Laatste trainingssessie voor scheidsrechter Makkelie op WK
DOHA (ANP) - Scheidsrechter Danny Makkelie werkt vrijdag in Doha zijn laatste trainingssessie af in aanloop naar het WK voetbal, dat zondag begint. De 39-jarige Nederlander verschijnt samen met de 35 andere WK-arbiters van 08.00 tot 09.15 uur (Nederlandse tijd) op het veld van de Qatar Sports Club. Daarvoor staan de scheidsrechters de media te woord.
Makkelie vormt in Qatar een team met zijn vaste assistenten Jan de Vries en Hessel Steegstra. Pol van Boekel is door de FIFA geselecteerd als videoarbiter (VAR). Makkelie was als VAR actief op het WK 2018 in Rusland. Op het EK van vorig jaar floot hij zelf, waaronder de halve finale tussen Engeland en Denemarken.
Het Nederlands elftal traint vanaf 09.30 uur in aanloop naar de eerste groepswedstrijd van maandag tegen Senegal. Alleen het eerste kwartier is openbaar voor media, daarna gaat bondscoach Louis van Gaal verder achter gesloten deuren. Voor aanvang van de training is er een persconferentie met twee spelers van Oranje.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Algemeen directeur Menno Geelen van Ajax vindt het niet goed dat hij een collega van hem zondag de woordvoering liet doen na de gebeurtenissen tijdens de thuiswedstrijd tegen FC Groningen. Het duel werd na zes minuten gestaakt nadat in het stadion veel vuurwerk werd afgestoken. Volgens Ajax kwam het vele vuurwerk het stadion in doordat mensen zonder toegangsbewijs van binnenuit een nooduitgang forceerden.
58 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De reden dat er zondag tijdens de wedstrijd tussen Ajax en FC Groningen zoveel vuurwerk in de Johan Cruijff ArenA aanwezig was, kwam volgens Ajax doordat veel mensen zonder toegangsbewijs naar binnen kwamen door een nooduitgang te forceren. Dat meldt Menno Geelen, algemeen directeur van de Amsterdamse club. De wedstrijd werd vanwege het vele vuurwerk na zes minuten gestaakt. Het restant wordt dinsdag zonder publiek gespeeld.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax gaat de supporters die zondag aanwezig waren bij de gestaakte wedstrijd tegen FC Groningen vergoeden. Dat meldt algemeen directeur Menno Geelen in een interview op de website van Ajax. Het duel werd na zes minuten gestaakt omdat fans van de harde kern (F-Side) van de thuisploeg twee keer heel veel vuurwerk afstaken voor een overleden medesupporter.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Bas Nijhuis leidt dinsdag ook het restant van de gestaakte wedstrijd tussen Ajax en FC Groningen. Dat meldt de KNVB.
1 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Voetbalster Aitana Bonmatí staat voor langere tijd aan de kant. De international van Spanje heeft op een training haar linkerkuitbeen gebroken, meldt de Spaanse voetbalbond.
4 uur geledenGIRONA (ANP) - Real Madrid heeft de koppositie in La Liga in de veertiende speelronde verspeeld aan FC Barcelona. De ploeg van trainer Xabi Alonso kwam bij Girona niet verder dan een 1-1-gelijkspel.
13 uur geledenROME (ANP) - David Neres heeft Napoli aan een uitzege op AS Roma geholpen. De oud-aanvaller van Ajax maakte het enige doelpunt in Stadio Olimpico. De Braziliaan scoorde in de 36e minuut.
13 uur geleden