Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Laatste handelsdag op beurs voor overgenomen moederbedrijf Pearle

Laatste handelsdag op beurs voor overgenomen moederbedrijf Pearle

AMSTERDAM (ANP) - Na een lang en slepend overnameproces verdwijnt Pearle-moeder GrandVision van de beurs. Vrijdag is de laatste handelsdag van het optiekconcern. Als de Amsterdamse beurs maandag weer opent prijkt de naam GrandVision niet meer op de koersenborden.

GrandVision is overgenomen door EssilorLuxottica. Dat Frans-Italiaanse fusiebedrijf maakt brillenglazen, maar ook monturen voor luxemerken als Chanel en eigen merken als Ray-Ban. Ook sportmerk Oakley, dat onder meer brillen en helmen maakt, is eigendom van EssilorLuxottica.

EssilorLuxottica bereikte in de zomer van 2019 een akkoord om GrandVision over te nemen voor zo'n 7,3 miljard euro. Omdat de bedrijven wel wat tegenwind van toezichthouders verwachtten werd er twee jaar uitgetrokken om de overname af te ronden.

Toen in de tussentijd corona uitbrak en GrandVision maatregelen nam vanwege onder meer winkelsluitingen, kwamen de twee bedrijven tegenover elkaar te staan. EssilorLuxottica meende dat GrandVision die maatregelen niet had mogen nemen zonder de aanstaande eigenaar daarin te kennen. Uiteindelijk moesten Nederlandse rechters en een tribunaal in Zwitserland eraan te pas komen om de ruzie op te lossen.

Daarna kwam de toestemming om de samensmelting door te zetten. Daarbij moesten wel wat onderdelen verkopen. De afgelopen tijd veranderde de Nederlandse optiekketen Eye Wish daarom van eigenaar. Ook in Italië werd een keten van opticiens afgestoten.

Meer uit Financieel

Nexperia tevreden met beslissing ondernemingskamer

NIJMEGEN (ANP) - Nexperia is tevreden met de beslissing van de ondernemingskamer om een onderzoek naar de Nijmeegse chipmaker te bevelen. Door die maatregel blijft de Chinese zakenman Wing Zhang geschorst als topman van het bedrijf.

29 minuten geleden
Frans AI-bedrijf Mistral bouwt datacenter in Zweden

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Franse start-up voor kunstmatige intelligentie Mistral gaat een AI-datacenter bouwen in Zweden om zijn diensten in Europa uit te breiden. Het is voor het eerst dat Mistral een datacenter buiten Frankrijk bouwt. Volgens Mistral zal de investering van 1,2 miljard euro in Zweden de Europese techsector versterken.

1 uur geleden
Reizen naar Cuba kunnen doorgaan door bijtankstop airlines

DEN HAAG (ANP) - Air France en Air Europa hebben besloten om via een tussenstop naar Cuba te vliegen, zodat ze onderweg kerosine kunnen bijtanken. Daardoor kunnen vakantiereizen naar het Caribische land vanuit Nederland voorlopig doorgaan, ondanks dat er in Cuba zelf sprake is van grote brandstoftekorten.

1 uur geleden
Rechters houden schorsing Chinese topman Nexperia in stand

AMSTERDAM (ANP) - De ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam beveelt dat er een onderzoek moet komen naar chipmaker Nexperia. De Chinese zakenman Wing Zhang blijft daarmee geschorst als topman van het Nijmeegse bedrijf. Een oplossing voor het internationale conflict rond het bedrijf lijkt daarmee nog ver weg.

2 uur geleden
Syrisch staatsbedrijf: we hebben grote reserves aan olie en gas

LONDEN (ANP) - Syrië heeft grote onontgonnen voorraden aan olie en gas en is van plan om de westerse oliebedrijven Chevron, ConocoPhillips, TotalEnergies en Eni vergunningen te geven om naar die reserves te zoeken. Dat heeft het hoofd van het Syrische staatsoliebedrijf gezegd in een interview met zakenkrant Financial Times.

3 uur geleden
Moederbedrijf MediaMarkt profiteert van groter onlinemarktaandeel

DÜSSELDORF (ANP) - Ceconomy, het Duitse moederbedrijf van de elektronicaketens MediaMarkt en Saturn, heeft het twaalfde kwartaal op rij winstgevende groei laten zien. Volgens topman Kai-Ulrich Deissner steeg het onlinemarktaandeel van zijn bedrijf in de feestdagenperiode daarbij tot een recordniveau. Hij heeft de indruk dat eerdere investeringen zich uitbetalen en dat zijn meer dan duizend winkels en websites goed op elkaar aansluiten.

4 uur geleden
EU wil bedrijfsregistratie in hele Unie in 48 uur mogelijk maken

STRAATSBURG (ANP) - Het moet mogelijk worden voor Europese ondernemers om binnen 48 uur hun bedrijf in elke EU-lidstaat te registreren. Dat voornemen staat in een plan van de Europese Commissie om obstakels binnen de interne markt van de EU te verwijderen, aldus voorzitter Ursula von der Leyen in het Europees Parlement.

5 uur geleden