Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Laatste Nederlander weg uit Gazastrook

Laatste Nederlander weg uit Gazastrook

DEN HAAG (ANP) - De laatste Nederlander die nog vastzat in de Gazastrook, heeft het Palestijnse kustgebied verlaten, laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten. Het gaat om Abed al Attar die sinds het uitbreken van de oorlog op 7 oktober 2023 in Gaza zat. Hij reist eerst naar Jordanië en komt daarna terug naar Nederland, aldus het ministerie.

Hoewel Israël tijdens de oorlog zo'n honderd Nederlanders wel liet gaan, moest Abed al Attar in Gaza blijven om veiligheidsredenen van Israël. Wat daar achter zat, wilde Israël niet zeggen. Vorige week lieten de Israëlische autoriteiten weten geen bezwaar meer te hebben tegen zijn vertrek. Dat was een dag voordat een rechtszaak zou beginnen over de Israëlische weigering om Abed al Attar te laten gaan.

"Ik ben opgelucht dat Abed al Attar Gaza heeft verlaten en komende dagen herenigd wordt met zijn gezin in Nederland. Ik dank de Israëlische collega, de Israëlische NGO Gisha en betrokken ambassades die hier hard aan hebben gewerkt", laat minister Caspar Veldkamp (Buitenlandse Zaken, NSC) in een reactie op de vrijlating weten.

Er blijven wel vier Nederlanders in Gaza achter om familieredenen, zei Veldkamp vorige week.

Meer uit Binnenland

Meeste vertraging op de weg in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Nergens in Nederland waren automobilisten vorig jaar zo lang onderweg als in Den Haag. Door drukte duurde een rit van 10 kilometer door de stad gemiddeld zo'n 8 minuten langer dan wanneer het verkeer normaal had doorgestroomd. Dat is een vertraging van 51 procent. Navigatiemaker TomTom heeft dat uitgerekend.

4 uur geleden
Oproep tot boycot 'Trump-WK' 100.000 keer ondertekend

DEN HAAG (ANP) - De petitie van journalist Teun van de Keuken om het Nederlands elftal weg te laten blijven van het WK komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico heeft de grens van 100.000 ondertekeningen gepasseerd. De petitie kan sinds afgelopen zaterdag worden ondertekend. "Laat ons land en onze voetballers aan de goede kant van de geschiedenis staan. Hou onze jongens thuis", aldus Van de Keuken.

6 uur geleden
Miljoenen extra voor energiesteun aan kleumend Oekraïne

DEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet stelt dit jaar 23 miljoen euro extra beschikbaar voor energiesteun aan Oekraïne. Dat heeft staatssecretaris Aukje de Vries (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingshulp, VVD) bekendgemaakt tijdens een bezoek aan dat land.

11 uur geleden
Nico Garstman maakte Nieuwsfoto van het Jaar 2025

DEN HAAG (ANP) - Nico Garstman heeft met zijn foto van de rellen op het Haagse Malieveld in september de Nieuwsfoto van het Jaar 2025 gewonnen bij de jaarlijkse verkiezing van Stichting Nieuwsfoto. In de sportcategorie ging de prijs naar ANP-fotograaf Robin van Lonkhuijsen voor zijn foto van shorttrackster Xandra Velzeboer.

11 uur geleden
Politie beëindigt Haags protest tegen geweld in Noord-Syrië

DEN HAAG (ANP) - De betoging tegen het geweld tegen Koerden in Syrië in het centrum van Den Haag is voorbij. De politie liet de betogers weten dat het protest op last van de burgemeester niet verder mocht gaan achter Den Haag Centraal. De honderden overgebleven betogers gaven gehoor aan de oproep te vertrekken.

11 uur geleden
OM eist tbs tegen verdachte doodsteken 11-jarige Sohani

UTRECHT (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag tbs met dwangverpleging geëist tegen de 30-jarige Hamzah L. voor het doodsteken van de 11-jarige Sohani op 1 februari vorig jaar in de Anemoonstraat in Nieuwegein. Volgens het OM is L. volledig ontoerekeningsvatbaar en moet de rechtbank hem ontslaan van rechtsvervolging.

13 uur geleden
Wilders vindt vertrek fractieleden 'emotioneel'

DEN HAAG (ANP) - Het afsplitsen van zeven PVV-fractieleden was een "emotioneel" moment voor PVV-leider Geert Wilders. "Het is een zwarte dag voor de PVV."

15 uur geleden