Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Laatste volledige beursweek van 2023 met groeicijfers VS en Nike

Laatste volledige beursweek van 2023 met groeicijfers VS en Nike

DEN HAAG (ANP) - Beleggers maken zich op voor de laatste volledige beursweek van 2023. Hun aandacht zal daarbij onder meer uitgaan naar de economische groei in de Verenigde Staten, waarover donderdag definitieve cijfers naar buiten komen. Ook komt sportartikelenmerk Nike met kwartaalcijfers.

De beurzen in New York deden vorige week nog zeer goede zaken. Dat begon na een nieuwe rentepauze van de Amerikaanse centrale bank, waarbij centralebankpresident Jerome Powell erop hintte klaar te zijn voor renteverlagingen. Aan het einde van de week zwakten twee Fed-beleidsmakers die boodschap nog wat af, maar dat leidde niet tot rentevrees onder beleggers. Techgraadmeter Nasdaq sloot op de hoogste stand in ruim twee jaar tijd.

Verder komt het Europese statistiekbureau Eurostat dinsdag met de definitieve inflatiecijfers voor de eurozone over de maand november. Uit een eerste raming eind november kwam naar voren dat de prijzen 2,4 procent hoger lagen dan in dezelfde maand vorig jaar. De inflatie was daarmee minder hoog dan in oktober, toen de inflatie 2,9 procent op jaarbasis bedroeg. De afkoeling was volgens Eurostat met name te danken aan de gedaalde energieprijzen.

Inflatie

De inflatie in de eurozone is in een jaar tijd flink afgenomen na een reeks van renteverhogingen door de Europese Centrale Bank (ECB). Vorige week hield de ECB de rente voor een tweede keer ongewijzigd. Maar waakzaamheid blijft geboden, sprak centralebankpresident Christine Lagarde uit na het besluit. Er werd tijdens de laatste vergadering volgens haar dan ook nog niet gesproken over het verlagen van de leenkosten.

Voor wat betreft bedrijfsresultaten blijft het rustig op de beursvloeren. Sportmerk Nike komt in de loop van de week met nieuwe kwartaalcijfers. Uit de meest recente cijfers kwam naar voren dat de winstgevendheid van het sportmerk hoger uitviel dan verwacht. Ook daalden de voorraden. Daaruit blijkt dat Nike vooruitgang boekt met het vervangen van oudere producten voor nieuwere, meer winstgevende sportartikelen.

Meer uit Financieel

Zuid-Koreaanse beurs hard onderuit, Samsung keldert na resultaten

SEOUL (ANP) - De aandelenbeurs in Zuid-Korea ging dinsdag hard onderuit. Vooral de grote chipfabrikanten werden van de hand gedaan na de resultaten van Samsung, de grootste fabrikant van geheugenchips ter wereld.

40 minuten geleden
Shell verkoopt zijn pompstations in Zuid-Afrika aan Adnoc

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Olie- en gasconcern Shell verkoopt zijn netwerk van pompstations in Zuid-Afrika aan staatsoliebedrijf Adnoc uit de Verenigde Arabische Emiraten in een deal ter waarde van 1 miljard dollar. De verkoop hing al in de lucht, want persbureau Bloomberg meldde vorige week al dat een overeenkomst dichtbij was.

50 minuten geleden
Prijzen motorbrandstof en accommodatie drukken inflatie in juni

DEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven is in juni gemiddeld 2,9 procent duurder geworden dan in dezelfde maand een jaar geleden. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van definitieve cijfers, die gelijk zijn aan de eerder gemelde snelle raming. De inflatie daalde daarmee flink ten opzichte van de 3,5 procent in mei.

1 uur geleden
CBS: bedrijven investeren opnieuw minder in verduurzaming

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse bedrijven investeren opnieuw minder in verduurzaming. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) investeert dit jaar ruim 61 procent van de bedrijven in een klimaatneutrale bedrijfsvoering. Dat was iets meer dan 64 procent vorig jaar en 68 procent in 2024.

2 uur geleden
Chiprally stuwt Wall Street omhoog na lang weekend

NEW YORK (ANP) - De beursgraadmeters in New York gingen maandag verder omhoog, vooral door flinke koerswinsten van chipbedrijven en andere techconcerns. Beleggers stapten na het lange weekend in de Verenigde Staten weer in deze aandelen, na de recente koersverliezen in de techsector. Dat had te maken met zorgen bij beleggers over de winstgevendheid van de enorme AI-investeringen op de langere termijn door veel technologiebedrijven. Die zorgen verdwenen maandag verder naar de achtergrond.

10 uur geleden
WEF-oprichter Schwab doet aangifte na vondst afluisterapparaat

GENÈVE (ANP/BLOOMBERG) - Klaus Schwab, de oprichter van het World Economic Forum (WEF), heeft in Genève aangifte gedaan nadat hij in zijn werkkamer thuis een afluisterapparaat had ontdekt. Het apparaat werd gevonden na een routinematige veiligheidscontrole in zijn privéwoning in Genève, vlak bij de locatie van het World Economic Forum.

12 uur geleden
Stroomuitval in Tilburg blijkt gevolg van meetfout bij Enexis

TILBURG (ANP) - De afschakeling van een deel van het stroomnet in Tilburg zondag werd niet veroorzaakt door een plotselinge stroompiek, maar door defecte meetapparatuur. Dat heeft een woordvoerder van netbeheerder Enexis maandag gezegd.

13 uur geleden