Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Laatste voorstel op klimaattop: minstens 300 miljard klimaathulp

Laatste voorstel op klimaattop: minstens 300 miljard klimaathulp

BAKOE (ANP) - Ontwikkelingslanden moeten in 2035 "minstens" 300 miljard dollar per jaar aan klimaathulp krijgen. Dat is de kern van een bijgewerkt voorstel dat de voorzitter van de klimaattop in Bakoe zaterdagavond heeft verspreid.

Het is een uiterste poging om tot overeenstemming te komen, na uiterst moeizame onderhandelingen. Een eerder voorstel om het huidige budget van 100 miljard dollar te verhogen naar 250 miljard dollar werd door veel landen afgewezen. Ook westerse landen waren kritisch over dat voorstel, onder meer omdat ze er niet duidelijk genoeg in terugzagen dat meer landen gaan bijdragen aan de hulp. In de nieuwe tekst staat dat landen als China en de Golfstaten alleen op vrijwillige basis meebetalen. De officiële lijst van rijke landen wordt dus niet uitgebreid.

Net als in de eerdere tekst wordt ook vastgesteld dat eigenlijk een veel hoger bedrag nodig is: 1,3 biljoen dollar in 2035. Dat bedrag zou uiteindelijk vrijgespeeld moeten worden, maar het is niet duidelijk hoe precies.

De huidige klimaatfinanciering bestaat voor het grootste deel uit leningen en voor een kleiner deel uit giften. Met het geld kunnen armere landen hun economie verduurzamen en zich voorbereiden op de gevolgen van klimaatverandering, zoals een hogere zeespiegel, droogte en meer extreem weer.

Meer uit Buitenland

Persbureau Iran: gesprekken VS en Iran hervat

ISLAMABAD (ANP/RTR) - De Iraanse en Amerikaanse delegaties zijn in Islamabad begonnen aan een nieuwe gespreksronde, met Pakistaanse functionarissen als bemiddelaars. Dat meldt het Iraanse persbureau Tasnim.

2 uur geleden
Netanyahu: Iraanse atoom- en raketprogramma's zijn vernietigd

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël en de VS zijn in hun gezamenlijke campagne tegen Iran erin geslaagd de nucleaire en ballistische raketprogramma's van dat land te "vernietigen". Dat zei de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zaterdag in een televisietoespraak, op het moment dat de VS en Iran in Pakistan onderhandelen.

3 uur geleden
Kyiv: Rusland heeft paasbestand al honderden keren geschonden

KYIV (ANP/AFP) - Oekraïne meldt dat na het ingaan van het paasbestand om 16.00 uur lokale tijd, Rusland het bestand 469 keer heeft geschonden. Dat schrijft de Oekraïense legerleiding op Telegram.

4 uur geleden
Media Iran: zaterdagavond of zondag nieuwe gespreksronde met VS

ISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - De eerste rechtstreekse gesprekken tussen de Amerikaanse en Iraanse delegaties in Pakistan zijn beëindigd, schrijft het Iraanse persbureau Tasnim. Later zaterdagavond of zondag wordt een nieuwe onderhandelingsronde verwacht, melden Tasnim en staatsomroep IRIB.

4 uur geleden
Meer dan 2000 doden in Libanon door Israëlische aanvallen

BEIROET (ANP/AFP) - In Libanon zijn al meer dan 2000 doden gevallen sinds de oorlog tussen Israël en Hezbollah vorige maand begon, zegt het Libanese ministerie van Gezondheid.

5 uur geleden
Honderden arrestaties bij pro-Palestijns protest Londen

LONDEN (ANP/AFP) - De politie in Londen heeft meer dan tweehonderd demonstranten opgepakt bij een protest op Trafalgar Square. Pro-Palestijnse activisten hadden zich op het bekende plein verzameld om de verboden groepering Palestine Action te steunen. De regering plaatste de organisatie in juli op een lijst met terroristische organisaties. Een rechter oordeelde in februari dat dit verbod onwettig is.

6 uur geleden
FT: onderhandelingen VS en Iran lopen vast op Straat van Hormuz

ISLAMABAD (ANP) - De onderhandelingen tussen de VS en Iran in Pakistan lopen vast op de controle over de Straat van Hormuz, melden ingewijden aan The Financial Times. Zo zou Iran erop staan de controle over de zeestraat te behouden en tol te kunnen heffen op schepen. Het land zou eventuele "gezamenlijke controle" weigeren.

6 uur geleden