Laatste Kamerdag voor verkiezingen, wel extra debatten voorzien
DEN HAAG (ANP) - Voor flink wat Tweede Kamerleden zal donderdag de laatste dag zijn dat zij het woord kunnen voeren op het Binnenhof. Vrijdag begint het voorjaarsreces en aansluitend het verkiezingsreces, waarin de partijen zich volledig kunnen richten op hun verkiezingscampagne. Een aantal volksvertegenwoordigers heeft al aangegeven niet meer terug te keren maar voor anderen wordt het spannend. Hun terugkeer hangt af van de stem van de kiezer in maart.
Net als tijdens andere recessen het afgelopen jaar, is wel ruimte gereserveerd voor overleg over de coronacrisis. Op 24 en 25 februari zal een beperkt aantal Kamerleden aantreden voor debatten over corona en andere urgente kwesties die nog niet zijn afgerond. Het gaat onder meer over een wetswijziging in verband met Groningen, waar bewoners wachten op schadevergoeding en hulp naar aanleiding van de gaswinning.
De Kamer heeft de afgelopen tien maanden nogal wat dossiers schriftelijk behandeld of op de lange baan geschoven in verband met corona. Daarnaast zijn veel politiek gevoelige kwesties uitgesteld tot na de verkiezingen nadat het kabinet was afgetreden in januari. De vergadertijd werd extra krap omdat de debatten de afgelopen twee weken vanwege de avondklok al rond 19.00 uur stopten, terwijl die normaliter kunnen doorlopen tot laat in de avond of nacht.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Een werknemer van de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) heeft recht op een maandelijkse toelage voor gevaarlijke werkomstandigheden. Tijdens zijn werk draagt de man regelmatig een mitrailleur en een zwaar vest. De kantonrechter is het met hem eens dat daar een financiële vergoeding bij hoort.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft maandagavond een 78-jarige man aangehouden na een dreigende situatie bij een woning in de Transvaalstraat in Amsterdam-Oost. De man stak daarbij met een mes in de richting van agenten en gooide vanuit zijn bovenwoning goederen naar hen. De betrokken agenten hebben aangifte gedaan, meldt de politie dinsdag.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie in Rotterdam gaat in hoger beroep in de zaken tegen twee verdachten die een zware paal op een supportersbegeleider van Feyenoord gooiden. Dat gebeurde na afloop van de wedstrijd tegen Fenerbahçe in augustus.
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De rechtbank in Den Bosch heeft een 81-jarige man uit Eindhoven veroordeeld tot een gevangenisstraf van twaalf jaar voor het doodsteken van zijn 75-jarige vrouw. De rechtbank spreekt van een gruwelijke daad. De opgelegde straf valt twee jaar langer uit dan de officier van justitie had geëist.
3 uur geledenZWOLLE (ANP) - Een 36-jarige man uit het Overijsselse Raalte, verdacht van zes zedenmisdrijven met jonge kinderen, heeft dinsdag ten overstaan van de rechtbank in Zwolle uitvoerig zijn spijt betuigd voor zijn daden. "Ik schaam me diep voor wat ik de slachtoffers en hun ouders heb aangedaan", zei hij. "Ik neem mijn verantwoordelijkheid. Ik begrijp nog steeds niet wat me bezielde en hoe het zover heeft kunnen komen."
3 uur geledenTER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum in Ter Apel zitten opnieuw 2100 asielzoekers. Dat is vergelijkbaar met de afgelopen nachten. Opvangorgaan COA verplaatst mensen naar locaties elders, maar krijgt ook nieuwe asielzoekers binnen, waardoor de bezetting netto niet veel verandert.
5 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Bij het dorp Usquert in de provincie Groningen is maandagavond een aardbeving geweest. Die had een magnitude van 0.9, te licht om te voelen. Het is de 2000e aardbeving door gaswinning die in Nederland is geregistreerd. De eerste was in 1986 bij Assen.
5 uur geleden