Labour-leider Starmer wil groei van minstens 2,5 procent
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Labour-leider Keir Starmer, die op koers ligt de nieuwe Britse premier te worden, wil dat de economie van het Verenigd Koninkrijk jaarlijks met minstens 2,5 procent groeit als zijn partij aan de macht komt. Op 4 juli worden verkiezingen gehouden in het Verenigd Koninkrijk.
In een interview met zender ITV dat donderdag wordt uitgezonden verklaarde Starmer dat onder de vorige Labour-regering een groei werd behaald van 2,5 procent. Op de vraag of hij een vergelijkbare doelstelling nastreeft antwoordde Starmer: "Ja zeker".
Starmer heeft de economie tot speerpunt gemaakt in zijn verkiezingscampagne en de strijd met Rishi Sunak van de Conservatieven. De Britse economie gaat onder meer gebukt onder de hoge rentes en zwakke consumentenbestedingen. De partijleider wil de groei onder meer aanjagen door grote investeringen in woningbouw, infrastructuur en de energietransitie.
Vraagtekens
Labour gaat ruimschoots aan kop in de peilingen. Starmer kan daardoor de eerste Labour-premier worden sinds Gordon Brown, die tot 2010 aan de macht was.
Economen plaatsen vraagtekens bij Starmers ambitie voor economische groei. Labour hoopt namelijk dat door sterke economische groei moeilijke keuzes over belastingverhogingen en bezuinigingen niet nodig hoeven te zijn.
Maar volgens economen van persbureau Bloomberg rekent Starmer op een soort "economisch wonder". Zij zeggen dat het een onrealistische doelstelling is en dat maximaal op 2 procent gehoopt kan worden.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/RTR) - Franse luxewinkels hebben houten platen aangebracht op de ruiten van winkels uit angst voor vernielingen tijdens nieuwe protesten van studenten, vakbonden en andere groepen die voor zaterdag zijn aangekondigd. Het gaat onder meer om dichtgetimmerde Parijse winkels van horlogemerk Rolex, diamantverkoper De Beers, sportartikelenmerk Adidas en modemerk Hugo Boss.
1 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Kredietbeoordelaar Moody's laat de Franse kredietwaardigheid nog onveranderd, ondanks de grote onrust over de hoge staatsschuld, politieke impasse en de massale straatprotesten in Frankrijk. De rating blijft Aa3 met een negatieve outlook, wat betekent dat er wel een verlaging kan komen.
4 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Britse winkel- en sportconcern Frasers Group zegt dat het de controle over het Duitse modemerk Hugo Boss heeft overgenomen. Het concern meldt vrijdag in een verklaring zijn belang in het merk te hebben uitgebreid naar 50,08 procent, na een nieuwe aankoop van aandelen Hugo Boss.
15 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag lager gesloten. Het sentiment op Wall Street werd gedrukt door de stijgende olieprijzen. Ingewijden zeiden deze week tegen The New York Times dat de Amerikaanse en Israëlische strijdkrachten nieuwe aanvallen op Iran plannen voor na de Congres-verkiezingen in de Verenigde Staten in november.
15 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten breiden de uitzonderingen van de importheffingen op bepaalde Canadese producten uit. Dat heeft senator Susan Collins vrijdag gezegd op X. De stap kan de herverkiezingscampagne van de Republikeinse Collins een impuls geven.
16 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Webwinkel Shein heeft ingestemd om een onderzoek van de Amerikaanse toezichthouder FTC te schikken voor 100 miljoen dollar, omgerekend ongeveer 89 miljoen euro. Dat zegt een ingewijde tegen persbureau Reuters. Het onderzoek zou gaan over vertragingen bij leveringen en andere klachten van klanten.
17 uur geledenWASHINGTON (ANP) - KLM heeft een boete van 320.000 dollar gekregen van het Amerikaanse ministerie van Transport. De Amerikanen bestraffen de maatschappij, omdat ze bij vluchten met zogenoemde codeshare van Delta Air Lines door luchtruim is gevlogen waarvoor beperkingen van de Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA gelden.
19 uur geleden