Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Laatste voorstel op klimaattop: minstens 300 miljard klimaathulp

Laatste voorstel op klimaattop: minstens 300 miljard klimaathulp

BAKOE (ANP) - Ontwikkelingslanden moeten in 2035 "minstens" 300 miljard dollar per jaar aan klimaathulp krijgen. Dat is de kern van een bijgewerkt voorstel dat de voorzitter van de klimaattop in Bakoe zaterdagavond heeft verspreid.

Het is een uiterste poging om tot overeenstemming te komen, na uiterst moeizame onderhandelingen. Een eerder voorstel om het huidige budget van 100 miljard dollar te verhogen naar 250 miljard dollar werd door veel landen afgewezen. Ook westerse landen waren kritisch over dat voorstel, onder meer omdat ze er niet duidelijk genoeg in terugzagen dat meer landen gaan bijdragen aan de hulp. In de nieuwe tekst staat dat landen als China en de Golfstaten alleen op vrijwillige basis meebetalen. De officiële lijst van rijke landen wordt dus niet uitgebreid.

Net als in de eerdere tekst wordt ook vastgesteld dat eigenlijk een veel hoger bedrag nodig is: 1,3 biljoen dollar in 2035. Dat bedrag zou uiteindelijk vrijgespeeld moeten worden, maar het is niet duidelijk hoe precies.

De huidige klimaatfinanciering bestaat voor het grootste deel uit leningen en voor een kleiner deel uit giften. Met het geld kunnen armere landen hun economie verduurzamen en zich voorbereiden op de gevolgen van klimaatverandering, zoals een hogere zeespiegel, droogte en meer extreem weer.

Meer uit Buitenland

Brussel noemt Israëlisch besluit Westoever 'nieuwe escalatie'

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie ziet het besluit van de Israëlische regering voor de bezette Westelijke Jordaanoever als een "nieuwe escalatie", die erop gericht is de Israëlische controle verder te vergroten. Dat zei een woordvoerder maandag namens de Commissie.

14 minuten geleden
Iraanse elitemacht houdt militaire oefening in Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) is maandag begonnen met een reeks militaire oefeningen in de Straat van Hormuz, melden staatsmedia. De oefeningen beginnen vlak voor een nieuw overleg tussen de VS en Iran om de opgelopen spanningen tussen de beide landen te bekoelen.

22 minuten geleden
Tientallen Duitse carnavalsvierders getroffen door pepperspray

KOBLENZ (ANP/DPA) - In een Duits dorp zijn tijdens carnavalsfeesten tientallen mensen getroffen door pepperspray, meldt de politie. 59 mensen moesten worden behandeld door de hulpdiensten; negen van hen zijn naar het ziekenhuis gebracht.

27 minuten geleden
Orbán en Rubio prijzen 'gouden tijdperk' in relatie Hongarije-VS

BOEDAPEST (ANP) - Volgens de Hongaarse premier Viktor Orbán en de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio zijn de betrekkingen tussen hun landen nog nooit zo goed geweest als nu. Orbán sprak tijdens een gezamenlijke persconferentie in Boedapest van een "gouden tijdperk" voor de relatie tussen Hongarije en de Verenigde Staten.

1 uur geleden
Inval bij instituut Parijs om Epstein-banden oud-minister Lang

PARIJS (ANP/RTR/AFP) - In Parijs is het Institut du monde arabe doorzocht vanwege het lopende onderzoek naar Jack Lang, voormalig directeur van die cultuurinstelling. De oud-minister van Cultuur zou nauwere banden met de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein hebben onderhouden dan hij eerder had beweerd. Het instituut werd doorzocht terwijl Lang afscheid nam van het personeel.

1 uur geleden
EU-commissaris deze week naar Washington voor vredesraad Gaza

BRUSSEL (ANP) - Eurocommissaris Dubravka Šuica (Middellandse Zeegebied) reist deze week naar Washington voor overleg van de zogenoemde vredesraad voor Gaza. Ze zit daar als waarnemer, meldt een commissiewoordvoerder. De bijeenkomst staat gepland voor donderdag.

1 uur geleden
Dodental cycloon Madagaskar loopt op

ANTANANARIVO (ANP/AFP) - De cycloon die afgelopen week over Madagaskar trok heeft zeker 59 doden veroorzaakt, meldt de rampendienst van het Afrikaanse eiland. Vijftien personen worden nog vermist.

1 uur geleden