Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Labour-leider Starmer wil groei van minstens 2,5 procent

Labour-leider Starmer wil groei van minstens 2,5 procent

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Labour-leider Keir Starmer, die op koers ligt de nieuwe Britse premier te worden, wil dat de economie van het Verenigd Koninkrijk jaarlijks met minstens 2,5 procent groeit als zijn partij aan de macht komt. Op 4 juli worden verkiezingen gehouden in het Verenigd Koninkrijk.

In een interview met zender ITV dat donderdag wordt uitgezonden verklaarde Starmer dat onder de vorige Labour-regering een groei werd behaald van 2,5 procent. Op de vraag of hij een vergelijkbare doelstelling nastreeft antwoordde Starmer: "Ja zeker".

Starmer heeft de economie tot speerpunt gemaakt in zijn verkiezingscampagne en de strijd met Rishi Sunak van de Conservatieven. De Britse economie gaat onder meer gebukt onder de hoge rentes en zwakke consumentenbestedingen. De partijleider wil de groei onder meer aanjagen door grote investeringen in woningbouw, infrastructuur en de energietransitie.

Vraagtekens

Labour gaat ruimschoots aan kop in de peilingen. Starmer kan daardoor de eerste Labour-premier worden sinds Gordon Brown, die tot 2010 aan de macht was.

Economen plaatsen vraagtekens bij Starmers ambitie voor economische groei. Labour hoopt namelijk dat door sterke economische groei moeilijke keuzes over belastingverhogingen en bezuinigingen niet nodig hoeven te zijn.

Maar volgens economen van persbureau Bloomberg rekent Starmer op een soort "economisch wonder". Zij zeggen dat het een onrealistische doelstelling is en dat maximaal op 2 procent gehoopt kan worden.

Meer uit Financieel

Buitenlandse luchtvaartmaatschappijen weer welkom in Qatar

DOHA (ANP/AFP) - Buitenlandse luchtvaartmaatschappijen zijn weer welkom op de luchthaven van het Qatarese Doha. Dat is voor het eerst sinds de start van de Iranoorlog eind februari. De Qatarese luchtvaartautoriteit laat weten dat de activiteiten van buitenlandse maatschappijen "geleidelijk worden hervat".

39 minuten geleden
Woonbond kritisch over versoepeling Wet betaalbare huur

AMSTERDAM (ANP) - De Woonbond, een belangenvereniging voor huurders, is kritisch op het voorstel van het kabinet om de Wet betaalbare huur te versoepelen. Met het voorstel worden "veel te hoge huren opnieuw mogelijk".

48 minuten geleden
Franse autoriteiten willen Elon Musk ondervragen over X

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse autoriteiten hebben maandag een uitnodiging gestuurd naar Elon Musk om hem vragen te stellen over zijn socialemediaplatform X. De autoriteiten in Frankrijk doen al langer onderzoek naar X waarbij in februari nog een inval werd gedaan bij het Parijse kantoor van het bedrijf.

49 minuten geleden
Nederlands toerismebureau: minder bezoekers uit Azië door oorlog

DEN HAAG (ANP) - Nederland krijgt minder bezoekers uit Azië, zoals uit China, Japan en India, over de vloer door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat hoort het Nederlands Bureau voor Toerisme en Congressen (NBTC) vanuit de sector. Door de oorlog is het vliegverkeer tussen Azië en Europa ernstig verstoord. Dat leidt tot minder bezoek aan bij Aziaten populaire toeristische trekpleisters als het waterrijke dorp Giethoorn, de molens van Kinderdijk en het bloemenpark Keukenhof, aldus het NBTC.

1 uur geleden
Nederlandse export bloemen en planten krimpt in eerste kwartaal

ZOETERMEER (ANP) - De Nederlandse export van bloemen en planten is in het eerste kwartaal van 2026 licht gekrompen. De totale waarde van de uitvoer van bloemen en planten bedroeg bijna 2,1 miljard euro. Dat is 0,6 procent minder dan een jaar geleden, meldt de Vereniging van Groothandelaren in Bloemkwekerijproducten (VGB).

2 uur geleden
Bloomberg: Brussel kijkt naar verdeling vliegtuigbrandstof EU

BRUSSEL (ANP) - Brussel wil kijken hoe het de verdeling van vliegtuigbrandstof in de EU kan "optimaliseren", meldt Bloomberg op basis van concept-energiemaatregelen die het heeft ingezien. De Europese Commissie presenteert woensdag een pakket energiemaatregelen vanwege de hoge energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten.

2 uur geleden
Studie: verhuurversoepeling remt verkoop huurwoningen nauwelijks

DEN HAAG (ANP) - De verkoopgolf van huurwoningen neemt nauwelijks af, ondanks versoepelingen van de Wet betaalbare huur die de minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening (VRO) Elanor Boekholt-O'Sullivan heeft aangekondigd. Dat zegt Vastgoed Belang, de belangenvereniging voor particuliere verhuurders, na onderzoek onder ruim 1100 verhuurders naar aanleiding van die aangekondigde versoepelingen.

2 uur geleden