Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Laatste waterschappen presenteren net voor deadline nieuw bestuur

Laatste waterschappen presenteren net voor deadline nieuw bestuur

RIDDERKERK (ANP) - Vlak voordat de deadline afloopt, presenteren ook het Waterschap Holland Delta en het Hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard komende week hun bestuur voor de komende vier jaar. Hollandse Delta doet dat woensdag 28 juni, Schieland en de Krimpenerwaard een dag later (29 juni). Dat is ook de uiterste dag waarop de waterschappen een nieuw dagelijks bestuur moeten hebben gevormd. De waterschapsverkiezingen vonden op 15 maart plaats, tegelijk met die van de Provinciale Staten.

In 19 van de 21 waterschappen is de formatie al afgerond en zijn de nieuwe bestuurders (hoogheemraden) benoemd. Waterschap Hollandse Delta heeft wel al een tijdje een bestuursakkoord, genaamd 'Waterambities verenigd'. Nu is ook een nieuw college van vijf heemraden gevormd, met vertegenwoordigers van onder meer BBB en VVD. Zij moeten het bestuursakkoord gaan omzetten in een uitvoeringsprogramma.

Het Hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard presenteert op 29 juni het nieuwe bestuur, dat bestaat uit vertegenwoordigers van Water Natuurlijk (de grootste partij), VVD, PvdA en de gecombineerde fracties Ongebouwd en Natuurterreinen. Hun coalitieakkoord heet Samen werken aan toekomstbestendig waterbeheer in een turbulente tijd. De BBB heeft geen plek in het bestuur gekregen.

Meer uit Binnenland

Politie verwijdert activisten van spoor Den Haag Centraal

DEN HAAG (ANP) - De politie is bezig om drie pro-Palestijnse activisten te verwijderen van het spoor, ziet een ANP-verslaggever. Zij hadden zich, ergens tussen sporen 6 en 7, vastgeketend aan een seinpaal.

2 uur geleden
Ruim zeventig Flotilla-demonstranten in Den Haag aangehouden

DEN HAAG (ANP) - Rond de 70 à 80 mensen zijn dinsdag in Den Haag aangehouden. De groep demonstreerde bij het Tweede Kamergebouw voor de door Israël opgepakte opvarenden van de Global Sumud Flotilla. De politie laat weten dat de demonstranten weigerden naar een toegewezen demonstratievak te gaan en toen zijn aangehouden.

3 uur geleden
Treinverkeer Den Haag Centraal stil om demonstranten op spoor

DEN HAAG (ANP) - Het treinverkeer van en naar Den Haag Centraal ligt stil omdat demonstranten zich op het spoor hebben begeven, meldt de NS. Hoeveel sporen ze bezetten is niet bekend, maar uit veiligheidsoverwegingen is het volledige treinverkeer stilgelegd, aldus een woordvoerster.

3 uur geleden
Bijna 200 agenten doen inval in Brabantse panden, 9 aanhoudingen

TILBURG (ANP) - Bij een actie in Brabant waaraan bijna tweehonderd agenten meewerkten zijn dinsdagochtend negen aanhoudingen verricht, meldt de politie. De personen worden verdacht van het overtreden van de Opiumwet en zijn tussen de 21 en 29 jaar oud. Ze zijn aangehouden bij invallen in panden in de Brabantse plaatsen Tilburg en Oisterwijk.

7 uur geleden
Nederlandse van Gaza-Flotilla onderschept door Israël

MARMARIS (ANP) - De Nederlandse Cerisa van Kesteren, die deel uitmaakt van de vloot naar Gaza, meldt een nieuwe onderschepping door Israël. "Interceptie is begonnen! Boot voor ons is nu aan de beurt", liet ze rond 13.15 uur Nederlandse tijd weten. Kort daarop kwamen berichten aan haar niet meer aan. Young European Greens meldt inmiddels de "ontvoering door Israël" van Van Kesteren.

7 uur geleden
OM eist 24 jaar cel in zaak over vergismoord op Rob Zweekhorst 

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag een gevangenisstraf van 24 jaar geëist tegen de 58-jarige René F. uit Schiedam voor het medeplegen van de moord op ggz-directeur Rob Zweekhorst. De dood van de ggz-directeur staat te boek als een vergismoord.

9 uur geleden
Milieudefensie hoopt dat Hoge Raad Shell dwingt tot CO2-reductie

DEN HAAG (ANP) - De klimaatzaak van Milieudefensie tegen Shell nadert zijn ontknoping. De milieuorganisatie en het grote olie- en gasbedrijf treffen elkaar vrijdag voor de Hoge Raad, die het laatste oordeel in de zaak velt. De eisers blijven hopen dat Shell een concreet percentage krijgt opgelegd waarmee het de uitstoot van broeikasgassen die het veroorzaakt moet verminderen.

10 uur geleden