Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Laatste EU-ministerraad voor Britten

Laatste EU-ministerraad voor Britten

BRUSSEL (ANP) - Het is dinsdag de laatste keer dat een Britse minister een EU-raad van ministers bijwoont. Minister van staat Christopher Pincher is aanwezig bij overleg in Brussel waar bewindslieden onder meer spreken over een conferentie over de toekomst van Europa en de meerjarenbegroting van de EU.

"Het is een historische week voor het Verenigd Koninkrijk omdat we de instructie van het Britse volk van 23 juni 2016 om de EU te verlaten uitvoeren", zei Pincher over het brexitreferendum van 3,5 jaar geleden. Het land is vanaf vrijdag middernacht (Nederlandse tijd) geen lidstaat meer.

"Ik ben hier om mijn collega’s’ en vrienden nog eens duidelijk te maken dat we uit de EU gaan, maar Europa niet verlaten", sprak Pincher voorafgaand aan het beraad. "Ik zal hen vandaag verzekeren dat, terwijl we de Europese Unie verlaten, we altijd bondgenoten, partners en vrienden zullen blijven."

Geschiedenis en waarden

Pincher wees op de geschiedenis en waarden die aan beide kanten van het Kanaal worden gedeeld. Als "soevereine gelijken" willen we de welvaart en veiligheid in stand houden, besloot hij.

"Vandaag verliezen we een partner" zei de Franse minister Amélie de Montchalin (Europese Zaken). Volgens haar zal het VK veel steun verliezen en "alleen staan" in de handelsdiscussies met de VS en andere landen. Als de Britten dicht bij de EU-regels en normen blijven, zal dat positief uitpakken voor hun toegang tot de Europese interne markt, aldus de bewindsvrouw.

Meer uit Buitenland

Dodental Tibet na overstroming gestegen naar 31

LHASA (ANP/RTR) - Het dodental door de overstromingsramp in het Himalayagebergte is in Tibet is gestegen naar 31. Ook worden nog 531 mensen vermist, meldt staatspersbureau Xinhua.

56 minuten geleden
EU-commissaris schrapt bezoek Servië om 'verheerlijking Mladić'

BRUSSEL (ANP/AFP) - Eurocommissaris voor EU-uitbreiding Marta Kos annuleert haar bezoek aan Servië dat voor september stond gepland, schrijft ze op X. Zij neemt dit besluit naar eigen zeggen vanwege "de verheerlijking" rond de dood van de voor genocide veroordeelde Bosnisch-Servische generaal Ratko Mladić.

1 uur geleden
Minister Tsjechië onder vuur door interview met vermomde activist

PRAAG (ANP/AFP) - De Tsjechische minister van Buitenlandse Zaken ligt onder vuur doordat hij onder vreemde omstandigheden meedeed aan een nepinterview. Een activistische groep deelde beelden waarop te zien is hoe minister Petr Macinka tegenover een man zit die een bivakmuts en zonnebril draagt.

1 uur geleden
Brussel trekt nog eens 500.000 euro uit voor hulp aan Nepal

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie stelt een half miljoen euro extra beschikbaar voor hulp aan Nepal, heeft ze vrijdag bekendgemaakt. Het extra geld wordt toegevoegd aan het Noodfonds voor Rampenbestrijding van de Internationale Federatie van Rode Kruis en Rode Halve Maan. Lokaal werkende teams kunnen van daaruit getroffenen helpen met spullen waar dringende behoefte aan is.

2 uur geleden
Dodental door ongeluk met veerboot bij Cyprus verder opgelopen

NICOSIA (ANP/AFP) - Het dodental doordat voor de kust van Noord-Cyprus afgelopen weekend een hogesnelheidsveer is gezonken, is verder opgelopen. Reddingswerkers hebben vrijdagochtend de lichamen van twee vrouwen geborgen, waardoor het aantal doden nu op twaalf staat. Nog zestien mensen worden vermist, melden de autoriteiten.

2 uur geleden
Ruim 80 doden bij gevechten tussen Houthi's en regeringstroepen

SANAA (ANP/AFP) - Bij gevechten in Jemen tussen Houthi's en regeringstroepen zijn sinds donderdag 81 doden gevallen, volgens militaire en medische bronnen uit het land. De gevechten ontstonden nadat Houthi's aanvallen uitvoerden op verschillende kustgebieden om controle te krijgen over de zeestraat Bab al-Mandeb, een van de drukste scheepvaartroutes ter wereld.

3 uur geleden
Jacht op man die aanslagen Duits stroomnet opeist

GANDERKESEE (ANP) - De Duitse politie speurt naar een man die in een brief de verantwoordelijkheid voor aanslagen op de elektriciteitsvoorziening heeft opgeëist. Bij meerdere verdeelstations is de politie vrijdag ingezet om nieuwe aanvallen voor te zijn of te pareren, melden Duitse media.

3 uur geleden