Laatste speelronde Eredivisie gaat om play-offs en degradatie
ALMELO (ANP) - De kampioen is al bekend en de eerste degradant ook, maar op de slotdag van de Eredivisie moeten nog wel wat beslissingen vallen. Onderin strijden Willem II, Fortuna Sittard en Sparta Rotterdam tegen degradatie. Vijf clubs maken nog kans op de achtste plaats, die deelname aan de play-offs om Europees voetbal betekent.
Ajax verzekerde zich woensdag in de Johan Cruijff ArenA van de landstitel. PSV eindigt als tweede, voor Feyenoord en FC Twente. AZ, Vitesse en FC Utrecht zijn al zeker van deelname aan de play-offs om een ticket voor de voorronde van de Conference League.
NEC, sc Heerenveen, Go Ahead Eagles, FC Groningen en SC Cambuur maken allemaal kans op de achtste plaats. Heerenveen ontvangt Go Ahead, FC Groningen treft Cambuur. NEC neemt het op tegen Fortuna Sittard, dat na 33 wedstrijden op de zestiende plaats staat met 32 punten. Willem II, dat 2 punten minder heeft, moet in ieder geval winnen van FC Utrecht om rechtstreekse degradatie te ontlopen. Heracles (34 punten) en Sparta (32) treffen elkaar in Almelo, waar de belangen voor beide clubs groot zijn.
Alle wedstrijden tijdens de laatste speelronde beginnen om 14.30 uur. Kampioen Ajax treft Vitesse, PSV neemt het op tegen het al gedegradeerde PEC Zwolle.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - Trainer Hansi Flick verlengt zijn contract bij FC Barcelona met een jaar. De Duitser is dan tot medio 2028 aan de Spaanse kampioen verbonden.
40 minuten geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay staat voor een terugkeer bij Corinthians. Volgens verschillende Braziliaanse media maakt de aanvaller deel uit van de selectie van zijn club voor het duel van vrijdag met Barra FC.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur bevindt zich nog altijd in degradatieproblemen na een 1-1-gelijkspel met Leeds United. Tottenham staat met nog twee speelronden te gaan op de veilige 17e plaats met 38 punten. Nummer 18 West Ham United heeft 36 punten.
15 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Kees Jansma heeft zijn functie als persvoorlichter bij Curaçao neergelegd. Dat meldt De Telegraaf maandagavond. Zijn besluit volgt op de bekendmaking eerder op maandag dat bondscoach Fred Rutten zich heeft teruggetrokken. De afgelopen week bleek dat de spelersgroep en de hoofdsponsor wilden dat Dick Advocaat zou terugkeren in de functie die hij in februari vanwege familieomstandigheden verliet.
17 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Fred Rutten heeft zich teruggetrokken als bondscoach van het nationale voetbalelftal van Curaçao. Dat heeft de voetbalbond van het land maandag bekendgemaakt in een persbericht. Rutten was de opvolger van Dick Advocaat, die in februari zijn functie had neergelegd wegens familieomstandigheden. De spelersgroep en sponsor Corendon wilden dat Advocaat zou terugkeren.
20 uur geledenBUENOS AIRES (ANP) - De kans bestaat dat Lionel Messi deze zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn zesde WK voetbal gaat spelen. De 38-jarige Argentijn, die zelf nog geen uitsluitsel heeft gegeven over zijn WK-deelname, maakt deel uit van de voorselectie van bondscoach Lionel Scaloni die maandag bekend werd.
20 uur geledenSARAJEVO (ANP) - Bosnië en Herzegovina heeft als eerste de WK-selectie bekendgemaakt. En dat terwijl het land zich als een van de laatsten kwalificeerde, door Italië na strafschoppen te verslaan in de play-offs.
22 uur geleden