Laatste Nederlander pas over enkele weken weg uit Gaza
BRUSSEL (ANP) - Israël heeft geen bezwaar meer tegen het vertrek van Abed al Attar uit de Gazastrook. Maar het zal nog wel even duren voordat hij de Palestijnse kuststrook kan verlaten, aldus minister Caspar Veldkamp (Buitenlandse Zaken).
De man uit Almere zit al sinds 7 oktober 2023 vast in de Gazastrook. Hij was daar voor een bruiloft toen de oorlog uitbrak. Israël wilde hem om veiligheidsredenen niet laten gaan. De reden hiervoor bleef steeds onduidelijk.
"De Israëlische autoriteiten hebben de veiligheidsbelemmeringen die ze op hem hadden gesteld opgeheven", aldus Veldkamp. Daardoor kan de Nederlandse ambassade weer een uitreisverzoek voor Abed al Attar aanvragen. Zo'n procedure kost tijd. Dan moet "meer in weken dan aan dagen" worden gedacht.
Familieredenen
Deze week zou er een rechtszaak in Israël zijn om Abed al Attar vrij te krijgen. Israël besloot op het laatste moment de veiligheidsbelemmeringen op te heffen, aldus het AD.
Toen de oorlog begon, waren er meer dan honderd Nederlanders in Gaza. Ongeveer honderd van hen hebben het gebied tijdens de oorlog kunnen verlaten. Vier Nederlanders willen om familieredenen niet weg uit Gaza, zei de bewindsman vorige week in de Kamer.
Meer uit Binnenland
HELMOND (ANP) - De zoektocht naar de 19-jarige man die vermist is in Helmond is vrijdagavond beëindigd. Zaterdag wordt er opnieuw gezocht, meldt de politie, die mensen in de omgeving oproept naar hem uit te kijken.
1 uur geledenHELMOND (ANP) - De 19-jarige man die in de nacht van donderdag op vrijdag vermist is geraakt in Helmond, is nog altijd niet gevonden. Dit meldt een woordvoerder van de politie. De vermiste man heeft een verstandelijke beperking en is alleen gekleed in een korte broek en een t-shirt.
7 uur geledenEMMEN (ANP) - Arriva gaat door met de extra perroncontroles op station Emmen om het aantal zwartrijders te verminderen, tot zeker 31 januari. De proef waarbij reizigers op het perron al op een geldig vervoersbewijs worden gecontroleerd, begon 8 december en zou vier weken duren. De controles zijn effectief, stelt Arriva: een week voor de controles waren er achthonderd boetes, de week erna vierhonderd.
7 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De Limburgse commissaris van de Koning Emile Roemer vraagt meer aandacht voor mensen die niet mee kunnen doen in de samenleving of ervoor kiezen niet te participeren. Volgens Roemer is het nu te makkelijk voor burgers om zich te distantiëren. "Er werken krachten op ons in, als samenleving, die ervoor zorgen dat mensen niet kunnen meedoen, niet hoeven meedoen, niet willen meedoen of niet uitgenodigd worden om mee te doen", zei de commissaris in zijn nieuwjaarstoespraak.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Stadsherstel Amsterdam heeft nog geen zicht op de schade aan de Vondelkerk na de verwoestende brand tijdens de nieuwjaarsnacht. Vrijdag worden in overleg met de brandweer en politie dronebeelden gemaakt om zo meer duidelijkheid te krijgen over de omvang. "Het is nog te gevaarlijk om de kerk in te gaan", zegt een woordvoerster van de organisatie die sinds 1996 eigenaar van de kerk is.
11 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De verdachte van het dodelijke vuurwerkongeluk in Nijmegen tijdens oud en nieuw is een 44-jarige man uit Nijmegen. Dat laat een woordvoerder van de politie vrijdagmiddag weten. De man is donderdagmiddag vrijgelaten, al moet hij beschikbaar blijven tijdens het onderzoek. Wat de relatie is tussen de verdachte en het slachtoffer wil de politie niet zeggen.
12 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De drie Nederlandse brandwondencentra kunnen in totaal zes gewonden van de cafébrand in Zwitserland opvangen. Dat laat het Martini Ziekenhuis in Groningen weten naar aanleiding van een bericht van de NOS.
12 uur geleden