Laatste militaire president van Zuid-Korea overleden
SEOUL (ANP) - De laatste generaal die in Zuid-Korea president werd, Roh Tae-woo, is op 88-jarige leeftijd overleden. De militair speelde een belangrijke rol bij een staatsgreep in 1979 die generaal Chun Doo-hwan aan de macht bracht. Roh diende die leider onder meer als minister van Sport en Binnenlandse Zaken. Hij is later veroordeeld wegens zijn rol in het regime van Chun.
Roh werd de gedoodverfde opvolger van Chun en presidentskandidaat voor de verkiezingen van 1988. Hij won de verkiezingen en bleef president tot in 1993. Hij heeft pogingen ondernomen het land te democratiseren en legde in 1989 en 1991 contacten met Noord-Korea. Dat leidde tot een verklaring waarin de twee landen beloofden elkaar niet aan te vallen. De twee Korea's sloten ook een nucleair akkoord. Als gevolg daarvan verdwenen alle Amerikaanse nucleaire wapens uit Zuid-Korea.
Roh werd in 1996 tot een celstraf van 17 jaar en een hoge boete veroordeeld wegens zijn rol bij de coup van 1979 en in het regime dat erop volgde. Het ging onder meer om corruptie en het bloedig neerslaan van een opstand in 1980 in Gwangju. Hij kreeg echter al in 1997 gratie.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/DPA) - Zo'n 80.000 moslims zijn bij de Al-Aqsamoskee in Jeruzalem geweest voor het eerste vrijdaggebed van de ramadan. Dat schat de Jordaanse stichting Waqf, die het dagelijks bestuur van het gebedshuis voert.
33 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben Iran tijdens de onderhandelingen van dinsdag niet gevraagd volledig te stoppen met het verrijken van uranium. Dat zegt buitenlandminister Abbas Aragchi in een interview met MSNBC.
41 minuten geledenKRAKAU (ANP) - De Duitse minister van Defensie Boris Pistorius zegt dat de Europese inlichtingendiensten mogelijk beter zouden kunnen gaan samenwerken. Hij opperde een Europese variant van de zogenoemde Five Eyes, de inlichtingenalliantie tussen de Verenigde Staten, Canada, het Verenigd Koninkrijk, Australië en Nieuw-Zeeland.
1 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - De Spaanse regering gaat de EU vragen de sancties tegen de Venezolaanse politica Delcy Rodríguez in te trekken. Aanleiding is de nieuwe Venezolaanse amnestiewet, waarmee honderden politieke gevangenen vrij kunnen komen. Toen president Nicolás Maduro begin januari door Amerikaanse eenheden gevangen was genomen, werd vicepresident Rodríguez de leider van het land.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - EU-lidstaten zijn het vrijdag nog niet eens geworden over het twintigste sanctiepakket tegen Rusland, laten EU-bronnen weten. Daarmee slinkt de kans dat een goedgekeurd pakket volgende week kan worden gepresenteerd, als wordt stilgestaan bij vier jaar oorlog in Oekraïne.
1 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Met de voltooiing van het kruis op de Jezus Christus-toren van de beroemde basiliek Sagrada Família in Barcelona bereikt het bouwwerk zijn hoogste punt. Een enorme kraan heeft de laatste onderdelen van het kruis naar boven getakeld. Daarmee is de centrale toren van de basiliek 172,5 meter hoog.
2 uur geledenKRAKAU (ANP) - Duitsland, Frankrijk, het Verenigd Koninkrijk, Italië en Polen gaan samen investeren in de ontwikkeling van goedkope wapens. De defensieministers van die vijf landen, die binnen Europa het meest aan defensie uitgeven, zeiden te willen leren van de Oekraïners bij het ontwikkelen van onder meer militaire drones.
2 uur geleden