Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Laatste waterschappen presenteren net voor deadline nieuw bestuur

Laatste waterschappen presenteren net voor deadline nieuw bestuur

RIDDERKERK (ANP) - Vlak voordat de deadline afloopt, presenteren ook het Waterschap Holland Delta en het Hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard komende week hun bestuur voor de komende vier jaar. Hollandse Delta doet dat woensdag 28 juni, Schieland en de Krimpenerwaard een dag later (29 juni). Dat is ook de uiterste dag waarop de waterschappen een nieuw dagelijks bestuur moeten hebben gevormd. De waterschapsverkiezingen vonden op 15 maart plaats, tegelijk met die van de Provinciale Staten.

In 19 van de 21 waterschappen is de formatie al afgerond en zijn de nieuwe bestuurders (hoogheemraden) benoemd. Waterschap Hollandse Delta heeft wel al een tijdje een bestuursakkoord, genaamd 'Waterambities verenigd'. Nu is ook een nieuw college van vijf heemraden gevormd, met vertegenwoordigers van onder meer BBB en VVD. Zij moeten het bestuursakkoord gaan omzetten in een uitvoeringsprogramma.

Het Hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard presenteert op 29 juni het nieuwe bestuur, dat bestaat uit vertegenwoordigers van Water Natuurlijk (de grootste partij), VVD, PvdA en de gecombineerde fracties Ongebouwd en Natuurterreinen. Hun coalitieakkoord heet Samen werken aan toekomstbestendig waterbeheer in een turbulente tijd. De BBB heeft geen plek in het bestuur gekregen.

Meer uit Binnenland

PI Vught wil aangifte doen na gijzeling, medewerkers ongedeerd

VUGHT (ANP) - De PI Vught is van plan aangifte te doen, nadat vrijdag op een afdeling van het Penitentiair Psychiatrisch Centrum (PPC) drie medewerkers werden gegijzeld door een gedetineerde. Dit meldt de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) zaterdag.

12 uur geleden
Marco Borsato gaat het komende jaar niet optreden

DEN HAAG (ANP) - Marco Borsato treedt het komende jaar niet op. Dat laat zijn management zaterdag weten aan het ANP, in reactie op de uitnodiging die André Rieu de zanger deed.

13 uur geleden
Erik de Zwart onderzoekt digitaal kanaal over treinen

HILVERSUM (ANP) - Erik de Zwart onderzoekt de mogelijkheden voor een digitaal televisiekanaal over treinen. Dat laat hij zaterdag aan het ANP weten. De Zwart voert hierover op dit moment gesprekken met kabelaars als Ziggo en KPN. Volgens de mediaondernemer blijkt uit een representatief onderzoek dat hij heeft gedaan dat twee op de drie Nederlanders hier interesse voor zouden hebben.

14 uur geleden
Minister belt met 'Hoofdpiet' Van der Laan over doodsbedreigingen

DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Gouke Moes (OCW) heeft vrijdag telefonisch gesproken met cabaretier Niels van der Laan over de doodsbedreigingen aan zijn adres. Dat laat een woordvoerder van Van der Laan zaterdag aan het ANP weten. Het was een "privégesprek" waarover zij verder geen details deelt.

15 uur geleden
Tweede dode door ongeval Ermelo, auto vloog in brand

ERMELO (ANP) - Een tweede persoon is overleden na een eenzijdig verkeersongeval in het Gelderse Ermelo. Het gaat om een 26-jarige man uit de gemeente Nunspeet, meldt de politie. De slachtoffers reden rond 20.50 uur op vrijdagavond tegen een boom aan, waarna de auto in brand vloog.

16 uur geleden
2025 op weg om op één na zonnigste jaar ooit gemeten te worden

DEN HAAG (ANP) - Dit jaar wordt naar verwachting het op een na zonnigste jaar sinds het begin van de metingen, denkt Weeronline. Het aantal zonuren staat nu op 2064 uur en als december zoals gebruikelijk verloopt, zal dat uitkomen op 2111 uur. Alleen in 2022 was het zonniger met 2233 uur.

17 uur geleden
Koning, politici en tientallen BN'ers roepen op: bescherm vrouwen

DEN HAAG (ANP) - Tientallen bekende Nederlandse mannen, onder wie koning Willem-Alexander, zijn zich het afgelopen jaar bewuster geworden van het gevoel van onveiligheid dat veel vrouwen in Nederland ervaren. Het AD komt zaterdag met een publicatie waarin meer dan vijftig mannen zich uitspreken over de veiligheid van vrouwen.

17 uur geleden