Laatste vragenuurtje voor bondskanselier Merkel
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Angela Merkel verschijnt woensdag voor de laatste keer op het vragenuurtje in het parlement. Het is deze week de laatste week van reguliere zittingen in de Bondsdag voor de verkiezingen in september. Daar doet de christendemocrate Merkel niet meer aan mee. Ze houdt er na bijna 16 jaar als regeringsleider mee op. Haar partij (CDU) gaat verder met de huidige premier van Noordrijn-Westfalen, Armin Laschet.
Merkel deed haar intrede in 1989 in de Oost-Duitse politiek, juist toen de Duitse Democratische Republiek in elkaar stortte. Een jaar later werd ze in de Bondsdag gekozen als CDU-afgevaardigde van een kiesdistrict in het noorden van Mecklenburg-Vorpommern. Ze heeft er sindsdien alle federale verkiezingen gewonnen. In 1991 werd ze minister in de federale regering en in 2005 bondskanselier.
De 66-jarige Merkel krijgt waarschijnlijk in ieder geval vragen over het coronabeleid en de terugtrekking van Duitse militairen uit Afghanistan.
Meer uit Buitenland
CRANS-MONTANA/LAUSANNE (ANP) - Ongeveer 13 volwassenen en 8 minderjarigen onder de slachtoffers van de brand in het Zwitserse Crans-Montana hebben brandwonden over meer dan 60 procent van hun lichaam, heeft een arts van de universiteitskliniek in Lausanne, waar ze zijn opgenomen, tegen de Zwitserse zender RTS gezegd.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Militaire oefeningen van China rond Taiwan hebben "onnodig" de spanningen verhoogd, zegt woordvoerder Tommy Pigott van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Hij verzoekt China om op te houden met de militaire druk.
2 uur geledenCARACAS (ANP) - De Venezolaanse president Nicolás Maduro is "klaar" om met de Verenigde Staten te praten over de strijd tegen drugs en over olie. Dat heeft hij gezegd in een interview met het televisiestation VTV, dat donderdag werd uitgezonden.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De donderdag beëdigde burgemeester van New York, Zohran Mamdani, heeft beloofd "stoutmoedig" te besturen. Hij zei bij zijn inaugurele toespraak te willen aantonen dat linkse politiek kan slagen. "We zullen iets doen wat New Yorkers beter kunnen dan iedereen: we zullen een voorbeeld voor de wereld zijn."
5 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP) - In het Zwitserse Crans-Montana hebben zich honderden mensen verzameld bij de bar waar in de nieuwjaarsnacht een dodelijke brand plaatsvond. Volgens omroep SRF legden velen bloemen neer of staken kaarsjes aan voor de slachtoffers van de brand, die volgens de politie ongeveer veertig doden en meer dan honderd gewonden tot gevolg had.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Rusland heeft de Verenigde Staten gevraagd om te stoppen met de achtervolging van een olietanker op de Atlantische Oceaan, schrijft The New York Times. Dat schip was onderweg naar Venezuela om olie op te halen, maar de VS hebben een blokkade ingesteld voor olietankers die naar dat land varen.
11 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP) - Bij de brand in een Zwitserse bar zijn ongeveer veertig doden gevallen, meldt de lokale politie op een persconferentie. Ongeveer honderd mensen raakten gewond.
14 uur geleden