Laatste vragenuurtje voor bondskanselier Merkel
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Angela Merkel verschijnt woensdag voor de laatste keer op het vragenuurtje in het parlement. Het is deze week de laatste week van reguliere zittingen in de Bondsdag voor de verkiezingen in september. Daar doet de christendemocrate Merkel niet meer aan mee. Ze houdt er na bijna 16 jaar als regeringsleider mee op. Haar partij (CDU) gaat verder met de huidige premier van Noordrijn-Westfalen, Armin Laschet.
Merkel deed haar intrede in 1989 in de Oost-Duitse politiek, juist toen de Duitse Democratische Republiek in elkaar stortte. Een jaar later werd ze in de Bondsdag gekozen als CDU-afgevaardigde van een kiesdistrict in het noorden van Mecklenburg-Vorpommern. Ze heeft er sindsdien alle federale verkiezingen gewonnen. In 1991 werd ze minister in de federale regering en in 2005 bondskanselier.
De 66-jarige Merkel krijgt waarschijnlijk in ieder geval vragen over het coronabeleid en de terugtrekking van Duitse militairen uit Afghanistan.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De VS hebben de VN-rapporteur voor de mensenrechten in de bezette Palestijnse gebieden, Francesca Albanese, opnieuw op een sanctielijst van individuen gezet. Dat meldt het Amerikaanse ministerie van Financiën.
2 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft heel Zuid-Libanon verklaard tot "gevechtszone" en inwoners opgeroepen te evacueren. Dat meldt de Arabischtalige woordvoerder van de IDF op X.
6 uur geledenKAMPALA (ANP/AFP/RTR) - Oeganda sluit de grens met de Democratische Republiek Congo om de verspreiding van ebola tegen te gaan, laat de Oegandese regering weten. In Congo zijn meer dan 900 vermoedelijke ebolagevallen en meer dan 220 sterfgevallen. Oeganda heeft zeven gevallen van ebola en een sterfgeval gemeld.
9 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - De Palestijnse beweging Hamas bevestigt de dood van de militair leider Mohammed Odeh. Eerder zeiden Israëlische vertegenwoordigers al dat hij was omgekomen bij een aanval van het Israëlische leger (IDF) op Gaza-Stad.
10 uur geledenTYRUS (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht heeft woensdag de evacuatie bevolen van de Zuid-Libanese stad Tyrus en omgeving. Er zijn plannen om daar doelen van Hezbollah aan te vallen, aldus een legerwoordvoerder op X.
10 uur geledenBUGGENHOUT (ANP) - Twee van de vijf kinderen die dinsdag zwaargewond raakten bij het ongeluk tussen een trein en een schoolbusje in België, kunnen mogelijk binnenkort het ziekenhuis verlaten. Dat zegt de directrice van de school waar de kinderen op zitten tegen VRT Nieuws. "Maar helaas zijn er nog drie leerlingen die nog heel ernstig gewond zijn en die nog veel zorgen nodig hebben."
13 uur geledenVIENTIANE (ANP/AFP) - Reddingswerkers hebben in Laos vijf van de zeven mensen gevonden die een week geleden vast kwamen te zitten in een overstroomde grot. De Laotianen waren op zoek naar goud.
13 uur geleden