Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Laatste zitting voor uitspraak liquidatieproces Marengo

Laatste zitting voor uitspraak liquidatieproces Marengo

AMSTERDAM (ANP) - Het omvangrijke liquidatieproces Marengo lijkt na bijna zes jaar ten einde te komen. Woensdag is de laatste formele zitting, over twee weken is de rechtbank van plan uitspraak te doen in de zaak tegen hoofdverdachte Ridouan Taghi en zestien medeverdachten. In totaal is zes keer de hoogst mogelijk straf geëist: levenslang.

Woensdag staat als sluitingszitting op het programma. Een aantal verdachten krijgt nog de kans om gebruik te maken van de mogelijkheid om als laatsten hun visie op de zaak te geven. Het is niet duidelijk hoeveel van hen dat gaat doen, Taghi heeft al aangeven daar geen gebruik van te maken.

Twee weken nadat de rechtbank de zaak formeel sluit, kan uitspraak worden gedaan. Dat staat gepland op 27 februari. Aanvankelijk zou de uitspraak oktober vorig jaar plaatsvinden, maar dat werd uitgesteld. Even dreigde de uitspraak deze maand ook niet door te kunnen gaan, toen het Openbaar Ministerie nieuwe informatie aan het dossier toevoegde, maar de rechtbank heeft laten weten geen reden tot uitstel te zien.

Marengo draait om meerdere moorden en pogingen daartoe. De zaak kwam aan het rollen nadat kroongetuige Nabil B. zich bij justitie meldde. Hij deed een boekje open over zijn medeverdachten. Een week nadat begin 2018 bekend was geworden dat hij in het geheim verklaringen had afgelegd, werd zijn broer doodgeschoten. Later zijn ook B.'s advocaat Derk Wiersum en vertrouwenspersoon Peter R. de Vries vermoord.

Justitie vermoedt dat deze drie moorden direct verband houden met de verklaringen van de kroongetuige. Naast de verklaringen beschikt het OM over ontsleutelde berichten waarin onomwonden over moorden wordt gesproken.

Meer uit Binnenland

Hitte in Tunesië vertraagt levering militaire kleding Nederland

DEN HAAG (ANP) - Defensie deelt later dan gepland nieuwe gevechtskleding uit aan militairen. De vertraging is indirect een gevolg van hitte in Tunesië, staat in documenten die staatssecretaris Derk Boswijk (CDA) met de Tweede Kamer heeft gedeeld. In plaats van in september wordt de kleding naar verwachting in het eerste kwartaal van volgend jaar uitgedeeld aan militairen.

35 minuten geleden
Groninger Bodembeweging: gaswinning gestopt, bevingen niet

GRONINGEN (ANP) - De winning van aardgas in Groningen mag dan in 2023 gestopt zijn, de aardbevingen die erdoor worden veroorzaakt zijn nog niet gestopt. Daarop wijst de Groninger Bodem Beweging. "Het kan nog vele jaren duren voordat de ondergrond tot rust komt", voegt de organisatie eraan toe.

45 minuten geleden
Na aardbeving 49 meldingen van schade, waarvan 16 uit gebied

GRONINGEN (ANP) - Na de aardbeving van vrijdagochtend bij het Groningse dorp Zandeweer hebben 49 mensen schade doorgegeven. Daarvan kwamen er zestien uit het gebied rond het epicentrum, waar de trilling schade zou kunnen hebben veroorzaakt, meldt het Instituut Mijnbouwschade Groningen. Bij twee meldingen ging het om een situatie die "mogelijk acuut onveilig" was.

45 minuten geleden
Talpa compenseert alle gebruikers van livestream Ajax-wedstrijd

AMSTERDAM (ANP) - Talpa heeft besloten alle gebruikers die betaald hadden voor de livestream van de play-offwedstrijd voor de Conference League FC Sion-Ajax te compenseren. Dat heeft Talpa vrijdag bekendgemaakt. Door een technisch probleem bij streamingdienst KIJK konden fans van Ajax donderdagavond de wedstrijd van hun club deels niet via dat platform kijken.

1 uur geleden
Metershoog Mueck-beeld opgebouwd voor 10 jaar Voorlinden

WASSENAAR (ANP) - Het metershoge beeld Boy van de Australische kunstenaar Ron Mueck, bekend van zijn levensechte en uitvergrote mensbeelden, komt naar museum Voorlinden. De komst hangt samen met het tienjarig bestaan van het museum in Wassenaar. Ook komen er andere topstukken uit andere musea, zoals van de impressionist Claude Monet en werk van popart-kunstenaar Roy Lichtenstein.

2 uur geleden
Code geel in vijf provincies vanwege felle buien met veel regen

DE BILT (ANP) - Het KNMI heeft code geel afgekondigd voor de provincies Limburg, Noord-Brabant, Gelderland, Overijssel en Drenthe. Volgens het weerinstituut kunnen in de provincies felle buien voorkomen met onweer, hagel en veel regen. Op enkele plaatsen kan 20 tot 30 millimeter regen in korte tijd vallen.

3 uur geleden
NVWA neemt 100 kilo illegaal gevangen tapijtschelpen in beslag

MIDDELBURG (ANP) - De Inlichtingen- en Opsporingsdienst van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA-IOD) heeft woensdag 100 kilo gestroopte tapijtschelpen in beslag genomen bij een Zeeuws bedrijf. Het bedrijf, dat handelt in schaal- en schelpdieren, kocht de vermoedelijk illegaal gevangen schelpen in. Bij een doorzoeking door de NVWA kon niet worden aangetoond waar de tapijtschelpen vandaan kwamen.

3 uur geleden