Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Laatste duel tussen Van der Poel en Van Aert dit wielervoorjaar

Laatste duel tussen Van der Poel en Van Aert dit wielervoorjaar

COMPIÈGNE (ANP) - Met Mathieu van der Poel en Wout van Aert als favorieten vertrekt om 11.10 uur vanuit Compiègne een omvangrijk peloton voor de 120e editie van Parijs-Roubaix. Tadej Pogacar, vorige week winnaar van de Ronde van Vlaanderen, ontbreekt in de klassieker over Noord-Franse kasseien. De Sloveen acht zichzelf nog niet kansrijk en denkt een paar kilo aan gewicht nodig te hebben.

Het is voorlopig de laatste keer dat de Nederlander van Alpecin-Deceuninck en de Belg van Jumbo-Visma, rivalen zowel in het veld als op de weg, elkaar treffen. Daarbij is het de vraag of Van Aert topfit is. Donderdag bij de verkenning klaagde hij over pijn aan knie en ribben door een val in de Ronde van Vlaanderen. Van der Poel is in topvorm. Vorige week werd hij tweede in 'de Ronde' en doordeweeks hielp hij zijn Belgische ploeggenoot Jasper Philipsen nog aan de winst in de Scheldeprijs.

Onderweg van Compiègne naar Roubaix liggen 29 kasseistroken over samen ruim 54 kilometer. De bekendste stroken zijn die van het Bos van Wallers (op 95 kilometer van de wielerpiste in Roubaix) en Carrefour de l'Arbre (op 17 kilometer). Ze liggen er naar alle waarschijnlijkheid droog bij, er is dit weekeinde geen regen voorspeld. Dylan van Baarle, de winnaar van vorig jaar, is een van de renners die met een apparaatje rijdt waarmee hij al fietsend zijn bandendruk kan aanpassen.

De finish wordt verwacht iets na 17.00 uur.

Meer uit Sport

Velzeboer wint op Spelen na 500 meter ook goud op 1000 meter

MILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft in Milaan haar tweede olympische titel gewonnen. De 24-jarige Nederlandse was maandag de snelste in de finale van de 1000 meter. Donderdag behaalde Velzeboer al goud op de 500 meter.

17 minuten geleden
Del Toro wint ingekorte openingsrit UAE Tour, Bol tweede

LIWA PALACE (ANP) - Isaac del Toro heeft de eerste etappe van de UAE Tour gewonnen. De Mexicaan van UAE Team Emirates was de snelste in de oplopende laatste kilometer van een verder vlakke etappe. De Nederlandse sprinter Cees Bol snelde naar plek twee.

19 minuten geleden
Nederland passeert VS in medailleklassement en staat nu derde

MILAAN (ANP) - Nederland is bij de Olympische Spelen in het medailleklassement naar de derde plaats gestegen. Dat is in Milaan en Cortina d'Ampezzo de hoogste klassering tot dusver voor TeamNL.

23 minuten geleden
Velzeboer wint op Spelen na 500 meter ook goud op 1000 meter

MILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft in Milaan haar tweede olympische titel gewonnen. De 24-jarige Nederlandse was maandag de snelste in de finale van de 1000 meter. Donderdag behaalde Velzeboer al goud op de 500 meter.

28 minuten geleden
Nederlandse shorttrackers na twaalf jaar weer in finale aflossing

MILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttrackmannen hebben zich na twaalf jaar weer geplaatst voor de finale van de olympische aflossing. Jens van 't Wout, Teun Boer, Friso Emons en Itzhak de Laat eindigden in de tweede halve finale in Milaan als tweede, achter Zuid-Korea.

43 minuten geleden
Shorttrackers met Emons en De Laat in halve finale van aflossing

MILAAN (ANP) - De shorttrackers starten bij de Olympische Spelen in Milaan in de halve finale van de aflossing met Jens van 't Wout, Teun Boer, Friso Emons en Itzhak de Laat. Melle van 't Wout is reserve.

1 uur geleden
Shorttrackster Velzeboer bereikt op Spelen finale op 1000 meter

MILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is op de Olympische Spelen doorgedrongen tot de finale van de 1000 meter. De olympisch kampioene op de 500 meter eindigde in de eerste halve finale in de Milano Ice Skating Arena als eerste. De finale is later op maandag, om 12.47 uur.

1 uur geleden