Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Laatste Nederlander pas over enkele weken weg uit Gaza

BRUSSEL (ANP) - Israël heeft geen bezwaar meer tegen het vertrek van Abed al Attar uit de Gazastrook. Maar het zal nog wel even duren voordat hij de Palestijnse kuststrook kan verlaten, aldus minister Caspar Veldkamp (Buitenlandse Zaken).

De man uit Almere zit al sinds 7 oktober 2023 vast in de Gazastrook. Hij was daar voor een bruiloft toen de oorlog uitbrak. Israël wilde hem om veiligheidsredenen niet laten gaan. De reden hiervoor bleef steeds onduidelijk.

"De Israëlische autoriteiten hebben de veiligheidsbelemmeringen die ze op hem hadden gesteld opgeheven", aldus Veldkamp. Daardoor kan de Nederlandse ambassade weer een uitreisverzoek voor Abed al Attar aanvragen. Zo'n procedure kost tijd. Dan moet "meer in weken dan aan dagen" worden gedacht.

Familieredenen

Deze week zou er een rechtszaak in Israël zijn om Abed al Attar vrij te krijgen. Israël besloot op het laatste moment de veiligheidsbelemmeringen op te heffen, aldus het AD.

Toen de oorlog begon, waren er meer dan honderd Nederlanders in Gaza. Ongeveer honderd van hen hebben het gebied tijdens de oorlog kunnen verlaten. Vier Nederlanders willen om familieredenen niet weg uit Gaza, zei de bewindsman vorige week in de Kamer.

Meer uit Binnenland

Vogelgriep ontdekt op kippenbedrijf Kesteren

KESTEREN (ANP) - Op een bedrijf met kippen in het Gelderse Kesteren is vogelgriep aangetroffen. Ongeveer 44.000 kippen worden hierom afgemaakt, meldt het ministerie van Landbouw.

4 minuten geleden
D66, VVD en CDA zijn 'heel ver' met afspraken over financiën

DEN HAAG (ANP) - De onderhandelende partijen D66, VVD en CDA zijn "echt heel ver" met de afspraken over de financiën, meldt D66-leider Rob Jetten na onderhandelingen die tot in de nacht duurden. "Maar het is helaas nog niet helemaal af." CDA-leider Henri Bontenbal had goede hoop dat het zaterdag zou lukken. Dat lukte niet, maar hij denkt dat zondag mogelijk is.

7 uur geleden
Eichelsheim: militairen verdienen erkenning, geen ontkenning

DEN HAAG (ANP) - Wat Nederlandse militairen hebben gedaan in Afghanistan, na 9/11, "verdient erkenning, geen ontkenning. Geen bagatellisering. Geen herschrijving van de werkelijkheid achteraf". Dat schrijft Commandant der Strijdkrachten Onno Eichelsheim op Facebook als reactie op uitspraken van Donald Trump. De Amerikaanse president zei eerder deze week dat in de strijd in Afghanistan Amerikanen aan het front vochten en andere NAVO-landen de frontlinie schuwden.

11 uur geleden
Van Hijum verlaat NSC-top, partij verder zonder politiek leider

AMERSFOORT (ANP) - Na de dramatisch verlopen verkiezingen van NSC verlaat voormalig lijsttrekker Eddy van Hijum de top van de partij. De partij maakt de "bewuste keuze" om nu geen politiek leider te benoemen, meldde voorzitter Reinout van Malenstein zaterdag bij het NSC-congres in Amersfoort. "Een interim-leider zou juist het verkeerde signaal zijn en zou alle dilemma's onnodig blijven oproepen."

14 uur geleden
Code oranje ook in Groningen voorbij

DE BILT (ANP) - Ook in Groningen is code oranje vanwege gladheid door ijzel voorbij, meldt het KNMI. In de provincie gold de weerwaarschuwing tot 17.00 uur. Eerder was ook in Overijssel en Drenthe code oranje van kracht.

15 uur geleden
Opstootje bij pro-Koerdische demonstratie in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Bij een pro-Koerdische demonstratie in Amsterdam heeft een opstootje plaatsgevonden. Op het Rokin raakten mensen kort slaags met elkaar, zag een ANP-verslaggever.

17 uur geleden
Nog 3 tot 6 miljard euro nodig voor doortrekken Noord-Zuidlijn

DEN HAAG (ANP) - Om de Noord-Zuidlijn in Amsterdam door te trekken naar Schiphol en Hoofddorp, is nog 3 tot 6 miljard euro nodig. Dat staat in een overzicht van financiële problemen op het gebied van infrastructuur en waterstaat dat het kabinet met de Tweede Kamer heeft gedeeld.

17 uur geleden