Laatste Nederlander weg uit Gazastrook
DEN HAAG (ANP) - De laatste Nederlander die nog vastzat in de Gazastrook, heeft het Palestijnse kustgebied verlaten, laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten. Het gaat om Abed al Attar die sinds het uitbreken van de oorlog op 7 oktober 2023 in Gaza zat. Hij reist eerst naar Jordanië en komt daarna terug naar Nederland, aldus het ministerie.
Hoewel Israël tijdens de oorlog zo'n honderd Nederlanders wel liet gaan, moest Abed al Attar in Gaza blijven om veiligheidsredenen van Israël. Wat daar achter zat, wilde Israël niet zeggen. Vorige week lieten de Israëlische autoriteiten weten geen bezwaar meer te hebben tegen zijn vertrek. Dat was een dag voordat een rechtszaak zou beginnen over de Israëlische weigering om Abed al Attar te laten gaan.
"Ik ben opgelucht dat Abed al Attar Gaza heeft verlaten en komende dagen herenigd wordt met zijn gezin in Nederland. Ik dank de Israëlische collega, de Israëlische NGO Gisha en betrokken ambassades die hier hard aan hebben gewerkt", laat minister Caspar Veldkamp (Buitenlandse Zaken, NSC) in een reactie op de vrijlating weten.
Er blijven wel vier Nederlanders in Gaza achter om familieredenen, zei Veldkamp vorige week.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Een onderzoeker in Limburg is schuldig bevonden aan gesjoemel met Europese subsidies voor onderzoek naar kanker. Het Europese Openbaar Ministerie (EPPO) heeft daarom een boete van 10.000 euro en een taakstraf van 60 uur opgelegd. Om wie het gaat, meldt de Europese aanklager niet.
22 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Bijna alle partijen claimen een vorm van winst na de gemeenteraadsverkiezingen. Zetelwinst in individuele gemeenten, meer stemmen in totaal of de grootste worden in een bepaalde gemeente is voor partijen reden om donderdag feest te vieren.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Partijen moeten hun campagneborden zelf weghalen. Dat blijkt uit een rondgang langs Rotterdam, Tilburg en Utrecht.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is nu niet de tijd om stil te zijn over oprukkende extreemrechtse partijen, vindt Esther Ouwehand. "En de Partij voor de Dieren is dat ook niet van plan", zegt de partijleider een dag na de gemeenteraadsverkiezingen. Ze doelt onder meer op de groei van Forum voor Democratie en lokale radicaalrechtse partijen in de gemeenteraden.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft donderdag een 14-jarige jongen veroordeeld omdat hij heeft geprobeerd een explosief tot ontploffing te brengen bij de vestiging van De Pizzabakkers aan de Plantage Kerklaan in Amsterdam. Op 3 september hing hij een tas met een in elkaar geknutselde constructie aan de deur, die bestond uit zwaar vuurwerk, een cobra 6 en drie flessen benzine. Hij had een aansteker in de hand, maar werd op heterdaad betrapt door de politie, die in verband met eerdere explosies bij De Pizzabakkers aan het observeren was.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ook als Richard de Mos in het hart van het stadsbestuur van Den Haag komt, wil Extinction Rebellion blijven demonstreren in de stad. "Dreigementen van lokale partijen weerhouden ons niet om de vernietigende klimaatcrisis onder de aandacht te blijven brengen", laat de actiegroep weten.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag een celstraf van tien maanden geëist, waarvan zeven maanden voorwaardelijk, en een taakstraf van 120 uur tegen Octave D. (53) voor opruiing en een serie bedreigingen tegen journalist Chris Klomp en Norbert Dikkeboom, bekend van zijn collectieve aangifte tegen corona-activist Willem Engel in 2021. D., bijnaam Okkie, kreeg bekendheid door de diefstal van twee schilderijen uit het Van Gogh Museum in 2002.
3 uur geleden