Labour-leider Starmer wil groei van minstens 2,5 procent
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Labour-leider Keir Starmer, die op koers ligt de nieuwe Britse premier te worden, wil dat de economie van het Verenigd Koninkrijk jaarlijks met minstens 2,5 procent groeit als zijn partij aan de macht komt. Op 4 juli worden verkiezingen gehouden in het Verenigd Koninkrijk.
In een interview met zender ITV dat donderdag wordt uitgezonden verklaarde Starmer dat onder de vorige Labour-regering een groei werd behaald van 2,5 procent. Op de vraag of hij een vergelijkbare doelstelling nastreeft antwoordde Starmer: "Ja zeker".
Starmer heeft de economie tot speerpunt gemaakt in zijn verkiezingscampagne en de strijd met Rishi Sunak van de Conservatieven. De Britse economie gaat onder meer gebukt onder de hoge rentes en zwakke consumentenbestedingen. De partijleider wil de groei onder meer aanjagen door grote investeringen in woningbouw, infrastructuur en de energietransitie.
Vraagtekens
Labour gaat ruimschoots aan kop in de peilingen. Starmer kan daardoor de eerste Labour-premier worden sinds Gordon Brown, die tot 2010 aan de macht was.
Economen plaatsen vraagtekens bij Starmers ambitie voor economische groei. Labour hoopt namelijk dat door sterke economische groei moeilijke keuzes over belastingverhogingen en bezuinigingen niet nodig hoeven te zijn.
Maar volgens economen van persbureau Bloomberg rekent Starmer op een soort "economisch wonder". Zij zeggen dat het een onrealistische doelstelling is en dat maximaal op 2 procent gehoopt kan worden.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag hoger gesloten. Beleggers reageerden op meevallende cijfers over de Amerikaanse economie. Daaruit kwam naar voren dat de economie van de Verenigde Staten in het derde kwartaal met 4,3 procent is gegroeid, de grootste groei in twee jaar.
34 minuten geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De koperprijs is dinsdag voor het eerst gestegen tot boven de 12.000 dollar per ton. De prijs van koper stijgt de laatste maanden, onder meer vanwege zorgen over de aanvoer van het belangrijke metaal.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Boerenorganisatie Agractie spreekt van een flinke domper voor boeren in Nederland, nu ze geen nieuwe uitzondering op de Europese mestregels krijgen. "Het is de omgekeerde wereld dat er minder gezonde dierlijke mest mag worden aangewend op grasland, terwijl er wel meer kunstmest mag worden gebruikt om de bodem te voeden", stelt de organisatie.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Novo Nordisk was dinsdag een grote winnaar op de aandelenbeurs in Kopenhagen. De Verenigde Staten gaven de Deense farmaceut goedkeuring voor het op de markt brengen van een pilversie van zijn populaire obesitasinjectie Wegovy. Het bedrijf wil in januari al beginnen met de verkoop in de VS.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten dreigen in de loop van 2027 een importheffing op chips uit China op te leggen. Dit meldt het Amerikaanse handelsagentschap USTR na onderzoek naar het beleid van China voor zijn chipindustrie.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De onduidelijkheid voor Nederlandse boeren en tuinders "is compleet", nu ze niet hoeven te rekenen op een nieuwe uitzondering op de Europese mestregels. Zo reageert land- en tuinbouworganisatie LTO Nederland op het door Brussel afgewezen verzoek.
7 uur geledenCAIRO (ANP/RTR) - Twee schepen van de grote Franse containervervoerder CMA CGM zijn weer door het Suezkanaal gevaren, meldt de autoriteit van het kanaal dinsdag. CMA CGM liet twee jaar geleden weten de belangrijke vaarroute voorlopig te mijden uit angst voor aanvallen van Houthi-rebellen.
7 uur geleden