Laatste test voor atlete Bol in uitverkocht stadion van Londen
LONDEN (ANP/AFP) - Femke Bol loopt zaterdag in de Diamond League-wedstrijd van Londen haar laatste wedstrijd voor de Olympische Spelen van Parijs. Bol komt uit op de 400 meter horden. "Het is een geweldige baan en ik hoop nog een goede race te kunnen neerzetten en mijn vorm te laten zien", zei ze een dag voor de wedstrijd tegen de verzamelde pers in Londen.
Bol wil voortborduren op vorige week toen ze in het Zwitserse La-Chaux-de-Fonds haar Europese record op de 400 meter horden verbeterde naar 50,95. De 24-jarige regerend wereldkampioene op dit onderdeel liep naar de derde tijd ooit achter de twee toptijden van haar concurrente Sydney McLaughlin-Levrone. "Ik wil net zo snel openen en nog sterker finishen", vertelde ze. "Ik kijk er echt naar uit om mezelf hier nog één keer te testen." Het olympisch stadion van Londen is met 58.000 toeschouwers uitverkocht.
Ook in Londen treft Bol wereldrecordhoudster en olympisch titelverdedigster Sydney McLaughlin-Levrone niet. Ze noemde de Amerikaanse, die zich niet vaak in wedstrijden laat zien, een inspiratie. "We kunnen het goed vinden samen en hebben bovendien dezelfde sponsor", zei Bol over haar concurrente. "We realiseren ons allebei dat de 400 meter horden geen makkelijke afstand is. Ze inspireert me, ik weet hoe toegewijd ze is en hoe hard ze werkt. We zien elkaar niet vaak, maar binnenkort in Parijs dus wel. Iedereen doet het op zijn eigen manier. Ik loop graag wedstrijden, het geeft me vertrouwen en zorgt ervoor dat ik weet waaraan ik nog moet werken."
Bol liep in Zwitserland vorige week een tijd van 50,95. McLaughlin-Levrone bracht eerder deze maand in Eugene haar wereldrecord met drie honderdsten naar 50,65. "Als je me een paar jaar geleden had verteld dat mensen de 400 meter horden binnen 51 seconden zouden afleggen had ik je niet geloofd. En nu ben ik een van hen. Het moment dat je iemand dat ziet doen, is er iets in je hoofd dat zegt: misschien kan ik het ook."
Meer uit Sport
NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft in de nacht van zaterdag op zondag een goede tweede stint gereden tijdens de 24 uur van de Nürburgring. De 28-jarige Nederlander, die zaterdagmiddag in de Mercedes-AMG GT3 de leiding had gegrepen, bouwde tussen 02.00 en 04.00 uur de voorsprong op de nummer 2 uit tot een kleine halve minuut.
2 uur geledenROME (ANP) - Tennisster Elina Svitolina heeft het masterstoernooi van Rome op haar naam geschreven. De 31-jarige Oekraïense versloeg de als derde geplaatste Amerikaanse Coco Gauff in de finale. In de Italiaanse hoofdstad werd het 6-4 6-7 (3) 6-2 voor Svitolina.
12 uur geledenBORDEAUX (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is er bij het challengertoernooi in Bordeaux niet in geslaagd de finale te bereiken. In de halve finale verloor Griekspoor van de Belg Raphaël Collignon, de nummer 68 van de mondiale ranglijst. Het werd 7-5 6-1 voor Collignon.
16 uur geledenFERMO (ANP) - Wielrenner Jhonatan Narváez heeft ook de achtste etappe van de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Ecuadoriaan van UAE Team Emirates kwam na een heuvelrit van 156 kilometer tussen Chieti en Fermo solo over de finish. Het is zijn tweede ritzege in de Ronde van Italië van dit jaar.
16 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de finale. Sinner was in de halve finale in drie sets te sterk voor Daniil Medvedev: 6-2 5-7 6-4. De halve eindstrijd werd vrijdagavond bij een stand van 6-2 5-7 4-2 in het voordeel van Sinner stilgelegd door regenval en werd zaterdag uitgespeeld.
17 uur geledenMONTMELÓ (ANP) - De Spanjaard Álex Márquez heeft de sprintrace bij de Grote Prijs van Catalonië gewonnen in de MotoGP.
17 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft zijn debuut bij de 24 uur van de Nürburgring nog even uitgesteld. Zijn ploeggenoot Daniel Juncadella is namens zijn ploeg om 15.00 uur vanaf de vierde positie van start gegaan op het Duitse circuit in de Eifel.
19 uur geleden