Laatste regioverkiezing Saksen-Anhalt voor die van Duitse Bondsdag
MAAGDENBURG (ANP) - De Oost-Duitse deelstaat Saksen-Anhalt kiest zondag een nieuw regioparlement. Het zijn de laatste verkiezingen vóór die voor de Bondsdag in september. Vijf jaar lang hebben de christendemocraten (CDU) in Saksen-Anhalt samen met de sociaaldemocraten (SPD) en de Groenen (Bündnis 90/Die Grünen) geregeerd. Dat was mede een monsterverbod tegen de in Saksen-Anhalt zeer sterke rechtse Alternative für Deutschland (AfD).
In de jongste peilingen blijven de machtsverhoudingen ongeveer gelijk waarbij de CDU bijna 30 procent van de kiezers krijgt, de AfD bijna een kwart en de Groenen, de SPD en links-radicale Die Linke elk rond de 10 procent. Maar erg veel ondervraagden wisten volgens de opiniepeilers nog helemaal niet op wie ze zondag gaan stemmen. Sommige waarnemers verwachten verrassingen met grote winst voor de AfD en voor de Groenen.
Saksen-Anhalt is een van de armste deelstaten van Duitsland. Het is zwaar getroffen door de ineenstorting van de zware industrie toen de communistische DDR ophield te bestaan. Ruim dertig jaar later is de regio niet hersteld en het inkomen is er gemiddeld nog geen 70 procent van een gemiddeld Duits inkomen. De bevolking is daarom voor een deel weggegaan en er wonen nu nog 2,2 miljoen mensen, een kwart minder dan in 1990.
Meer uit Buitenland
GAZA (ANP/AFP/RTR) - Een omstreden organisatie die werd ondersteund door Washington en Israël, is gestopt met noodhulp in de Gazastrook. De particuliere Amerikaanse Gaza Humanitarian Foundation (GHF) meldt haar missie in het Palestijnse gebied na zes maanden te hebben beëindigd.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Het Europese tegenvoorstel op het Amerikaanse vredesplan voor Oekraïne is "op het eerste gezicht niet constructief en werkt niet" voor Rusland, stelt Joeri Oesjakov, topadviseur van het Kremlin.
2 uur geledenLUANDA (ANP) - Een eventuele overeenkomst over de toekomst van Oekraïne mag niet ten koste gaan van de veiligheid van Polen en Europa, benadrukt de Poolse premier Donald Tusk. Hij reageert daarmee op het Amerikaanse vredesplan, waarin grote concessies van Oekraïne worden gevraagd.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie blijft doorwerken aan een voorstel voor een lening aan Oekraïne op basis van bevroren Russische tegoeden, ook nu er een mogelijk vredesplan ligt. Dat er een concreet voorstel komt is "nog urgenter gezien deze achtergrond", aldus een woordvoerder van de Commissie.
4 uur geledenKINGSTON (ANP) - De Jamaicaanse reggaezanger Jimmy Cliff is op 81-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie op Instagram bekendgemaakt. Hij overleed aan de gevolgen van een longontsteking.
5 uur geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - Poolse aanklagers zeggen een Oekraïense man te hebben opgepakt op verdenking van spoorsabotage in samenwerking met Rusland. Eerder werden twee andere Oekraïners geïdentificeerd als verdachten.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie streeft naar consensus in een EU-standpunt over een vredesplan voor Oekraïne, aldus een woordvoerder van de Europese Commissie maandag. "Zo staan we sterker, zo staan we eensgezind tegenover een onderwerp dat zo belangrijk is als de vrede in Oekraïne en zo belangrijk als de veiligheid van Europa", zei ze. Maar dat lukt niet altijd en eventuele onenigheid tussen de lidstaten over een vredesplan mag geen "belemmering vormen voor de voortgang van zo'n cruciaal onderwerp".
5 uur geleden