Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Laatste geldstroom voor Suriname naar onder meer gezondheidszorg

Laatste geldstroom voor Suriname naar onder meer gezondheidszorg

PARAMARIBO (ANP) - Suriname en Nederland zijn het eens geworden over de besteding van de laatste 17 miljoen euro van de zogenoemde verdragsmiddelen. Afgesproken is dat het geld naar de gezondheidszorg en de agrarische sector gaat. Dat heeft minister Liesje Schreinemacher (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking) dinsdagmiddag (lokale tijd) bekendgemaakt op een persconferentie van haar en premier Rutte tijdens een tweedaags bezoek aan Suriname.

Toen Suriname in 1975 onafhankelijk werd, kreeg het land een bedrag van omgerekend 1,59 miljard euro aan verdragsmiddelen. Het geld dat over is zal, in ongeveer gelijke verhoudingen, besteed worden aan de gezondheidszorg en de versterking van de agrarische sector. Suriname heeft de keuze voor deze sectoren dinsdag bekendgemaakt. Schreinemacher heeft verder met zes Nederlandse bedrijven een overeenkomst gesloten. Volgens de minister zien de bedrijven die meegereisd waren met Rutte veel mogelijkheden en kansen in Suriname. Schreinemacher sprak van "het begin van een mooie samenwerking".

De bewindslieden hielden dinsdag aan het eind van de middag hun laatste persconferentie. Als afsluitende activiteit stond er een bezoek aan de Surinaamse Brouwerij op de agenda. Volgens die agenda vertrekt Rutte met zijn delegatie rond 20.00 uur (lokale tijd) weer richting Nederland.

Meer uit Binnenland

Natuurbrand Weert afgeschaald, minder brandweer aanwezig

WEERT (ANP) - De natuurbrand tussen Weert en Budel is nog steeds onder controle en is daarom afgeschaald. De brandweer is er nog wel bij, maar met minder eenheden, meldt de veiligheidsregio. Er kan nog worden ingegrepen als het nodig is.

5 uur geleden
Twee gewonden in Winschoten, mogelijk door steekincident

WINSCHOTEN (ANP) - In Winschoten zijn twee mensen gewond geraakt. Dat is waarschijnlijk het gevolg van een steekincident, maar dat kan een woordvoerder van de politie Groningen niet met zekerheid zeggen. Ook is er vermoedelijk geschoten.

5 uur geleden
Grootste gevaar lijkt geweken bij brand militair terrein 't Harde

'T HARDE (ANP) - Bij de natuurbrand op het militaire oefenterrein bij 't Harde lijkt het grootste gevaar te zijn geweken. Dat zegt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Noord- en Oost Gelderland. Alle civiele brandweereenheden gaan rond middernacht terug naar hun kazernes en dan neemt de brandweer van Defensie het over. Die is met meerdere voertuigen op het terrein om de situatie te monitoren en kleine oplaaiende vuurpluimpjes te blussen.

5 uur geleden
Inzet Evertsen niet verlengd, schip keert binnenkort terug

DEN HAAG (ANP) - De inzet van het luchtverdedigings- en commandofregat de Zr.Ms. Evertsen in het Middellandse Zeegebied wordt niet nogmaals verlengd, schrijven ministers Dilan Yeşilgöz (Defensie) en Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) in een brief aan de Tweede Kamer. Het schip hielp daar een Frans vliegdekschip bij het beveiligen van de oostelijke Middellandse Zee, na Iraanse drone-aanvallen op Cyprus.

13 uur geleden
Brandweer blust meerdere nieuwe bosbranden

KOOTWIJK (ANP) - Op meerdere plekken zijn vrijdagmiddag natuurbranden uitgebroken. Zo woedden er onder meer bij de Gelderse plaatsen Kootwijk en Harderwijk twee bosbranden.

15 uur geleden
Natuurbrand bij Weert laait op door wind en warmte

WEERT (ANP) - De natuurbrand tussen Weert en Budel laait hier en daar weer op. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio komt dat door de wind en omdat de temperatuur stijgt. De vlammen bevinden zich binnen het gebied waar eerder brand was. "We bewaken de randen en verwachten niet dat het vuur zich uitbreidt", zegt hij.

17 uur geleden
Brand bij 't Harde heeft nog meerdere vuurhaarden

'T HARDE (ANP) - De brand op het militaire oefenterrein bij 't Harde in Gelderland heeft vrijdagmiddag nog meerdere vuurhaarden, zegt de veiligheidsregio. "Door de inzet van de helikopters kunnen we hopelijk sneller afronden. De situatie duurt al een paar dagen en vergt veel van de brandweerlieden."

18 uur geleden