Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Labour-leider: einde maken aan afhankelijkheid goedkope arbeid

Labour-leider: einde maken aan afhankelijkheid goedkope arbeid

LONDEN (ANP/RTR) - Er moet een einde komen aan de afhankelijkheid van het Verenigd Koninkrijk van goedkope buitenlandse arbeidskrachten. Dat zei Labour-leider Kier Starmer op een bijeenkomst van de grote Britse werkgeversorganisatie Confederation of British Industry (CBI).

Verschillende bedrijven in het land hebben de overheid opgeroepen de regels rond arbeidsmigratie te versoepelen om zo personeelstekorten in het Verenigd Koninkrijk tegen te gaan. Het land is erg afhankelijk geweest van met name goedkope arbeidskrachten uit Oost-Europa, maar sinds de brexit en coronacrisis zijn veel van die mensen teruggegaan naar het Europese vasteland. Daardoor zijn er in veel sectoren personeelstekorten ontstaan.

Maar Starmer stelt dat een Labour-regering zal samenwerken met bedrijven om de Britse economie minder afhankelijk te maken van arbeidsmigranten. Hij staat wel open voor een puntensysteem om meer hooggeschoolde arbeidskrachten uit het buitenland te halen. Ook zegt hij dat bedrijven meer geld moeten steken in training, betere arbeidsvoorwaarden en technologie. "Maar dat lage lonen en goedkope arbeid deel van de Britse manier van groei uitmaken, is iets dat moet stoppen", aldus Starmer.

Meer uit Financieel

Bangladesh wil biedingen bedrijven voor verkennen oliereserves

DHAKA (ANP/AFP/RTR) - Bangladesh heeft internationale bedrijven zondag uitgenodigd om biedingen uit te brengen voor de verkenning van olie- en gasreserves. Daarmee probeert het land een brandstoftekort te verminderen dat is ontstaan door de blokkade van de Straat van Hormuz.

5 uur geleden
Bestuurslid: ECB koerst zonder vredesdeal af op renteverhoging

NICOSIA (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) koerst af op een renteverhoging volgende maand als de Verenigde Staten en Iran geen houdbaar vredesakkoord sluiten. Dat heeft de Oostenrijkse centralebankpresident en ECB-bestuurder Martin Kocher gezegd in de marge van de tweedaagse vergadering van de EU-ministers van Financiƫn op Cyprus.

7 uur geleden
Eerste lng-tanker door Straat van Hormuz naar India sinds oorlog

ABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - Het eerste schip met vloeibaar gemaakt aardgas (lng) voor India is door de nog altijd vrijwel afgesloten Straat van Hormuz gevaren. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van scheepstrackinggegevens. Het is voor India de eerste lng-tanker die de Perzische Golf heeft verlaten sinds het uitbreken van de Iranoorlog eind februari.

10 uur geleden
'Grote zorgen' bij Wereldbank over aanhoudende blokkade Hormuz

DEN HAAG (ANP) - De Wereldbank maakt zich "grote zorgen" over de gevolgen van de aanhoudende blokkade van de Straat van Hormuz. "De economische effecten houden aan en ze stapelen zich op", stelt Paschal Donohoe, voormalig Eurogroep-voorzitter en sinds november vorig jaar topbestuurder bij 's werelds grootste instituut voor ontwikkelingshulp.

20 uur geleden
Indiase handelsminister naar Canada voor bezoek premier Carney

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - De Indiase minister van Handel en Industrie Piyush Goyal gaat komende week naar Canada om te praten met premier Mark Carney over een vrijhandelsakkoord tussen beide landen. Ook wordt gepraat over samenwerking bij belangrijke grondstoffen die India nodig heeft.

1 dag geleden
Sterkere groei Deense economie dankzij farmaciesector

KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De Deense economie zal dit jaar sterker groeien dan eerder gedacht. De economie wordt daarbij geholpen door goede verkopen van de omvangrijke farmaceutische sector van Denemarken, met bijvoorbeeld de grote producent van afslankmiddelen Novo Nordisk. Dat heeft het Deense ministerie van Economische Zaken zaterdag gezegd.

1 dag geleden
Eurocommissaris: EU heeft meer geld nodig, ook privaat

NICOSIA (ANP) - Voor de enorme investeringsbehoeften in de Europese Unie, zoals voor defensie en concurrentiekracht, is meer economische groei en meer geld nodig, ook privaat geld, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) zaterdag.

1 dag geleden