Labour-leider: einde maken aan afhankelijkheid goedkope arbeid
LONDEN (ANP/RTR) - Er moet een einde komen aan de afhankelijkheid van het Verenigd Koninkrijk van goedkope buitenlandse arbeidskrachten. Dat zei Labour-leider Kier Starmer op een bijeenkomst van de grote Britse werkgeversorganisatie Confederation of British Industry (CBI).
Verschillende bedrijven in het land hebben de overheid opgeroepen de regels rond arbeidsmigratie te versoepelen om zo personeelstekorten in het Verenigd Koninkrijk tegen te gaan. Het land is erg afhankelijk geweest van met name goedkope arbeidskrachten uit Oost-Europa, maar sinds de brexit en coronacrisis zijn veel van die mensen teruggegaan naar het Europese vasteland. Daardoor zijn er in veel sectoren personeelstekorten ontstaan.
Maar Starmer stelt dat een Labour-regering zal samenwerken met bedrijven om de Britse economie minder afhankelijk te maken van arbeidsmigranten. Hij staat wel open voor een puntensysteem om meer hooggeschoolde arbeidskrachten uit het buitenland te halen. Ook zegt hij dat bedrijven meer geld moeten steken in training, betere arbeidsvoorwaarden en technologie. "Maar dat lage lonen en goedkope arbeid deel van de Britse manier van groei uitmaken, is iets dat moet stoppen", aldus Starmer.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag met winsten het weekend ingegaan. Hoop op een akkoord tussen de VS en Iran, dat een fragiel staakt-het-vuren kan omzetten in blijvende vrede, wakkerde volgens analisten het optimisme op Wall Street aan.
5 uur geledenLEIDEN (ANP) - De Leidse biotechnoloog Pharming heeft toestemming gekregen om zijn tweede medicijn ook in de Europese Unie op de markt te brengen. Volgens het beursgenoteerde bedrijf is Joenja in het landenblok de eerste goedgekeurde behandeling voor APDS, een zeldzame aandoening van het immuunsysteem.
5 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - De EU en Mexico hebben afgesproken hun afzetmarkten voor elkaar te verruimen door importtarieven verder af te schaffen. Daarvoor zijn de voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen, voorzitter van de EU-leiders António Costa en de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag bijeen voor een voorlopige verklaring in Mexico-Stad.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV, CNV en De Unie dreigen met acties bij I-SEC, een van de drie beveiligingsbedrijven op Schiphol. Ze geven de onderneming nog een week om problemen met de roosters op te lossen, anders worden op de luchthaven acties op touw gezet. Dat stelt FNV-bestuurder Serda Karabulut na berichtgeving door De Telegraaf. Aan welke acties de bonden denken, wil hij nog niet zeggen. Dat zou nog "voorbarig" zijn.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Kevin Warsh is ingezworen als het nieuwe hoofd van de Federal Reserve, de Amerikaanse centrale bank. President Donald Trump benadrukte bij de ceremonie dat de nieuwe Fed-voorzitter "volledig onafhankelijk" is in zijn nieuwe functie. Daarmee leek Trump de financiële markten gerust te willen stellen, aangezien hij als president veel kritiek heeft gehad op het Fed-beleid van de terugtredende Fed-baas Jerome Powell.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is vrijdag opnieuw hoger gesloten. Daarmee werd het slotrecord van een dag eerder weer aangescherpt. Volgens analisten stemde hoop op het einde van de Iran-oorlog beleggers positief. Net als eerder deze week waren de chipbedrijven de grote winnaars.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met winst begonnen. Beleggers bleven optimistisch over een spoedig einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio verklaarde enige beweging te zien bij Iran in de vredesbesprekingen, maar gaf niet aan op welke vlakken Iran bereid is tot concessies. De twee landen verschillen nog altijd van mening over de uraniumvoorraad van Iran en de controle van de Straat van Hormuz.
12 uur geleden