Laatste overgebleven actievoerders verlaten Museumplein
AMSTERDAM (ANP) - Een laatste groepje betogers tegen de coronaregels dat op het Museumplein in Amsterdam was achtergebleven, is nu ook vertrokken. De politie had ze daarvoor vijf minuten de tijd gegeven.
Het groepje was omsingeld door onder meer politiebusjes, een waterkanon en politiemensen te paard. Eerder was de Mobiele Eenheid begonnen met het ontruimen van het Museumplein. Verschillende mensen zijn gearresteerd.
De ontruiming begon nadat de Amsterdamse driehoek van politie, justitie en burgemeester een demonstratie op het plein had ontbonden. Volgens de gemeente negeerde de groep demonstranten de waarschuwingen en bevelen van de politie.
Zondag waren er opnieuw tegenstanders van het coronabeleid naar het plein gekomen om daar 'koffie te drinken'. In totaal ging het om honderden actievoerders. Sommige 'koffiedrinkers' hadden doeken en borden meegenomen met teksten als 'Bevrijd Nederland nu'. Ook waren er veel gele paraplu's waar liefde en vrijheid op staat en ballonnen in de vorm van hartjes.
Meer uit Binnenland
GOES (ANP) - In de nacht van woensdag op donderdag heeft een ramkraak plaatsgevonden bij een winkel aan de Lange Kerkstraat in Goes. Een auto reed daarbij tegen het pand, meldt de politie.
1 uur geledenTILBURG (ANP) - Ook zorgverzekeraar CZ houdt de premie van zijn meest gekozen basisverzekering volgend jaar gelijk. De polis kost 159,99 euro per maand, net als dit jaar.
5 uur geledenYERSEKE (ANP) - Het sinterklaascomité van Yerseke ziet af van de intocht van Sinterklaas omdat Kick Out Zwarte Piet (KOZP) er zaterdag wilde komen demonstreren. De organisatie zegt dat de intocht dit jaar niet op een veilige manier kan plaatsvinden.
7 uur geledenOUWERKERK (ANP) - Van de 850 woningen die door andere landen aan Nederland zijn geschonken na de Watersnoodramp van 1953, kunnen er 45 en een dorpshuis de status van rijksmonument krijgen. Dat heeft demissionair cultuurminister Gouke Moes bekendgemaakt tijdens een bezoek aan het Watersnoodmuseum op het Zeeuwse eiland Schouwen-Duiveland.
16 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De eerste aflevering van het nieuwe seizoen van The Voice of Holland is op 16 januari te zien. Dat maakte RTL 4 woensdag bekend. Daarna is het programma zeventien weken op de vrijdagavond te zien. De finale staat gepland op 8 mei.
17 uur geledenHEERHUGOWAARD (ANP) - Jeugdzorgorganisatie Parlan heeft de jongeren in het gebouw aan de Titanialaan in Heerhugowaard niet de begeleiding gegeven die ze nodig hadden. Dat concludeert onderzoeksbureau BMC in een rapport. Van de 66 woningen huurde Parlan er 12. In een van die appartementen is in april een explosie veroorzaakt met brand en meerdere zwaarbeschadigde appartementen tot gevolg.
17 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Bijna een kwart miljoen mensen heeft sinds de uitzending van dinsdag een noodpakket van Het Sinterklaasjournaal besteld. Dat laat de NTR, die het programma uitzendt, weten. De Hoofdpiet riep in de uitzending kijkers op een noodpakket te reserveren via de website. Tot nu toe hebben 247.559 mensen dit gedaan, bijna een op de zes mensen die lineair naar de uitzending heeft gekeken.
17 uur geleden