Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Laatste speelronde Eredivisie gaat om play-offs en degradatie

Laatste speelronde Eredivisie gaat om play-offs en degradatie

ALMELO (ANP) - De kampioen is al bekend en de eerste degradant ook, maar op de slotdag van de Eredivisie moeten nog wel wat beslissingen vallen. Onderin strijden Willem II, Fortuna Sittard en Sparta Rotterdam tegen degradatie. Vijf clubs maken nog kans op de achtste plaats, die deelname aan de play-offs om Europees voetbal betekent.

Ajax verzekerde zich woensdag in de Johan Cruijff ArenA van de landstitel. PSV eindigt als tweede, voor Feyenoord en FC Twente. AZ, Vitesse en FC Utrecht zijn al zeker van deelname aan de play-offs om een ticket voor de voorronde van de Conference League.

NEC, sc Heerenveen, Go Ahead Eagles, FC Groningen en SC Cambuur maken allemaal kans op de achtste plaats. Heerenveen ontvangt Go Ahead, FC Groningen treft Cambuur. NEC neemt het op tegen Fortuna Sittard, dat na 33 wedstrijden op de zestiende plaats staat met 32 punten. Willem II, dat 2 punten minder heeft, moet in ieder geval winnen van FC Utrecht om rechtstreekse degradatie te ontlopen. Heracles (34 punten) en Sparta (32) treffen elkaar in Almelo, waar de belangen voor beide clubs groot zijn.

Alle wedstrijden tijdens de laatste speelronde beginnen om 14.30 uur. Kampioen Ajax treft Vitesse, PSV neemt het op tegen het al gedegradeerde PEC Zwolle.

Meer uit Voetbal

Frankrijk verslaat Paraguay en treft Marokko in kwartfinales WK

PHILADELPHIA (ANP) - Frankrijk speelt donderdag (22.00 uur Nederlandse tijd) in de kwartfinales van het WK voetbal in Boston tegen Marokko. Het elftal van bondscoach Didier Deschamps won in de nacht van zaterdag op zondag in de achtste finales van Paraguay met 1-0. De Franse spits Kylian Mbappé besliste het duel in Philadelphia twintig minuten voor tijd met een rake strafschop.

1 uur geleden
Renard na twee WK-duels alweer klaar als bondscoach van Tunesië

TUNIS (ANP/RTR) - Hervé Renard is niet langer bondscoach van Tunesië. De 57-jarige Fransman verving tijdens het WK voetbal Sabri Lamouchi, die werd ontslagen na de verloren eerste groepswedstrijd tegen Zweden (1-5). Tunesië leed onder Renard nederlagen tegen Japan (0-4) en Nederland (1-3).

4 uur geleden
Frankrijk met 'grote vier' in aanval op WK tegen Paraguay

PHILADELPHIA (ANP) - Frankrijk begint met Kylian Mbappé, Bradley Barcola, Michael Olise en Ousmane Dembélé in de voorste linie aan de achtste finales van het WK voetbal tegen Paraguay. De winnaar van de wedstrijd in het Philadelphia Stadium speelt in de kwartfinales tegen Marokko.

4 uur geleden
Ounahi helpt Marokko met twee doelpunten naar kwartfinales WK

HOUSTON (ANP) - Marokko heeft zich als eerste land geplaatst voor de kwartfinales van het WK voetbal. De formatie van bondscoach Mohamed Ouahbi, die in de vorige ronde na strafschoppen won van het Nederlands elftal, versloeg in Houston na een matige wedstrijd medegastland Canada met 3-0.

5 uur geleden
Beachvolleyballers Boermans en Brouwer naar finale in Gstaad

GSTAAD (ANP) - Beachvolleyballers Stefan Boermans en Alexander Brouwer hebben de finale van het Elite16-toernooi in Gstaad bereikt. Het Nederlandse koppel versloeg in de halve finale de Brazilianen Evandro Gonçalves en Arthur Lanci in drie sets: 27-25 16-21 15-10.

5 uur geleden
Ajax verliest eerste oefenduel onder Míchel van Panathinaikos

ERMELO (ANP) - Ajax heeft zijn eerste oefenduel verloren in de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De formatie van de nieuwe trainer Míchel ging op Sportpark De Zanderij in Ermelo met 3-1 onderuit tegen Panathinaikos.

5 uur geleden
Feyenoord verslaat FC Dordrecht in eerste duel Van Bronckhorst

DORDRECHT (ANP) - Feyenoord heeft de eerste oefenwedstrijd onder de nieuwe coach Giovanni van Bronckhorst gewonnen van FC Dordrecht. In het stadion van Dordrecht wonnen de Rotterdammers met 6-0.

9 uur geleden