Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Laatste zitting voor uitspraak liquidatieproces Marengo

Laatste zitting voor uitspraak liquidatieproces Marengo

AMSTERDAM (ANP) - Het omvangrijke liquidatieproces Marengo lijkt na bijna zes jaar ten einde te komen. Woensdag is de laatste formele zitting, over twee weken is de rechtbank van plan uitspraak te doen in de zaak tegen hoofdverdachte Ridouan Taghi en zestien medeverdachten. In totaal is zes keer de hoogst mogelijk straf geëist: levenslang.

Woensdag staat als sluitingszitting op het programma. Een aantal verdachten krijgt nog de kans om gebruik te maken van de mogelijkheid om als laatsten hun visie op de zaak te geven. Het is niet duidelijk hoeveel van hen dat gaat doen, Taghi heeft al aangeven daar geen gebruik van te maken.

Twee weken nadat de rechtbank de zaak formeel sluit, kan uitspraak worden gedaan. Dat staat gepland op 27 februari. Aanvankelijk zou de uitspraak oktober vorig jaar plaatsvinden, maar dat werd uitgesteld. Even dreigde de uitspraak deze maand ook niet door te kunnen gaan, toen het Openbaar Ministerie nieuwe informatie aan het dossier toevoegde, maar de rechtbank heeft laten weten geen reden tot uitstel te zien.

Marengo draait om meerdere moorden en pogingen daartoe. De zaak kwam aan het rollen nadat kroongetuige Nabil B. zich bij justitie meldde. Hij deed een boekje open over zijn medeverdachten. Een week nadat begin 2018 bekend was geworden dat hij in het geheim verklaringen had afgelegd, werd zijn broer doodgeschoten. Later zijn ook B.'s advocaat Derk Wiersum en vertrouwenspersoon Peter R. de Vries vermoord.

Justitie vermoedt dat deze drie moorden direct verband houden met de verklaringen van de kroongetuige. Naast de verklaringen beschikt het OM over ontsleutelde berichten waarin onomwonden over moorden wordt gesproken.

Meer uit Binnenland

Van der Weijden vervolgt zwemtocht na dagje rust door ziekte

DEN HAAG (ANP) - Zwemmer Maarten van der Weijden is donderdagochtend weer het water ingegaan voor zijn 22-stedentocht. Woensdag moest hij die onderbreken door misselijkheid en buikklachten. Op onder meer zijn Instagrampagina is te zien dat Van der Weijden weer is gaan zwemmen. "Hij is nog niet topfit, maar gaat het proberen", staat op de website van de stichting van de 45-jarige zwemmer.

57 minuten geleden
Voormalig JFVD-voorzitter neemt zetel De Vos in tijdens verlof

DEN HAAG (ANP) - De Kamerzetel die FVD-leider Lidewij de Vos tijdelijk heeft verlaten vanwege haar zwangerschapsverlof, wordt ingenomen door Iem Al Biyati, de voormalige voorzitter van de jongerentak JFVD. Dat melden partijvoorzitter Thierry Baudet en een woordvoerder van de radicaal-rechtse partij.

7 uur geleden
Politie deelt foto van verdachte na dood vrouw in woonzorglocatie

LELYSTAD (ANP) - In het onderzoek naar de dood van een vrouw in een woonzorglocatie in Lelystad heeft de politie herkenbare beelden van een man gedeeld. Zaterdagavond werd het lichaam van de vrouw gevonden in haar woning in woonzorgcentrum 't Landleven aan de Groene Velden. Dat is een locatie voor mensen met dementie.

11 uur geleden
Recordreeks van 64 opeenvolgende warme dagen voorbij

HOUTEN (ANP) - Voor het eerst sinds 16 juni is het in De Bilt niet warmer geweest dan 20 graden. Daarmee is het recordaantal opeenvolgende warme dagen, waarbij het warmer moet zijn dan 20 graden, op 64 blijven staan. Het werd in De Bilt woensdag niet warmer dan 19,7 graden, aldus Weeronline.

12 uur geleden
Drie Nederlanders omgekomen bij verkeersongeluk in de VS

FREDERICKTOWN (ANP) - In de Verenigde Staten zijn drie Nederlanders om het leven gekomen toen de Ford Transit waarin ze zaten werd geraakt door een vrachtwagen. Het gebeurde dinsdagmiddag (plaatselijke tijd) in Fredericktown, in de staat Ohio. Volgens de verkeerspolitie van Ohio verzuimde de Nederlandse bestuurder van het busje te stoppen bij een stopbord, waarna een vrachtwagen op het busje inreed.

13 uur geleden
Lidl roept chocoladepudding terug om bacterie

DEN HAAG (ANP) - Supermarktketen Lidl waarschuwt voor een chocoladepudding met een bacterie die maag- en darmklachten kan veroorzaken. Het gaat om de Milbona High Protein Pudding Chocolate Flavour 200 gram met de houdbaarheidsdatum 14-09-2026. "Eet de pudding niet."

13 uur geleden
Gemeente wil kunnen ingrijpen bij overlast opvang Engelen

DEN BOSCH (ANP) - De gemeente Den Bosch wil de mogelijkheid om "harde maatregelen" te kunnen nemen als er onrust en onveilige situaties ontstaan rondom de mogelijke asielopvang in Engelen. Dat staat in een voorlopig leefbaarheidsplan, dat woensdag werd bekendgemaakt. De gemeente presenteert daarin een zogenoemde 'escalatieladder', waarbij zij bij de laatste stap dwangsommen wil kunnen opleggen aan het COA. Ook willen ze bij aanhoudende onrust de vergunningsvoorwaarden kunnen aanpassen.

14 uur geleden