om de nieuwe leider te worden. Zijn voornaamste rivaal is Long-Bailey, die tot het kamp van Corbyn wordt gerekend.

De interne verkiezing loopt door de coronacrisis anders dan gepland. De uitslag had eigenlijk bekendgemaakt moeten worden op een partijconferentie in Londen, maar die is afgeblazen. Partijleden krijgen de uitslag nu via internet en de media te horen.

Meer uit Buitenland

Eisenkot: partij Netanyahu mag meeregeren met mij als premier

JERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische oppositieleider Gadi Eisenkot, die na de verkiezingen van eind oktober een nieuwe Israëlische regering mag proberen te vormen, heeft de deur opengezet voor de Likoed-partij van de huidige premier Benjamin Netanyahu. Voorwaarde is wel dat Eisenkot zelf premier wordt van een dergelijke regering.

11 minuten geleden
Oostenrijkse vrouw onder doden bij schietpartij in Poolse Krakau

WARSCHAU (ANP/AFP) - Onder de dodelijke slachtoffers van de schietpartij in de Poolse stad Krakau was een 51-jarige Oostenrijkse vrouw, zei Krzysztof Kleczar, gouverneur van de regio Klein-Polen, zondag tegen verslaggevers. Zaterdag opende een man in militaire kleding in het historische stadscentrum willekeurig het vuur op een plein, waardoor zes doden vielen.

58 minuten geleden
Soedan arresteert ex-leider van regeringspartij, gezocht door ICC

KHARTOEM (ANP/RTR/AFP) - Het Soedanese leger heeft de voormalige hooggeplaatste islamistische functionaris Ahmed Haroun gearresteerd, melden functionarissen van zijn partij. Haroun was voorzitter van de voormalige regeringspartij National Congress Party (NCP) van de afgezette dictator Omar al-Bashir. Hij zat jarenlang ondergedoken, onder meer omdat hij wordt gezocht door het Internationaal Strafhof (ICC).

1 uur geleden
Trump noemt verkiezingen 'enorme stap terug in de tijd voor VS'

WASHINGTON (ANP) - Donald Trump zegt dat de uitslag van de midtermsverkiezingen van dinsdag, waarbij zijn Republikeinse Partij de controle over het Congres verloor, een "enorme stap terug in de geschiedenis" voor de Verenigde Staten betekent.

1 uur geleden
Minister meldt Europese rol bij overleg Rusland en Oekraïne

PARIJS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Ook Europa is komende week vertegenwoordigd bij het overleg in Abu Dhabi over de oorlog in Oekraïne. Dat verklaarde de Franse minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot op de radio.

3 uur geleden
Terrorismeonderzoek in Polen na dodelijke aanslag in Krakau

WARSCHAU (ANP/AFP/DPA) - De Poolse autoriteiten hebben een terrorismeonderzoek geopend nadat zes mensen waren gedood in Krakau. Dat staat in een verklaring van het Openbaar Ministerie.

5 uur geleden
Oproep om bloeddonaties voor gewonde agent Krakau

KRAKAU (ANP/AFP) - De Poolse autoriteiten hebben opgeroepen om bloed te doneren voor een agent die gewond raakte bij de dodelijke schietpartij in Krakau. Op sociale media circuleren beelden waarop te zien is dat die politieman ondanks zijn eigen verwondingen de aanvaller confronteert.

6 uur geleden