Laatste vragenuurtje voor bondskanselier Merkel
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Angela Merkel verschijnt woensdag voor de laatste keer op het vragenuurtje in het parlement. Het is deze week de laatste week van reguliere zittingen in de Bondsdag voor de verkiezingen in september. Daar doet de christendemocrate Merkel niet meer aan mee. Ze houdt er na bijna 16 jaar als regeringsleider mee op. Haar partij (CDU) gaat verder met de huidige premier van Noordrijn-Westfalen, Armin Laschet.
Merkel deed haar intrede in 1989 in de Oost-Duitse politiek, juist toen de Duitse Democratische Republiek in elkaar stortte. Een jaar later werd ze in de Bondsdag gekozen als CDU-afgevaardigde van een kiesdistrict in het noorden van Mecklenburg-Vorpommern. Ze heeft er sindsdien alle federale verkiezingen gewonnen. In 1991 werd ze minister in de federale regering en in 2005 bondskanselier.
De 66-jarige Merkel krijgt waarschijnlijk in ieder geval vragen over het coronabeleid en de terugtrekking van Duitse militairen uit Afghanistan.
Meer uit Buitenland
GAZA (ANP) - De wederopbouw van Gaza zal de komende tien jaar 71,4 miljard dollar (circa 60,6 miljard euro) kosten. Dat is de conclusie van een definitieve "schade- en behoeftenanalyse" die de Verenigde Naties maandag publiceerden in samenwerking met de Europese Unie. Voor de eerste achttien maanden is al 26,3 miljard dollar nodig om essentiële diensten te herstellen, kritieke infrastructuur te heropbouwen en de economie op gang te brengen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Arbeid Lori Chavez-DeRemer treedt af. Het Witte Huis heeft dat maandag bekendgemaakt. Aan haar vertrek gingen weken van speculatie over haar positie vooraf, nadat beschuldigingen over haar gedrag waren opgedoken.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran weigert te onderhandelen met de Verenigde Staten zolang Washington dreigingen uit. Dat zegt de Iraanse hoofdonderhandelaar en parlementsvoorzitter Mohammad Baqer Qalibaf in een bericht op X.
4 uur geledenANKARA (ANP/AFP) - Turkije gaat de vuurwapenwetgeving aanscherpen na de schietpartijen op twee scholen in het land. Het gaat volgens president Recep Tayyip Erdogan onder meer om het beperken van vuurwapenbezit en hogere straffen voor mensen die hun wapens niet goed opbergen.
7 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Keir Starmer heeft ontkend dat hij het parlement heeft misleid over de aanstelling van de omstreden Peter Mandelson. Eerder zei zijn woordvoerder dat de premier het Lagerhuis "per ongeluk" had misleid, omdat hij zelf ook niet alle informatie tot zijn beschikking had.
8 uur geledenBOEDAPEST (ANP/AFP) - De Hongaarse verkiezingswinnaar Péter Magyar zegt dat zijn land alle arrestatiebevelen van het Internationaal Strafhof (ICC) zal uitvoeren en dat dus ook de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zou worden aangehouden als hij Hongarije betreedt. Dat is opmerkelijk, omdat Magyar net Netanyahu heeft uitgenodigd om later dit jaar in Boedapest op bezoek te komen.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft het parlement "per ongeluk" misleid rond de aanstelling van Peter Mandelson als ambassadeur in de Verenigde Staten, zegt Downing Street tegen Britse media. Starmer zei eerder tegen het Lagerhuis dat de normale procedure was gevolgd rond die benoeming, maar de premier zou toen zelf niet op de hoogte zijn geweest dat dat niet waar was.
10 uur geleden