Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Laatste zitting voor uitspraak liquidatieproces Marengo

Laatste zitting voor uitspraak liquidatieproces Marengo

AMSTERDAM (ANP) - Het omvangrijke liquidatieproces Marengo lijkt na bijna zes jaar ten einde te komen. Woensdag is de laatste formele zitting, over twee weken is de rechtbank van plan uitspraak te doen in de zaak tegen hoofdverdachte Ridouan Taghi en zestien medeverdachten. In totaal is zes keer de hoogst mogelijk straf geëist: levenslang.

Woensdag staat als sluitingszitting op het programma. Een aantal verdachten krijgt nog de kans om gebruik te maken van de mogelijkheid om als laatsten hun visie op de zaak te geven. Het is niet duidelijk hoeveel van hen dat gaat doen, Taghi heeft al aangeven daar geen gebruik van te maken.

Twee weken nadat de rechtbank de zaak formeel sluit, kan uitspraak worden gedaan. Dat staat gepland op 27 februari. Aanvankelijk zou de uitspraak oktober vorig jaar plaatsvinden, maar dat werd uitgesteld. Even dreigde de uitspraak deze maand ook niet door te kunnen gaan, toen het Openbaar Ministerie nieuwe informatie aan het dossier toevoegde, maar de rechtbank heeft laten weten geen reden tot uitstel te zien.

Marengo draait om meerdere moorden en pogingen daartoe. De zaak kwam aan het rollen nadat kroongetuige Nabil B. zich bij justitie meldde. Hij deed een boekje open over zijn medeverdachten. Een week nadat begin 2018 bekend was geworden dat hij in het geheim verklaringen had afgelegd, werd zijn broer doodgeschoten. Later zijn ook B.'s advocaat Derk Wiersum en vertrouwenspersoon Peter R. de Vries vermoord.

Justitie vermoedt dat deze drie moorden direct verband houden met de verklaringen van de kroongetuige. Naast de verklaringen beschikt het OM over ontsleutelde berichten waarin onomwonden over moorden wordt gesproken.

Meer uit Binnenland

Vrachtwagenverbod Merwedebrug nog niet bij iedereen ingedaald

GORINCHEM (ANP) - Over de Merwedebrug bij Gorinchem rijden zondag nog wel wat vrachtwagens, ondanks het verbod dat Rijkswaterstaat uit voorzorg heeft ingesteld. Chauffeurs riskeren daarmee een boete, zegt een woordvoerster van de politie desgevraagd. "We zijn daar niet continu aanwezig, maar als we overtredingen zien, treden we op." De politie en Rijkswaterstaat roepen het vrachtverkeer op zich aan het verbod te houden.

2 uur geleden
Opvarende van gezonken duwboot in Amsterdamse Coenhaven gevonden

AMSTERDAM (ANP) - De opvarende van een gezonken duwboot in de Coenhaven in Amsterdam is zondag gevonden. De persoon is overleden, zegt een woordvoerster van de politie Amsterdam. Het Landelijk Team Onderwaterzoekingen zocht sinds zaterdagochtend naar de vermiste opvarende.

5 uur geleden
Parkeren weer toegestaan in Haagse straat waar drugslab zat

DEN HAAG (ANP) - Het is sinds afgelopen nacht weer toegestaan om te parkeren in de Haagse Meidoornstraat, waar vrijdag een drugslab werd gevonden. De gemeente Den Haag meldt op X dat de laatste hekken in de straat rond 01.00 uur zijn weggehaald. Zaterdagavond laat mochten bewoners van ontruimde woningen in de straat weer terug naar hun huis, maar was parkeren nog verboden.

6 uur geleden
Twee gewonden bij steekpartij in woning Helmond

HELMOND (ANP) - Bij een steekincident in een woning in Helmond zijn een man en een vrouw gewond geraakt, zo meldt de politie-eenheid Oost-Brabant op X. De man en de vrouw zijn naar het ziekenhuis gebracht voor verdere medische behandeling.

11 uur geleden
Musical Moulin Rouge! stopt voortijdig wegens waterschade

UTRECHT (ANP) - De musical Moulin Rouge! kan niet meer worden opgevoerd doordat water het decor en de apparatuur van de voorstelling onherstelbaar heeft beschadigd. De musical kan de komende twee weken niet meer worden gespeeld, maakte producent Stage Entertainment zaterdag bekend.

22 uur geleden
Verbod vrachtverkeer Merwedebrug, brugconstructie niet veilig

GORINCHEM (ANP) - Vrachtverkeer mag vanaf zaterdag einde van de middag niet meer over de Merwedebrug bij Gorinchem. Volgens Rijkswaterstaat blijkt uit onderzoek dat de boogconstructie van de brug, waar de snelweg A27 over loopt, op meerdere locaties minder sterk is dan eerder werd aangenomen. Vanaf 17.30 uur geldt daarom een verbod voor vrachtverkeer op de brug.

23 uur geleden
Podium Beatrix Theater onder water door sprinkler, shows afgelast

UTRECHT (ANP) - Het podium van het Utrechtse Beatrix Theater is vrijdagavond onder water komen te staan doordat de sprinklerinstallatie onbedoeld geactiveerd werd. Dat gebeurde door een technisch defect, zei een woordvoerder van Stage Entertainment na berichtgeving hierover van RTV Utrecht. De sprinklerinstallatie heeft "gedurende lange tijd staan sproeien".

1 dag geleden