Laatste duel tussen Van der Poel en Van Aert dit wielervoorjaar
COMPIÈGNE (ANP) - Met Mathieu van der Poel en Wout van Aert als favorieten vertrekt om 11.10 uur vanuit Compiègne een omvangrijk peloton voor de 120e editie van Parijs-Roubaix. Tadej Pogacar, vorige week winnaar van de Ronde van Vlaanderen, ontbreekt in de klassieker over Noord-Franse kasseien. De Sloveen acht zichzelf nog niet kansrijk en denkt een paar kilo aan gewicht nodig te hebben.
Het is voorlopig de laatste keer dat de Nederlander van Alpecin-Deceuninck en de Belg van Jumbo-Visma, rivalen zowel in het veld als op de weg, elkaar treffen. Daarbij is het de vraag of Van Aert topfit is. Donderdag bij de verkenning klaagde hij over pijn aan knie en ribben door een val in de Ronde van Vlaanderen. Van der Poel is in topvorm. Vorige week werd hij tweede in 'de Ronde' en doordeweeks hielp hij zijn Belgische ploeggenoot Jasper Philipsen nog aan de winst in de Scheldeprijs.
Onderweg van Compiègne naar Roubaix liggen 29 kasseistroken over samen ruim 54 kilometer. De bekendste stroken zijn die van het Bos van Wallers (op 95 kilometer van de wielerpiste in Roubaix) en Carrefour de l'Arbre (op 17 kilometer). Ze liggen er naar alle waarschijnlijkheid droog bij, er is dit weekeinde geen regen voorspeld. Dylan van Baarle, de winnaar van vorig jaar, is een van de renners die met een apparaatje rijdt waarmee hij al fietsend zijn bandendruk kan aanpassen.
De finish wordt verwacht iets na 17.00 uur.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Coco Gauff heeft als eerste de finale van het tennistoernooi van Rome bereikt. De als derde geplaatste Amerikaanse versloeg de Roemeense Sorana Cirstea: 6-4 6-3.
2 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de 32e keer op rij een wedstrijd op een masterstoernooi gewonnen. De Italiaan verbrak daarmee het record van de Serviër Novak Djokovic, die in 2011 tot 31 achtereenvolgende zeges kwam.
5 uur geledenROME (ANP/RTR) - Tennisser Luciano Darderi heeft zich bij het masterstoernooi van Rome voor de halve finale geplaatst. De Italiaan rekende in een partij die tot diep na middernacht duurde af met de Spaanse tiener Rafael Jodar: 7-6 (5) 5-7 6-0.
10 uur geledenPOTENZA (ANP) - Igor Arrieta heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Spanjaard bezorgde UAE Team Emirates de tweede dagzege op rij door na 203 kilometer in Potenza de rit te winnen. Hij finishte voor medevluchter Afonso Eulálio uit Portugal in de finale waarin beide renners ten val kwamen en Arrieta zelfs nog verkeerd reed.
1 dag geledenNEW YORK (ANP/DPA) - De NBA rouwt om het verlies van Jason Collins. De voormalige profbasketballer is op 47-jarige leeftijd overleden aan een hersentumor, meldt zijn familie. Collins kreeg tijdens zijn actieve carrière veel aandacht toen hij in 2013 als eerste speler in de Noord-Amerikaanse competitie openlijk uitkwam voor zijn homoseksualiteit.
1 dag geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen kijkt uit naar het racen in de nacht tijdens de 24 uur van de Nürburgring komend weekend. Voor de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is het zijn eerste deelname aan de langeafstandsrace op het Duitse circuit in de Eifel.
1 dag geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft de kwartfinales van het masterstoernooi van Rome bereikt. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in twee sets zijn landgenoot Andrea Pellegrino: 6-2 6-3.
2 dagen geleden