Laatste rechtstreekse EK-ticket naar Kroatië
ZAGREB (ANP) - Kroatië heeft zich dinsdag als laatste land rechtstreeks geplaatst voor de eindronde van het EK voetbal, volgend jaar in Duitsland. De Kroaten boekten een moeizame zege (1-0) op Armenië. Wales, dat alleen bij puntenverlies van Kroatië nog kansrijk was voor directe kwalificatie, speelde gelijk tegen het al geplaatste Turkije (1-1) dat daarmee als eerste in groep D van de EK-kwalificatie eindigde.
Tegen een zeer verdedigend Armenië duurde het tot de 43e minuut voordat Kroatië op voorsprong kwam. Ante Budimir maakte de treffer kort voor rust. Hij kopte raak op aangeven van Ajacied Borna Sosa.
Bij de Kroaten hadden naast Sosa ook zijn clubgenoot Josip Sutalo en Feyenoorder Luka Ivanusec een basisplaats.
In Wales zette Neco Williams de thuisploeg met een afstandsschot al vroeg op voorsprong. Een door Yusuf Yazici benutte strafschop zorgde voor de 1-1.
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP) - Bayern München kan in de komende drie wedstrijden in de Champions League niet beschikken over aanvaller Luis Díaz. De Europese voetbalbond UEFA heeft de Colombiaan voor drie duels geschorst na zijn rode kaart in de wedstrijd tegen Paris Saint-Germain. Díaz kreeg die voor een overtreding op Achraf Hakimi.
7 uur geledenPORTO (ANP) - Luuk de Jong keert terug in de selectie van FC Porto. De spits is hersteld van een knieblessure en krijgt zaterdag van trainer Francesco Farioli speeltijd in een bekerduel met Sintrense.
8 uur geledenALKMAAR (ANP) - Zinho Vanheusden heeft zijn loopbaan beëindigd. De Belgische verdediger, in het verleden ook actief voor AZ, liep bij het Spaanse Marbella voor de derde keer een zware knieblessure op. "Met verdriet, maar vooral met trots kijk ik terug", schrijft hij op Instagram.
11 uur geledenBOLOGNA (ANP) - Matteo Berrettini heeft de Italiaanse tennisploeg op voorsprong gezet in de halve finale van de Davis Cup tegen België. De nummer 56 van de wereldranglijst won in Bologna zijn wedstrijd tegen Raphaël Collignon, die dertig plaatsen lager staat op de mondiale tennisladder: 6-3 6-4.
11 uur geledenARNHEM (ANP) - Ronald Ruijtenberg, André van Ginkel, Arthur Leenders, Wolf Nathan en Robert Kramer vormen het nieuwe bestuur van de zogenoemde Sterkhouders, die al een kwart van de aandelen van Vitesse bezitten. De vijf regionale ondernemers willen de club uit Arnhem overnemen.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Gabriel Magalhaes kan de komende weken niet voor Arsenal uitkomen. De centrale verdediger heeft een dijbeenblessure opgelopen bij de nationale ploeg van Brazilië en is voorlopig uitgeschakeld.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Givairo Read en Cyle Larin kunnen voorlopig niet voor Feyenoord voetballen. De verdediger en aanvaller hebben blessures en staan meerdere weken aan de kant, meldde trainer Robin van Persie vrijdag op een persconferentie in De Kuip.
14 uur geleden