Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Laatste speelronde Eredivisie gaat om play-offs en degradatie

Laatste speelronde Eredivisie gaat om play-offs en degradatie

ALMELO (ANP) - De kampioen is al bekend en de eerste degradant ook, maar op de slotdag van de Eredivisie moeten nog wel wat beslissingen vallen. Onderin strijden Willem II, Fortuna Sittard en Sparta Rotterdam tegen degradatie. Vijf clubs maken nog kans op de achtste plaats, die deelname aan de play-offs om Europees voetbal betekent.

Ajax verzekerde zich woensdag in de Johan Cruijff ArenA van de landstitel. PSV eindigt als tweede, voor Feyenoord en FC Twente. AZ, Vitesse en FC Utrecht zijn al zeker van deelname aan de play-offs om een ticket voor de voorronde van de Conference League.

NEC, sc Heerenveen, Go Ahead Eagles, FC Groningen en SC Cambuur maken allemaal kans op de achtste plaats. Heerenveen ontvangt Go Ahead, FC Groningen treft Cambuur. NEC neemt het op tegen Fortuna Sittard, dat na 33 wedstrijden op de zestiende plaats staat met 32 punten. Willem II, dat 2 punten minder heeft, moet in ieder geval winnen van FC Utrecht om rechtstreekse degradatie te ontlopen. Heracles (34 punten) en Sparta (32) treffen elkaar in Almelo, waar de belangen voor beide clubs groot zijn.

Alle wedstrijden tijdens de laatste speelronde beginnen om 14.30 uur. Kampioen Ajax treft Vitesse, PSV neemt het op tegen het al gedegradeerde PEC Zwolle.

Meer uit Voetbal

Bodø/Glimt vol ongeloof na nieuwe stunt tegen Internazionale

MILAAN (ANP/AFP) - De spelers en staf van Bodø/Glimt zijn vol ongeloof en euforie na het uitschakelen van Internazionale, de verliezend finalist van vorig seizoen, in de Champions League. "Dit is een geweldige avond voor de club, de spelers, onze stad en ook voor het Noorse voetbal", zei trainer Kjetil Knutsen van de debuterende club in het belangrijkste Europese clubtoernooi.

1 uur geleden
Ook met Rutten blijft doel: Curaçao wil naar 16e finale WK

WILLEMSTAD (ANP) - De voorzitter van de Curaçaose voetbalbond FFK, Gilbert Martina, gaf dinsdagmiddag (lokale tijd) op een persconferentie aan dat ook met Fred Rutten als bondscoach het doel hetzelfde blijft voor het WK 2026 voor Curaçao: "We willen in de zestiende finale komen."

9 uur geleden
Bodø schakelt Inter uit in Champions League

MILAAN (ANP) - Internazionale is uitgeschakeld in de Champions League. De finalist van vorig seizoen slaagde er in de tussenronde niet in een 3-1-nederlaag in Noorwegen tegen Bodø/Glimt weg te poetsen. In Milaan won Bodø opnieuw, nu met 2-1. Via Jens Petter Hauge en Hakon Evjen kwamen de bezoekers uit Noorwegen op een 2-0-voorsprong. Alessandro Bastoni scoorde voor Inter.

11 uur geleden
Atlético Madrid schakelt Brugge uit in CL door hattrick Sørloth

MADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft zich bij de laatste zestien van de Champions League geschaard. Het elftal van Diego Simeone versloeg Club Brugge op dinsdagavond in Madrid met 4-1, mede dankzij drie doelpunten van Alexander Sørloth. De heenwedstrijd in Brugge eindigde vorige week in 3-3.

13 uur geleden
Mexicaanse president geeft veiligheidsgarantie voor WK voetbal

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum heeft dinsdag "volledige garanties" gegeven voor de veiligheid van voetbalfans tijdens WK-wedstrijden in de door geweld geteisterde stad Guadalajara. Ook de FIFA verwacht geen problemen.

17 uur geleden
Real Madrid staat 100 procent achter Vinícius in racismezaak

MADRID (ANP/BELGA/AFP) - Real Madrid staat 100 procent achter aanvaller Vinícius Júnior, nadat hij racistisch zou zijn uitgescholden door tegenstander Gianluca Prestianni tijdens de eerste wedstrijd in de tussenronde van de Champions League bij Benfica. Dat zei Real-doelman Thibaut Courtois een dag voor de returnwedstrijd in Madrid.

18 uur geleden
Carleer valt af bij Oranje-voetbalsters, Levels opgeroepen

ZEIST (ANP) - Voetbalster Lieske Carleer van FC Twente is geblesseerd en kan niet aansluiten bij Oranje in de voorbereiding op de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Polen. Janou Levels van VfL Wolfsburg is als vervanger opgeroepen. Dat heeft de KNVB bekendgemaakt.

19 uur geleden