Labour-leider Starmer wil groei van minstens 2,5 procent
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Labour-leider Keir Starmer, die op koers ligt de nieuwe Britse premier te worden, wil dat de economie van het Verenigd Koninkrijk jaarlijks met minstens 2,5 procent groeit als zijn partij aan de macht komt. Op 4 juli worden verkiezingen gehouden in het Verenigd Koninkrijk.
In een interview met zender ITV dat donderdag wordt uitgezonden verklaarde Starmer dat onder de vorige Labour-regering een groei werd behaald van 2,5 procent. Op de vraag of hij een vergelijkbare doelstelling nastreeft antwoordde Starmer: "Ja zeker".
Starmer heeft de economie tot speerpunt gemaakt in zijn verkiezingscampagne en de strijd met Rishi Sunak van de Conservatieven. De Britse economie gaat onder meer gebukt onder de hoge rentes en zwakke consumentenbestedingen. De partijleider wil de groei onder meer aanjagen door grote investeringen in woningbouw, infrastructuur en de energietransitie.
Vraagtekens
Labour gaat ruimschoots aan kop in de peilingen. Starmer kan daardoor de eerste Labour-premier worden sinds Gordon Brown, die tot 2010 aan de macht was.
Economen plaatsen vraagtekens bij Starmers ambitie voor economische groei. Labour hoopt namelijk dat door sterke economische groei moeilijke keuzes over belastingverhogingen en bezuinigingen niet nodig hoeven te zijn.
Maar volgens economen van persbureau Bloomberg rekent Starmer op een soort "economisch wonder". Zij zeggen dat het een onrealistische doelstelling is en dat maximaal op 2 procent gehoopt kan worden.
Meer uit Financieel
ROME (ANP/BLOOMBERG) - Christine Lagarde moet duidelijkheid geven over haar toekomst als president van de Europese Centrale Bank (ECB), vindt de Italiaanse minister van Financiën Giancarlo Giorgetti. Lagardes termijn loopt af in oktober volgend jaar, maar er wordt al langer gespeculeerd over een mogelijk vertrek voor dat moment.
1 uur geledenMOUNTAIN VIEW (ANP/BLOOMBERG) - Smartphonefabrikanten verhogen de prijzen van telefoons door het aanhoudende tekort aan geheugenchips. Google kondigde vrijdag een prijsverhoging aan op een ouder model. Samsung verhoogde donderdag al de prijzen van meerdere modellen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is vrijdag met een flinke winst gesloten. Chipbedrijven sloten met forse plussen, onder meer door een koersstijging van Nvidia in New York. Chipbedrijf Besi klom 7 procent en eindigde bovenaan de AEX-index, gevolgd door ASMI met een stijging van 5,5 procent. Chipmachinefabrikant ASML won 3,5 procent.
3 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De G7-landen stellen de komende vier maanden tot 100 miljoen vaten olie en diesel uit hun noodvoorraden beschikbaar. Dit gebeurt na aandringen van de Amerikaanse president Donald Trump, die Frankrijk en Duitsland had bedreigd met een exportverbod. Trump spreekt op zijn socialemediaplatform Truth Social van een "enorme hoeveelheid".
4 uur geledenFLENSBURG (ANP/DPA) - Skoda roept wereldwijd zo'n 1,7 miljoen auto's terug vanwege een schroef die kan afbreken en daardoor de besturing kan beïnvloeden. Het gaat om de modellen Kodiaq, Karoq, Octavia en Superb. In de garages worden de schroeven vervangen door andere exemplaren.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winsten geopend na bekendmaking van het belangrijke banenrapport van de Amerikaanse overheid. De banengroei in de Verenigde Staten viel in september aanzienlijk zwakker uit dan verwacht. Sportmerk Nike stond bij de verliezers op Wall Street vanwege tegenvallende kwartaalcijfers en vooruitzichten.
5 uur geledenLOS ANGELES (ANP/AFP) - De Amerikaanse autoriteiten hebben een man gearresteerd die ervan wordt beschuldigd computerservers ter waarde van meer dan 300 miljoen dollar naar China te hebben gesmokkeld. Dat heeft het ministerie van Justitie bekendgemaakt.
6 uur geleden