Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Laatste waterschappen presenteren net voor deadline nieuw bestuur

Laatste waterschappen presenteren net voor deadline nieuw bestuur

RIDDERKERK (ANP) - Vlak voordat de deadline afloopt, presenteren ook het Waterschap Holland Delta en het Hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard komende week hun bestuur voor de komende vier jaar. Hollandse Delta doet dat woensdag 28 juni, Schieland en de Krimpenerwaard een dag later (29 juni). Dat is ook de uiterste dag waarop de waterschappen een nieuw dagelijks bestuur moeten hebben gevormd. De waterschapsverkiezingen vonden op 15 maart plaats, tegelijk met die van de Provinciale Staten.

In 19 van de 21 waterschappen is de formatie al afgerond en zijn de nieuwe bestuurders (hoogheemraden) benoemd. Waterschap Hollandse Delta heeft wel al een tijdje een bestuursakkoord, genaamd 'Waterambities verenigd'. Nu is ook een nieuw college van vijf heemraden gevormd, met vertegenwoordigers van onder meer BBB en VVD. Zij moeten het bestuursakkoord gaan omzetten in een uitvoeringsprogramma.

Het Hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard presenteert op 29 juni het nieuwe bestuur, dat bestaat uit vertegenwoordigers van Water Natuurlijk (de grootste partij), VVD, PvdA en de gecombineerde fracties Ongebouwd en Natuurterreinen. Hun coalitieakkoord heet Samen werken aan toekomstbestendig waterbeheer in een turbulente tijd. De BBB heeft geen plek in het bestuur gekregen.

Meer uit Binnenland

Demonstratie tegen Israëlische zanger bij Concertgebouw voorbij

AMSTERDAM (ANP) - De demonstratie tegen het optreden van de Israëlische zanger Shai Abramson in het Concertgebouw is afgelopen. De laatste pro-Palestijnse actievoerders verlieten het Museumplein rond 21.30 uur, zag een ANP-verslaggever. Het aantal demonstranten was kort daarvoor snel afgenomen van enkele honderden tot enkele tientallen demonstranten.

1 uur geleden
Rookbommen afgestoken bij protesten rond Concertgebouw

AMSTERDAM (ANP) - Pro-Palestijnse demonstranten hebben rode en groene rookbommen afgestoken tussen het Museumplein en het Concertgebouw, waar de omstreden Israëlische voorzanger Shai Abramson zondagavond optreedt bij besloten chanoekavieringen. ANP-verslaggevers zien dat de politie massaal aanwezig is.

3 uur geleden
Joran van der Sloot medisch behandeld na mogelijke suïcidepoging

LIMA (ANP) - De voor moord en drugssmokkel veroordeelde Nederlander Joran van der Sloot is medisch behandeld nadat hij vrijdag zwaargewond zou zijn aangetroffen in zijn cel in de Peruaanse gevangenis waar hij zijn straf uitzit. Dat meldt het Peruaanse ministerie van Justitie en Mensenrechten in een verklaring. Volgens de krant La República zou hij een zelfmoordpoging hebben gedaan.

4 uur geleden
Gewonde kinderen Moergestel buiten levensgevaar

MOERGESTEL (ANP) - De twee kinderen die zaterdagavond zwaargewond in een woning in Moergestel werden aangetroffen, zijn buiten levensgevaar. Dat meldt de politie.

4 uur geleden
Aanhoudingen bij anti-azc-protest Utrecht

UTRECHT (ANP) - Bij een protest van de extreemrechtse Nederlandse Volks-Unie in Utrecht heeft de politie twee mannen aangehouden. Een 48-jarige man uit Rotterdam is gearresteerd voor verstoring van de openbare orde en een 20-jarige man uit Zutphen voor het dragen van een verboden teken. Volgens de politie gaat het om een teken "dat in de Tweede Wereldoorlog door groepen werd gebruikt die nationaalsocialistisch gedachtegoed verheerlijkten". Een woordvoerder zegt dat het niet gaat om een hakenkruis, maar wil niet zeggen wat de man wel droeg.

6 uur geleden
NCTV: ook in Nederland alertheid geboden na aanslag in Sydney

AMSTERDAM (ANP) - De Nationaal Coördinator Terrorisme en Veiligheid (NCTV) heeft met afschuw gereageerd op de dodelijke schietpartij op Bondi Beach in Sydney. "Ook in Nederland is alertheid geboden", zegt NCTV-baas Wieke Vink in een reactie.

6 uur geleden
Betogers blokkeren korte tijd ingangen Concertgebouw

AMSTERDAM (ANP) - Actievoerders hebben zondagmiddag kort twee ingangen van het Concertgebouw in Amsterdam geblokkeerd. Dat bevestigt een woordvoerder na een bericht op sociale media. De politie heeft volgens hem ingegrepen. Een politiewoordvoerder bevestigt dat er aanhoudingen zijn verricht. Om hoeveel aanhoudingen het gaat en waarvoor, wil de politie niet zeggen.

7 uur geleden