Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Laatste test voor atlete Bol in uitverkocht stadion van Londen

Laatste test voor atlete Bol in uitverkocht stadion van Londen

LONDEN (ANP/AFP) - Femke Bol loopt zaterdag in de Diamond League-wedstrijd van Londen haar laatste wedstrijd voor de Olympische Spelen van Parijs. Bol komt uit op de 400 meter horden. "Het is een geweldige baan en ik hoop nog een goede race te kunnen neerzetten en mijn vorm te laten zien", zei ze een dag voor de wedstrijd tegen de verzamelde pers in Londen.

Bol wil voortborduren op vorige week toen ze in het Zwitserse La-Chaux-de-Fonds haar Europese record op de 400 meter horden verbeterde naar 50,95. De 24-jarige regerend wereldkampioene op dit onderdeel liep naar de derde tijd ooit achter de twee toptijden van haar concurrente Sydney McLaughlin-Levrone. "Ik wil net zo snel openen en nog sterker finishen", vertelde ze. "Ik kijk er echt naar uit om mezelf hier nog één keer te testen." Het olympisch stadion van Londen is met 58.000 toeschouwers uitverkocht.

Ook in Londen treft Bol wereldrecordhoudster en olympisch titelverdedigster Sydney McLaughlin-Levrone niet. Ze noemde de Amerikaanse, die zich niet vaak in wedstrijden laat zien, een inspiratie. "We kunnen het goed vinden samen en hebben bovendien dezelfde sponsor", zei Bol over haar concurrente. "We realiseren ons allebei dat de 400 meter horden geen makkelijke afstand is. Ze inspireert me, ik weet hoe toegewijd ze is en hoe hard ze werkt. We zien elkaar niet vaak, maar binnenkort in Parijs dus wel. Iedereen doet het op zijn eigen manier. Ik loop graag wedstrijden, het geeft me vertrouwen en zorgt ervoor dat ik weet waaraan ik nog moet werken."

Bol liep in Zwitserland vorige week een tijd van 50,95. McLaughlin-Levrone bracht eerder deze maand in Eugene haar wereldrecord met drie honderdsten naar 50,65. "Als je me een paar jaar geleden had verteld dat mensen de 400 meter horden binnen 51 seconden zouden afleggen had ik je niet geloofd. En nu ben ik een van hen. Het moment dat je iemand dat ziet doen, is er iets in je hoofd dat zegt: misschien kan ik het ook."

Meer uit Sport

Belgische tennisser Blockx in kwartfinale masterstoernooi Madrid

MADRID (ANP/BELGA) - Tennisser Alexander Blockx heeft voor het eerst de kwartfinale van een masterstoernooi gehaald. De 21-jarige Belg deed dat in Madrid, waar hij in de vierde ronde afrekende met Francisco Cerúndolo. De Argentijn haalde vorig jaar nog de halve finales in Madrid.

9 uur geleden
Franse wielrenner Godon wint proloog Ronde van Romandië

VILLARS-SUR-GLÂNE (ANP) - Dorian Godon heeft de proloog van de Ronde van Romandië gewonnen. De Franse wielrenner van Ineos Grenadiers was de snelste in de tijdrit over 3,2 kilometer in Villars-sur-Glâne en is de eerste leider in de zesdaagse ronde in het westen van Zwitserland. De Portugees Ivo Oliveira werd op zes seconden tweede, in tijd gelijk met Jakob Söderqvist uit Zweden. Tadej Pogacar werd op zeven seconden vijfde.

13 uur geleden
IJshockey op Winterspelen 2030 in Franse Alpen mogelijk in Parijs

NICE (ANP) - De organisatie van de Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen overweegt de wedstrijden in het ijshockey bij de mannen te verplaatsen van Nice naar Parijs of Lyon. De nieuwgekozen burgemeester Éric Ciotti van Nice wil het voetbalstadion van OGC Nice niet voor lange tijd vrijgeven om er een tijdelijk ijshockeystadion van te maken.

17 uur geleden
Iraniër Vafaei stunt op WK snooker: maak mijn volk blij met keu

SHEFFIELD (ANP/DPA) - De Iraniër Hossein Vafaei heeft de grootste stunt tot nog toe geleverd op het WK snooker in het Engelse Sheffield. De 31-jarige nummer 32 van de wereld plaatste zich voor de kwartfinale door de als eerste geplaatste Engelsman Judd Trump uit te schakelen.

17 uur geleden
Ploeg Arensman vanaf Giro verder onder naam Netcompany Ineos

LONDEN (ANP) - De Britse wielerploeg Ineos Grenadiers gaat vanaf de Giro d'Italia van komende maand verder onder de naam Netcompany Ineos. Het Deense techbedrijf Netcompany heeft zich voor vijf jaar verbonden aan de ploeg waar de Nederlander Thymen Arensman voor rijdt.

18 uur geleden
Belgische tennisser Blockx stunt op Masters Madrid

MADRID (ANP) - De Belgische tennisser Alexander Blockx heeft zich verrassend geplaatst bij de laatste zestien van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 69 van de wereld rekende in twee sets af met de Canadese favoriet en nummer 5 van de wereld, Félix Auger-Aliassime: 7-6 (3) 6-3.

1 dag geleden
Tennisster Gauff uitgeschakeld in Madrid

MADRID (ANP) - Tennisster Coco Gauff is er niet in geslaagd de kwartfinales van het toernooi in Madrid te bereiken. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld verloor in drie sets van de Tsjechische Linda Noskova, de nummer 13 van de wereld. Het werd 6-4 1-6 7-6(5) voor Noskova.

1 dag geleden