Laatste handelsdag op beurs voor overgenomen moederbedrijf Pearle
AMSTERDAM (ANP) - Na een lang en slepend overnameproces verdwijnt Pearle-moeder GrandVision van de beurs. Vrijdag is de laatste handelsdag van het optiekconcern. Als de Amsterdamse beurs maandag weer opent prijkt de naam GrandVision niet meer op de koersenborden.
GrandVision is overgenomen door EssilorLuxottica. Dat Frans-Italiaanse fusiebedrijf maakt brillenglazen, maar ook monturen voor luxemerken als Chanel en eigen merken als Ray-Ban. Ook sportmerk Oakley, dat onder meer brillen en helmen maakt, is eigendom van EssilorLuxottica.
EssilorLuxottica bereikte in de zomer van 2019 een akkoord om GrandVision over te nemen voor zo'n 7,3 miljard euro. Omdat de bedrijven wel wat tegenwind van toezichthouders verwachtten werd er twee jaar uitgetrokken om de overname af te ronden.
Toen in de tussentijd corona uitbrak en GrandVision maatregelen nam vanwege onder meer winkelsluitingen, kwamen de twee bedrijven tegenover elkaar te staan. EssilorLuxottica meende dat GrandVision die maatregelen niet had mogen nemen zonder de aanstaande eigenaar daarin te kennen. Uiteindelijk moesten Nederlandse rechters en een tribunaal in Zwitserland eraan te pas komen om de ruzie op te lossen.
Daarna kwam de toestemming om de samensmelting door te zetten. Daarbij moesten wel wat onderdelen verkopen. De afgelopen tijd veranderde de Nederlandse optiekketen Eye Wish daarom van eigenaar. Ook in Italië werd een keten van opticiens afgestoten.
Meer uit Financieel
FRANKFURT (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De president van de Europese Centrale Bank (ECB) Christine Lagarde ziet de toetreding van Bulgarije tot de eurozone als een "krachtig symbool" voor Europa. Het land gebruikt vanaf nu de euro als betaalmiddel en Lagarde heet Bulgarije "hartelijk welkom in de eurofamilie".
29 minuten geledenBUNNIK (ANP) - In Nederland zijn vorig jaar iets meer auto's verkocht dan in 2024. Daarbij wonnen elektrische auto's en hybrides verder marktaandeel, melden brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging.
30 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Nederlanders hebben elkaar tijdens de jaarwisseling massaal met de smartphone een gelukkig nieuwjaar gewenst, signaleren telecomproviders. Dat zorgde voor meer mobiel dataverbruik dan een jaar eerder, melden KPN en VodafoneZiggo.
1 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP/RTR) - Zwitserse autoriteiten vermoeden dat tientallen mensen om het leven zijn gekomen door een explosie in een bar in het Zwitserse skioord Crans-Montana. Er zijn circa honderd gewonden.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/DPA) - Hongarije kan geen aanspraak meer maken op ruim 1 miljard euro aan fondsen van de Europese Unie voor armere regio's. Het land heeft volgens de Europese Commissie te weinig werk gemaakt van hervormingen die de rechtsstaat moesten versterken en corruptie moeten tegengaan. Dat had de Hongaarse regering onder leiding van premier Viktor Orbán voor het einde van 2025 moeten doen.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beursgraadmeters op Wall Street zijn in 2025 flink gestegen, ondanks de handelsstrijd van president Donald Trump en andere geopolitieke onrust. Dat komt vooral door de onverzadigbare honger van beleggers naar AI-aandelen. Verder werden goud en zilver flink meer waard. Wel kende de dollar de sterkste waardedaling sinds 2017. Ook de bitcoin lukte het niet om zijn waarde vast te houden.
13 uur geledenBERLIJN (ANP) - Tesla is van plan de productie in zijn Duitse fabriek, nabij Berlijn, in 2026 te verhogen, ondanks de moeilijke situatie op de markt in Duitsland. De productie is dit jaar ook al elk kwartaal volgens plan gegroeid, heeft fabrieksdirecteur André Thierig gezegd in een interview met het Duitse persbureau dpa.
17 uur geleden