Laatste marsdag Vierdaagse start met 400 lopers minder
NIJMEGEN (ANP) - De laatste marsdag van de 104e Vierdaagse van Nijmegen is vrijdag gestart met ongeveer vierhonderd lopers minder. Die kwamen vrijdagmorgen niet meer opdagen op het startterrein, aldus de organisatie van de Vierdaagse, die dit jaar maar drie dagen duurt.
Ruim 35.000 wandelaars zijn vrijdag onderweg naar de eindstreep. Dat zijn er veel minder dan andere jaren op de laatste dag. Dat komt doordat er aanzienlijk minder inschrijvingen waren, mogelijk omdat wandelaars toch nog bezorgd waren over een eventuele coronabesmetting. Dat stond in de tijd van de inschrijving nog meer op de voorgrond dan nu. Ook zijn er nogal veel lopers uitgevallen. Woensdag omdat het nog erg warm en benauwd was en donderdag door de aanhoudende regenbuien.
De laatste wandeldag van de Vierdaagse voert naar Cuijk in Noord-Brabant. Defensie heeft daar een pontonbrug gebouwd over de Maas. Via die brug gaan de lopers naar Mook en Middelaar in Limburg en vervolgens op weg naar de Sint Annastraat in Nijmegen voor de feestelijke intocht.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Turkije heeft een 50-jarige Nederlander uitgeleverd aan Nederland, meldt het Openbaar Ministerie. Justitieminister David van Weel meldt op X dat het om Harry L. gaat, de broer van Bolle Jos. Hij wordt volgens het OM vervolgd voor het witwassen van "een aanzienlijke hoeveelheid geld, goud en horloges". De verdachte is onder begeleiding van de Koninklijke Marechaussee aangekomen op Schiphol en aangehouden.
6 uur geledenMIDDELBURG (ANP) - De rechtbank in Middelburg heeft dinsdag een 40-jarige voetbaltrainer uit Vlissingen veroordeeld tot een gevangenisstraf van vijf jaar voor het jarenlang heimelijk filmen van ruim vijfhonderd jonge jongens in de kleedkamers van verschillende voetbalclubs. De rechtbank acht hem ook schuldig aan ontucht met een minderjarige jongen.
11 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag een levenslange celstraf geëist tegen vier verdachten in het hoger beroep van het grote liquidatieproces Marengo. De zaak draait onder meer om zes onderwereldmoorden.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij uit de hand gelopen demonstraties tegen de komst van asielzoekers in Vriezenveen en Wijk bij Duurstede zijn maandagavond drie mensen aangehouden. Dat meldt de politie dinsdag. In het Overijsselse Vriezenveen ging het om twee personen, in Wijk bij Duurstede om een arrestatie.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Japanse keizer Naruhito brengt over twee weken een bezoek aan Delft, Leiden, Utrecht en Amstelveen. De Rijksvoorlichtingsdienst heeft dinsdag het programma bekendgemaakt.
13 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Justitie in België wil drie verdachten vervolgen voor het plannen van een ontvoering van de toenmalige Belgische minister van Justitie Vincent Van Quickenborne in 2022. Een woordvoerster van het federaal parket in Brussel bevestigt berichtgeving daarover van Belgische media. De kranten schrijven dat het Nederlanders betreft.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse ambassade in Nederland raadt voetbalfans die voor het WK naar de Verenigde Staten afreizen aan extra reistijd in te plannen en ervoor te zorgen dat alle papieren op orde zijn. Er wordt extra drukte op vliegvelden verwacht, vooral bij de douane. Om alles in goede banen te laten lopen, zet het land extra personeel in, net als snellere verwerkingssystemen.
14 uur geleden