Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Laatste zitting voor uitspraak liquidatieproces Marengo

Laatste zitting voor uitspraak liquidatieproces Marengo

AMSTERDAM (ANP) - Het omvangrijke liquidatieproces Marengo lijkt na bijna zes jaar ten einde te komen. Woensdag is de laatste formele zitting, over twee weken is de rechtbank van plan uitspraak te doen in de zaak tegen hoofdverdachte Ridouan Taghi en zestien medeverdachten. In totaal is zes keer de hoogst mogelijk straf geëist: levenslang.

Woensdag staat als sluitingszitting op het programma. Een aantal verdachten krijgt nog de kans om gebruik te maken van de mogelijkheid om als laatsten hun visie op de zaak te geven. Het is niet duidelijk hoeveel van hen dat gaat doen, Taghi heeft al aangeven daar geen gebruik van te maken.

Twee weken nadat de rechtbank de zaak formeel sluit, kan uitspraak worden gedaan. Dat staat gepland op 27 februari. Aanvankelijk zou de uitspraak oktober vorig jaar plaatsvinden, maar dat werd uitgesteld. Even dreigde de uitspraak deze maand ook niet door te kunnen gaan, toen het Openbaar Ministerie nieuwe informatie aan het dossier toevoegde, maar de rechtbank heeft laten weten geen reden tot uitstel te zien.

Marengo draait om meerdere moorden en pogingen daartoe. De zaak kwam aan het rollen nadat kroongetuige Nabil B. zich bij justitie meldde. Hij deed een boekje open over zijn medeverdachten. Een week nadat begin 2018 bekend was geworden dat hij in het geheim verklaringen had afgelegd, werd zijn broer doodgeschoten. Later zijn ook B.'s advocaat Derk Wiersum en vertrouwenspersoon Peter R. de Vries vermoord.

Justitie vermoedt dat deze drie moorden direct verband houden met de verklaringen van de kroongetuige. Naast de verklaringen beschikt het OM over ontsleutelde berichten waarin onomwonden over moorden wordt gesproken.

Meer uit Binnenland

Journalisten belaagd bij rellen op Malieveld

DEN HAAG (ANP) - Meerdere journalisten zijn zaterdagmiddag belaagd door actievoerders bij een extreemrechtse demonstratie op het Malieveld in Den Haag. Dat melden de politie en organisatie PersVeilig. De politie staat in contact met een journalist die tijdens de politie-inzet in het water belandde.

9 uur geleden
Politie houdt 24 mensen aan na extreemrechtse betoging Malieveld

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft zaterdagmiddag 24 mensen aangehouden in verband met de rellen op het Malieveld. Zij zitten vast voor voor onder meer verboden wapenbezit en het negeren van het noodbevel.

9 uur geleden
Politiebond over rellen Malieveld: geweld moet gevolgen krijgen

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Politiebond (NPB) pleit ervoor dat het geweld tegen de politie in Den Haag "daadwerkelijke gevolgen krijgt en leidt tot strafrechtelijke vervolging van dit reltuig", meldt de bond in een verklaring. De bond roept de rechterlijke macht op "om met kracht op te treden; alleen zo sturen we een helder signaal".

10 uur geleden
Brand Rotterdam sloeg toch niet over naar kunstinstelling

ROTTERDAM (ANP) - De grote brand aan de Keileweg in Rotterdam was toch niet overgeslagen naar kunstinstelling Brutus Art Space, hoewel de veiligheidsregio dat wel had gemeld. Die correctie op de berichtgeving meldt de veiligheidsregio.

10 uur geleden
Locoburgemeester Den Haag: met dit geweld is grens overschreden

DEN HAAG (ANP) - Met het geweld dat zaterdagmiddag losbarstte bij een manifestatie op het Malieveld is "een grens overschreden", stelt locoburgemeester Richard de Mos van Den Haag. In een verklaring laat hij weten dat dit "niets meer te maken heeft met demonstreren".

11 uur geleden
Brand bij Brutus Art Space onder controle

ROTTERDAM (ANP) - De brand bij Brutus Art Space in Rotterdam is onder controle. "De brandweer is momenteel bezig met het ventileren van het pand en controleert het gebouw op eventuele resterende brandhaarden en smeulende delen", meldt de veiligheidsregio.

11 uur geleden
Hulpdiensten bezig mensen veilig uit Brutus Art Space te krijgen

ROTTERDAM (ANP) - Bij Brutus Art Space in Rotterdam zijn hulpdiensten bezig aanwezigen veilig uit het gebouw te krijgen, meldt de veiligheidsregio. In het pand woedt een grote brand.

12 uur geleden