
Laatste rechtstreekse EK-ticket naar Kroatië
ZAGREB (ANP) - Kroatië heeft zich dinsdag als laatste land rechtstreeks geplaatst voor de eindronde van het EK voetbal, volgend jaar in Duitsland. De Kroaten boekten een moeizame zege (1-0) op Armenië. Wales, dat alleen bij puntenverlies van Kroatië nog kansrijk was voor directe kwalificatie, speelde gelijk tegen het al geplaatste Turkije (1-1) dat daarmee als eerste in groep D van de EK-kwalificatie eindigde.
Tegen een zeer verdedigend Armenië duurde het tot de 43e minuut voordat Kroatië op voorsprong kwam. Ante Budimir maakte de treffer kort voor rust. Hij kopte raak op aangeven van Ajacied Borna Sosa.
Bij de Kroaten hadden naast Sosa ook zijn clubgenoot Josip Sutalo en Feyenoorder Luka Ivanusec een basisplaats.
In Wales zette Neco Williams de thuisploeg met een afstandsschot al vroeg op voorsprong. Een door Yusuf Yazici benutte strafschop zorgde voor de 1-1.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax Vrouwen-trainster Hesterine de Reus geeft zich toch nog niet gewonnen in de spannende strijd om de landstitel. De coach zei zaterdag na de 3-1-nederlaag bij PSV dat ze met haar ploeg de titel "definitief had verspeeld", ondanks een achterstand van maar 1 punt op de club uit Eindhoven. Daar komt ze nu op terug.
36 minuten geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben de laatste vier bereikt van de Champions League door Real Madrid in de return van de kwartfinales met 3-0 te verslaan. De ploeg van de Nederlandse coach Renée Slegers maakte in Londen de nederlaag van 2-0 in Spanje ongedaan.
14 uur geledenLYON (ANP) - De voetbalsters van Olympique Lyon hebben zich geplaatst voor de halve finales van de Champions League. De ploeg van Oranje-international Damaris Egurrola was thuis met 4-1 te sterk voor Bayern München. Lyon had vorige week de heenwedstrijd in München ook al met 2-0 gewonnen.
17 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse voetbalbond dringt er bij clubs uit de Eredivisie op aan hun Surinaamse internationals vrij te geven voor de Gold Cup komende zomer. Dit landentoernooi, waarvoor Suriname zich net als Curaçao heeft gekwalificeerd, wordt van 14 juni tot en met 6 juli gespeeld in de Verenigde Staten en Canada. "De spelers van Suriname moeten de ruimte krijgen om voor de Natio uit te komen", zegt John Krishnadath, de voorzitter van de Surinaamse Voetbal Bond (SVB), tegen het ANP.
23 uur geledenZÜRICH (ANP) - De winnaar van het WK voor clubs krijgt een hoofdprijs van 115 miljoen euro. Dat heeft de FIFA bekendgemaakt op zijn website. Het WK is van zaterdag 14 juni tot en met zondag 13 juli in de Verenigde Staten. Er doen 32 clubs uit de hele wereld mee. Er is geen Nederlandse club gekwalificeerd.
1 dag geledenFORT-DE-FRANCE (ANP) - De voetballers van Suriname hebben zich geplaatst voor de Gold Cup. Bondscoach Stanley Menzo zag zijn elftal de uitwedstrijd tegen Martinique in Fort-de-France met 1-0 winnen. Het eerste kwalificatieduel was ook in 1-0 voor Suriname geëindigd.
1 dag geledenBUENOS AIRES (ANP) - Argentinië heeft de kwalificatie voor het WK van 2026 gevierd met een ruime zege op Brazilië. De huidige wereldkampioen vernederde de rivaal met 4-1. Brazilië werd overklast en mocht blij zijn dat het bij deze stand bleef.
1 dag geleden