Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Laatste Kamerdag voor verkiezingen, wel extra debatten voorzien

Laatste Kamerdag voor verkiezingen, wel extra debatten voorzien

DEN HAAG (ANP) - Voor flink wat Tweede Kamerleden zal donderdag de laatste dag zijn dat zij het woord kunnen voeren op het Binnenhof. Vrijdag begint het voorjaarsreces en aansluitend het verkiezingsreces, waarin de partijen zich volledig kunnen richten op hun verkiezingscampagne. Een aantal volksvertegenwoordigers heeft al aangegeven niet meer terug te keren maar voor anderen wordt het spannend. Hun terugkeer hangt af van de stem van de kiezer in maart.

Net als tijdens andere recessen het afgelopen jaar, is wel ruimte gereserveerd voor overleg over de coronacrisis. Op 24 en 25 februari zal een beperkt aantal Kamerleden aantreden voor debatten over corona en andere urgente kwesties die nog niet zijn afgerond. Het gaat onder meer over een wetswijziging in verband met Groningen, waar bewoners wachten op schadevergoeding en hulp naar aanleiding van de gaswinning.

De Kamer heeft de afgelopen tien maanden nogal wat dossiers schriftelijk behandeld of op de lange baan geschoven in verband met corona. Daarnaast zijn veel politiek gevoelige kwesties uitgesteld tot na de verkiezingen nadat het kabinet was afgetreden in januari. De vergadertijd werd extra krap omdat de debatten de afgelopen twee weken vanwege de avondklok al rond 19.00 uur stopten, terwijl die normaliter kunnen doorlopen tot laat in de avond of nacht.

Meer uit Binnenland

Ombudsman kritisch op plan om te besparen op bijstand

DEN HAAG (ANP) - De Nationale Ombudsman Reinier van Zutphen is kritisch op het voornemen van het kabinet om te besparen op de bijstand. Van Zutphen heeft daarom een brief geschreven aan minister Thierry Aartsen (VVD) van Werk en Participatie, vertelt hij zaterdag in het NOS Radio 1 Journaal.

2 uur geleden
ADO-fans vieren in Den Haag kampioenschap eerste divisie

DEN HAAG (ANP) - In Den Haag vieren ADO-fans dat hun club vrijdagavond kampioen is geworden in de eerste divisie. Er wordt vuurwerk afgestoken en automobilisten en scooterrijders claxonneren. Bij het stadion van ADO Den Haag zijn tientallen mensen samengekomen, ziet een ANP-verslaggever. Daar is vuurwerk te horen en groene rook te zien.

12 uur geleden
Frank van Leeuwen wint 27e editie van De Slimste Mens

HILVERSUM (ANP) - Frank van Leeuwen heeft het 27e seizoen van De Slimste Mens gewonnen. De presentator van Goedemorgen Nederland versloeg in de finale van de kennisquiz van KRO-NCRV actrice Delilah Warcup-Van Eyck en theatermaker Bibi Roos.

12 uur geleden
Eerste bodycams eind deze maand uitgereikt aan conducteurs

DEN HAAG (ANP) - De eerste NS-conducteurs krijgen eind deze maand een bodycam uitgereikt. Het kan nog tot eind dit jaar duren voordat alle treinbeambten er een kunnen dragen tijdens hun werk. Dat meldt staatssecretaris Annet Bertram (Openbaar Vervoer, CDA) aan de Tweede Kamer.

13 uur geleden
Advocaten roepen staatssecretaris op maatregelen EBI te schrappen

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Strafrechtadvocaten (NVSA) roept staatssecretaris van Justitie en Veiligheid Claudia van Bruggen op de strenge communicatiemaatregelen op de zwaarst bewaakte afdelingen van gevangenissen te schrappen. In november werd het toezicht in zwaarbeveiligde inrichtingen zoals de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught aangescherpt als gevolg van een nieuwe gevangeniswet.

13 uur geleden
Urenlang spreken inwoners Groene Hart zich uit tegen windturbines

DEN HAAG (ANP) - Politici en inwoners van het Groene Hart hebben zich op het provinciehuis in Den Haag urenlang uitgesproken tegen de komst van windturbines in het open polderlandschap. Vele tientallen insprekers vertelden Provinciale Staten hoe ze denken over de plannen van de provincie Zuid-Holland. De boodschap was veelal hetzelfde: zet geen windturbines in het Groene Hart.

13 uur geleden
Politie verwijdert bezetters Betuwelijn, tientallen aanhoudingen

VALBURG (ANP) - De politie heeft de demonstranten die bij Valburg op de Betuwelijn zaten van het spoor gehaald. De activisten van Geef Tegengas zijn door de politie afgevoerd naar een arrestantencomplex. Volgens een woordvoerder zijn er tientallen aanhoudingen verricht.

14 uur geleden