Laboratoriumapen ontsnapt na truckongeluk in VS
DANVILLE (ANP) - Door een crash van een vrachtwagen vol apen, bestemd voor laboratoriumonderzoek, zijn vier dieren ontsnapt. Het ongeluk gebeurde op route 54 nabij de Amerikaanse stad Danville in de staat Pennsylvania. De politie waarschuwde de lokale bevolking uit de buurt te blijven en opende de jacht. Drie van de gevluchte langstaartmakaken konden betrekkelijk snel worden gevangen, maar één was zaterdag nog spoorloos, zei een woordvoerder in de media.
In de truck zaten honderd primaten, die op weg waren naar een lab in Florida. Volgens The New York Times is er veel vraag naar deze makaken, die in gevangenschap 30 jaar oud kunnen worden, voor onderzoek naar vaccins tegen onder meer coronavirussen. Hun prijs kan oplopen tot ruim 8000 euro per dier.
De internationale dierenrechtenorganisatie PETA zei in een verklaring dat de apen sowieso al in levensgevaar verkeerden, "op weg naar een lab om te worden gekooid, gemarteld en gedood". "Deze verdwenen dieren zijn ongetwijfeld bang en misschien gewond. Ze kunnen bovendien virussen bij zich hebben die overdraagbaar zijn op mensen. Bij apen in labs zijn onder meer besmettingen met tuberculose, cholera en de MRSA-bacterie geconstateerd."
Meer uit Buitenland
CARACAS (ANP/RTR) - Venezuela heeft bekendgemaakt dat Washington een vlucht met uitgewezen Venezolanen naar Caracas heeft geschrapt. Het toestel zou zoals gebruikelijk vrijdag op de internationale luchthaven Maiquetía landen. Maar die is volgens het Venezolaanse ministerie van Binnenlandse Zaken door de VS eenzijdig opgeschort.
34 minuten geledenMOSKOU (ANP/DPA) - Een rechtbank in Moskou heeft meerdere topfiguren van het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag bij verstek veroordeeld tot lange celstraffen.
1 uur geledenASHGABAT (ANP/RTR) - Turkije heeft tegen Rusland gezegd dat een gedeeltelijk staakt-het-vuren in de oorlog met Oekraïne kan bijdragen aan het oplossen van het conflict. Dat bestand zou zich dan met name moeten richten op de gevechten rond kritieke energie-infrastructuur en havengebieden. De presidenten Erdogan en Poetin spraken elkaar in de marge van een top in Turkmenistan, waar ook Iran aanwezig is.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft de prominente activiste Narges Mohammadi opnieuw opgepakt, zeggen haar aanhangers. De Nobelprijswinnaar zat sinds 2021 vast, maar werd een jaar geleden tijdelijk uit de gevangenis vrijgelaten wegens medische redenen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Oekraïne kan uiterlijk op 1 januari 2027 toetreden tot de Europese Unie, staat volgens bronnen in het recentste ontwerp van een vredesvoorstel voor Oekraïne. De regels voor EU-toetreding zouden daar speciaal voor worden aangepast, meldden bronnen die op de hoogte zijn van de inhoud van het document aan de Financial Times. Er wordt momenteel druk onderhandeld over een vredesplan, maar de inhoud ervan is niet bekend.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ook niet-Noord-Europese landen moeten over de brug komen met steun voor Oekraïne, vindt de nummer twee van de NAVO, Radmila Sjekerinska. Oekraïne kan het niet af met enkel de hulp van Nederland en wat andere vooral Noord-Europese landen, zegt de plaatsvervanger van NAVO-chef Mark Rutte.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Kremlin-topadviseur Joeri Oesjakov zegt dat een bestand in Oekraïne alleen mogelijk is na het vertrek van Oekraïense troepen uit de Donbas, bericht de Russische krant Kommersant. Dit gebied in Oost-Oekraïne behoort volgens hem volledig bij Rusland.
4 uur geleden