Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Laatste Kamerdag voor verkiezingen, wel extra debatten voorzien

Laatste Kamerdag voor verkiezingen, wel extra debatten voorzien

DEN HAAG (ANP) - Voor flink wat Tweede Kamerleden zal donderdag de laatste dag zijn dat zij het woord kunnen voeren op het Binnenhof. Vrijdag begint het voorjaarsreces en aansluitend het verkiezingsreces, waarin de partijen zich volledig kunnen richten op hun verkiezingscampagne. Een aantal volksvertegenwoordigers heeft al aangegeven niet meer terug te keren maar voor anderen wordt het spannend. Hun terugkeer hangt af van de stem van de kiezer in maart.

Net als tijdens andere recessen het afgelopen jaar, is wel ruimte gereserveerd voor overleg over de coronacrisis. Op 24 en 25 februari zal een beperkt aantal Kamerleden aantreden voor debatten over corona en andere urgente kwesties die nog niet zijn afgerond. Het gaat onder meer over een wetswijziging in verband met Groningen, waar bewoners wachten op schadevergoeding en hulp naar aanleiding van de gaswinning.

De Kamer heeft de afgelopen tien maanden nogal wat dossiers schriftelijk behandeld of op de lange baan geschoven in verband met corona. Daarnaast zijn veel politiek gevoelige kwesties uitgesteld tot na de verkiezingen nadat het kabinet was afgetreden in januari. De vergadertijd werd extra krap omdat de debatten de afgelopen twee weken vanwege de avondklok al rond 19.00 uur stopten, terwijl die normaliter kunnen doorlopen tot laat in de avond of nacht.

Meer uit Binnenland

Natuurbrand bij Weert laait op door wind en warmte

WEERT (ANP) - De natuurbrand tussen Weert en Budel laait hier en daar weer op. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio komt dat door de wind en omdat de temperatuur stijgt. De vlammen bevinden zich binnen het gebied waar eerder brand was. "We bewaken de randen en verwachten niet dat het vuur zich uitbreidt", zegt hij.

1 uur geleden
Brand bij 't Harde heeft nog meerdere vuurhaarden

'T HARDE (ANP) - De brand op het militaire oefenterrein bij 't Harde in Gelderland heeft vrijdagmiddag nog meerdere vuurhaarden, zegt de veiligheidsregio. "Door de inzet van de helikopters kunnen we hopelijk sneller afronden. De situatie duurt al een paar dagen en vergt veel van de brandweerlieden."

1 uur geleden
Duizenden mensen applaudisseren luid voor overleden Jade Kops

NAALDWIJK (ANP) - Duizenden mensen hebben vrijdag aan het begin van de middag in Naaldwijk met een luid applaus een laatste eer bewezen aan sociale-mediapersoonlijkheid Jade Kops. Buiten het WestlandTheater De Naald, waar het besloten afscheid plaatsvond, vormden belangstellenden uit heel Nederland een erehaag.

1 uur geleden
Brandweer wil sneller blussen bij 't Harde

'T HARDE (ANP) - De brandweer wil de natuurbrand bij 't Harde zo snel mogelijk blussen, zegt burgemeester van Elburg Harm-Jan van Schaik. Voor het blussen zullen vrijdag ook weer twee Chinook-helikopters worden ingezet, met het doel het bluswerk te versnellen.

3 uur geleden
Twee Chinook-helikopters ingezet bij natuurbrand 't Harde

'T HARDE (ANP) - Defensie zet twee Chinook-transporthelikopters in bij de bestrijding van de natuurbrand op het defensieterrein bij 't Harde in Gelderland. Dat meldt het Defensie Helikopter Commando (DHC) op X.

4 uur geleden
Ook onderzoek naar brand militair terrein Ederheide op 21 april

DEN HAAG (ANP) - De Koninklijke Marechaussee doet ook onderzoek naar een brand op een militair oefenterrein op de Ederheide, die op dinsdag 21 april uitbrak. Dat werd vrijdag bekendgemaakt. Bekend was al dat onderzoek loopt naar branden op oefenterreinen bij 't Harde, Oirschot en Weert.

5 uur geleden
Noodverordening in Weert om brandweer de ruimte te geven

WEERT (ANP) - In Weert geldt een noodverordening voor het gebied waar de brandweer nog steeds bezig is met het blussen van de natuurbrand. De noodverordening is donderdagavond laat ingegaan en geldt vrijdag nog steeds, laat een woordvoerder weten.

5 uur geleden