Laatste twee verdachten in grote datingfraudezaak aangehouden
UTRECHT (ANP) - Nog twee verdachten zijn aangehouden in een datingfraudezaak, meldt de politie donderdag. In december vorig jaar werden al acht mensen uit Utrecht opgepakt voor het oplichten van tientallen veelal oudere mannen. Begin januari hield de politie nog een 19-jarige man aan in Capelle aan den IJssel. Woensdag meldde volgens de politie de laatste verdachte in de zaak zich zelf op het bureau. Het gaat om een 27-jarige man.
De laatste twee zitten momenteel vast. Van de acht die eerder werden opgespoord zitten er nog vijf in hechtenis, maar de drie die op vrije voeten zijn blijven wel verdachten in de zaak.
De oplichters spraken met de slachtoffers af via een datingplatform, en beroofden ze vervolgens. In totaal werd van twintig mannen, allemaal 75 jaar of ouder, voor zeker 350.000 euro aan geld en waardevolle spullen als sieraden en goud gestolen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Den Haag, Amsterdam, Utrecht en de G40-steden, het netwerk van 41 grote en middelgrote steden, doen "opnieuw een dringend beroep op het Rijk" om extra geld beschikbaar te stellen voor het uitvoeren van de inburgeringswet. Het aantal inburgeraars is verdubbeld ten opzichte van eerdere inschattingen, maar het budget voor de uitvoeringskosten is ondanks eerder gemaakte afspraken niet verhoogd, stellen de gemeenten in een persbericht.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Utrechtse burgemeester Sharon Dijksma noemt de aangekondigde stop op stroomnetaansluitingen "een bittere pil". Dat schrijft zij op haar Instagramkanaal.
6 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft opnieuw moeten ingrijpen bij een demonstratie tegen de opvang van asielzoekers in Loosdrecht. Er zijn minstens twee personen aangehouden voor openbare geweldpleging, meldt een woordvoerder van de politie. Meer aanhoudingen worden niet uitgesloten.
7 uur geledenHOENSBROEK (ANP) - Bij een steekincident in het Limburgse Hoensbroek is een man overleden. De politie meldt dat zij een onderzoek heeft gestart.
7 uur geledenSEVENUM (ANP) - In het Limburgse dorp Sevenum woedt een grote brand in een winkel aan de Maasbreeseweg in het centrum van het dorp. Dat meldt de veiligheidsregio.
7 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft opnieuw moeten ingrijpen bij een demonstratie tegen de opvang van asielzoekers in Loosdrecht. Er zijn minstens twee personen aangehouden voor openbare geweldpleging, meldt een woordvoerder van de politie. Meer aanhoudingen worden niet uitgesloten.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet onderzoekt of de Amerikaanse rapper Ye, voorheen bekend als Kanye West, toch geweigerd kan worden. Minister David van Weel (Veiligheid, VVD) zei dat zijn collega Bart van den Brink van Asiel en Migratie (CDA) kijkt of er redenen zijn om Ye de toegang tot Nederland te ontzeggen.
13 uur geleden