Laatste handelsdag op beurs voor overgenomen moederbedrijf Pearle
AMSTERDAM (ANP) - Na een lang en slepend overnameproces verdwijnt Pearle-moeder GrandVision van de beurs. Vrijdag is de laatste handelsdag van het optiekconcern. Als de Amsterdamse beurs maandag weer opent prijkt de naam GrandVision niet meer op de koersenborden.
GrandVision is overgenomen door EssilorLuxottica. Dat Frans-Italiaanse fusiebedrijf maakt brillenglazen, maar ook monturen voor luxemerken als Chanel en eigen merken als Ray-Ban. Ook sportmerk Oakley, dat onder meer brillen en helmen maakt, is eigendom van EssilorLuxottica.
EssilorLuxottica bereikte in de zomer van 2019 een akkoord om GrandVision over te nemen voor zo'n 7,3 miljard euro. Omdat de bedrijven wel wat tegenwind van toezichthouders verwachtten werd er twee jaar uitgetrokken om de overname af te ronden.
Toen in de tussentijd corona uitbrak en GrandVision maatregelen nam vanwege onder meer winkelsluitingen, kwamen de twee bedrijven tegenover elkaar te staan. EssilorLuxottica meende dat GrandVision die maatregelen niet had mogen nemen zonder de aanstaande eigenaar daarin te kennen. Uiteindelijk moesten Nederlandse rechters en een tribunaal in Zwitserland eraan te pas komen om de ruzie op te lossen.
Daarna kwam de toestemming om de samensmelting door te zetten. Daarbij moesten wel wat onderdelen verkopen. De afgelopen tijd veranderde de Nederlandse optiekketen Eye Wish daarom van eigenaar. Ook in Italië werd een keten van opticiens afgestoten.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York lieten maandag bij de opening weinig beweging zien. Beleggers waren terughoudend na de verwerping van het Iraanse vredesvoorstel door de Amerikaanse president Donald Trump. In het voorstel, dat Trump als "volkomen onacceptabel" bestempelde, zou Iran onder meer hebben geëist dat er een einde moet komen aan de Amerikaanse blokkade van Iraanse havens en het vrijgeven van bevroren Iraanse tegoeden.
1 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Minder vliegtuigpassagiers reisden in april via London Heathrow in vergelijking met een jaar geleden. Volgens de luchthaven is dit het gevolg van een verstoring in het wereldwijde vliegverkeer door de oorlog in het Midden-Oosten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De storing bij DigiD is verholpen, meldt een woordvoerster van beheerder Logius. Gebruikers hadden eerder op de dag moeite met inloggen via de website en app.
2 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - Maastricht Aachen Airport krijgt dinsdag te maken met extra vliegverkeer. De luchthaven meldt dat dit veroorzaakt wordt door een staking in België, waar Charleroi Airport en Brussels Airport last van hebben. Verschillende maatschappijen die normaal op Belgische luchthavens zouden landen, wijken uit naar Maastricht.
2 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Keir Starmer wil met een nieuwe wet staalbedrijf British Steel nationaliseren. Het lukt niet om tot een akkoord te komen met de Chinese eigenaar Jingye, die vorig jaar de laatste twee hoogovens van het bedrijf wilde sluiten. Daarop hield de regering met een nieuwe noodwet de fabrieken toch open, maar nu is een permanente oplossing nodig.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Mensen hebben maandag moeite met inloggen op DigiD. Via de website allestoringen.nl is het aantal meldingen over DigiD sinds ongeveer 11.00 uur opgelopen tot ruim 3500. Een woordvoerster van Logius, de beheerder van DigiD, bevestigt dat er een storing is.
3 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Het aantal automobilisten dat wegrijdt na het tanken zonder te betalen is opnieuw toegenomen. In april gebeurde dit bijna de helft vaker dan een jaar eerder, meldt SODA, een organisatie die voor tankstations achter wanbetalers aangaat. Sinds de oorlog in het Midden-Oosten eind februari begon, zijn de prijzen aan de pomp in Nederland gestegen tot nieuwe recordhoogtes.
5 uur geleden