Laboratoriumapen ontsnapt na truckongeluk in VS
DANVILLE (ANP) - Door een crash van een vrachtwagen vol apen, bestemd voor laboratoriumonderzoek, zijn vier dieren ontsnapt. Het ongeluk gebeurde op route 54 nabij de Amerikaanse stad Danville in de staat Pennsylvania. De politie waarschuwde de lokale bevolking uit de buurt te blijven en opende de jacht. Drie van de gevluchte langstaartmakaken konden betrekkelijk snel worden gevangen, maar één was zaterdag nog spoorloos, zei een woordvoerder in de media.
In de truck zaten honderd primaten, die op weg waren naar een lab in Florida. Volgens The New York Times is er veel vraag naar deze makaken, die in gevangenschap 30 jaar oud kunnen worden, voor onderzoek naar vaccins tegen onder meer coronavirussen. Hun prijs kan oplopen tot ruim 8000 euro per dier.
De internationale dierenrechtenorganisatie PETA zei in een verklaring dat de apen sowieso al in levensgevaar verkeerden, "op weg naar een lab om te worden gekooid, gemarteld en gedood". "Deze verdwenen dieren zijn ongetwijfeld bang en misschien gewond. Ze kunnen bovendien virussen bij zich hebben die overdraagbaar zijn op mensen. Bij apen in labs zijn onder meer besmettingen met tuberculose, cholera en de MRSA-bacterie geconstateerd."
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - De Britse en Noorse marine gaan samen een vloot vormen om de toegang tot de Noordzee te bewaken tegen Russische onderzeeboten. De wateren tussen Groenland, IJsland en Schotland zijn cruciaal voor de aanvoer van Amerikaanse versterkingen en er liggen belangrijke verbindingskabels en pijpleidingen.
20 minuten geledenKHERSON (ANP/RTR) - Een warmte- en elektriciteitscentrale in de Oekraïense stad Kherson kan geen energie leveren door Russische aanvallen. Daardoor zitten circa 40.500 mensen zonder verwarming, meldt de lokale overheid.
45 minuten geledenNEW DELHI (ANP/AFP) - De Indiase Sarwagya Singh Kushwaha is met drie jaar, zeven maanden en twintig dagen de jongste schaakspeler ooit om een FIDE-score te krijgen. Die telling geeft de sterkte van schaakspelers aan. Om een score te krijgen, moet een schaakspeler minstens één speler verslaan die al een FIDE-score heeft.
59 minuten geledenNEW DELHI (ANP) - India gaat een Russische kernonderzeeër huren. De opkomende Aziatische grootmacht betaalt omgerekend zo'n 1,7 miljard euro voor de onderzeeboot, waarmee de marine kan oefenen totdat eigen kernonderzeeërs klaar zijn, zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg.
1 uur geledenMOSKOU/NEW DELHI (ANP/RTR) - President Vladimir Poetin heeft voor zijn vertrek voor een staatsbezoek aan India gezegd dat het gesprek met de Amerikaanse gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner vruchtbaar was. Hij zei dat de Amerikaanse regering een puntenplan nu heeft verdeeld in vier pakketten die afzonderlijk zullen worden behandeld, meldden Russische media.
3 uur geledenBANGKOK (ANP/DPA) - In Thailand is het na decennia weer mogelijk om in de middag alcohol te kopen. Sinds 1972 was dat tussen 14.00 en 17.00 uur niet mogelijk, omdat de militaire junta de middagverkoop destijds verbood. In een poging het eindejaarstoerisme een stimulans te geven, begint Thailand nu een proef van een halfjaar. Na afloop van die 180 dagen wordt gekeken naar de effecten van de maatregel.
3 uur geledenTEL AVIV (ANP/RTR) - Israël heeft de stoffelijke resten van de gijzelaar die het woensdag van Hamas heeft ontvangen geïdentificeerd als de Thaise staatsburger Sudthisak Rinthalak, aldus het kantoor van premier Benjamin Netanyahu.
5 uur geleden