Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Laatste deelnemers Roparun gefinisht op natte Coolsingel

Laatste deelnemers Roparun gefinisht op natte Coolsingel

ROTTERDAM (ANP) - De deelnemers aan de Roparun, een estafetteloop voor het goede doel, zijn maandag over de de finish op de Coolsingel in een regenachtig Rotterdam gekomen. Het eerste team, Team 32 Nieuwkuijk, finishte in de ochtend al. Aan het begin van de avond kwam ook de laatste groep, Team 172 Sanquin, over de eindstreep.

"We kijken terug op een prachtige editie. Het is prachtig om te zien dat alle deelnemers zich gezamenlijk inzetten voor één doel. De saamhorigheid onder de deelnemers en vrijwilligers is enorm waardevol. Eindelijk vond de finish na jaren weer plaats op de Coolsingel. Het magische gevoel van de finish op de Coolsingel is onbeschrijflijk. Ik ben ontzettend trots op alle deelnemers en vrijwilligers. De emotie, de strijd, de uitputting en de overwinning. Dit was wederom een Roparun van vele uitersten", zegt directeur Gerard Bakx in een reactie. "Ik denk dat iedereen vanavond voldaan zijn bed in kruipt"

Volgens een woordvoerder van Roparun zorgde de regen die tijdens het pinksterweekend over het land trok voor een extra obstakel voor de deelnemers. "De teams hebben het al zwaar en dit maakt het alleen maar zwaarder voor ze", zegt hij. Toch zijn er voor zover bekend geen teams die vanwege het slechte weer hebben opgegeven.

Startplaats

In totaal deden meer dan tweehonderd teams mee. De ongeveer 550 kilometer lange estafetteloop was zaterdag begonnen vanaf evenementenlocatie Vliegveld Twenthe.

De 31e editie van de Roparun werd, net als vorig jaar, vanwege corona volledig in Nederland gelopen. Eerder kende de Roparun startplaatsen in Frankrijk en Duitsland. Het opgehaalde geld gaat naar het draaglijker maken van het leven van mensen met kanker. Sinds de eerste Roparun in 1992 is ongeveer 90 miljoen euro opgebracht. De eindopbrengst van dit jaar wordt over een paar weken bekendgemaakt.

Meer uit Binnenland

KNMI verwacht recordwarme nacht van donderdag op vrijdag

DE BILT (ANP) - Het KNMI verwacht dat de nacht van donderdag op vrijdag de warmste wordt die ooit in Nederland is gemeten. Het weerinstituut gaat ervan uit dat de temperatuur in De Bilt dan niet onder de 24 graden zal zakken.

45 minuten geleden
OM eist levenslang tegen verdachte genocide Rwanda

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag bij de rechtbank in Den Haag een levenslange gevangenisstraf geëist tegen de 66-jarige Eugène N. Volgens justitie was hij op 24 en 25 april 1994 betrokken bij de moord op naar schatting 3000 Tutsi's in het Byiza-stadion in Mbazi, een gemeente in het zuiden van Rwanda. "Enkel uitgemoord vanwege hun etniciteit", aldus de officier van justitie.

1 uur geleden
Twee slachtoffers ongeluk Zeeuwse Vogelwaarde nog in ziekenhuis

VOGELWAARDE (ANP) - Twee kinderen die gewond raakten door een aanrijding bij het Zeeuwse Vogelwaarde eerder deze maand, liggen nog in het ziekenhuis. Een derde kind heeft het ziekenhuis vorige week verlaten. Dat meldt Namens de Familie, die de slachtoffers bijstaat.

1 uur geleden
Hardenberg legt nieuwe dwangsom op omdat azc nog open is

HARDENBERG (ANP) - De gemeente Hardenberg verhoogt de dwangsom voor opvangorgaan COA, omdat een asielzoekerscentrum nog altijd open is. Voortaan moet de organisatie 64.000 euro per dag betalen. De teller stopt als de locatie leeg is of als het maximum van 5,76 miljoen euro is bereikt. Dat kan over drie maanden het geval zijn.

2 uur geleden
OM in cassatie in zaak over dodelijke aanvaring Waddenzee

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat in cassatie bij de Hoge Raad in de zaak over een dodelijke aanvaring tussen een snelboot en een watertaxi op de Waddenzee in oktober 2022. Dat meldt een woordvoerder van het ressortsparket, het onderdeel van het OM dat over hoger beroep en cassatie gaat. Vorige week werd de 50-jarige kapitein van de snelboot in hoger beroep vrijgesproken.

2 uur geleden
NS zet minder treinen in vanwege hitte komende dagen

UTRECHT (ANP) - NS laat vanaf woensdag op een aantal trajecten minder treinen rijden vanwege de verwachte hitte. Bij temperaturen van rond de 30 graden of hoger kunnen treinonderdelen oververhit raken, legt de vervoerder uit. Vooral als het 's nachts ook warm blijft en een trein niet kan afkoelen, kunnen storingen optreden. Door de komende dagen minder treinen te laten rijden hoopt NS eventuele problemen beter op te kunnen vangen.

2 uur geleden
Verhoogd risico op natuurbrand in zeven veiligheidsregio's

DEN HAAG (ANP) - In 7 van de 25 veiligheidsregio's geldt een verhoogd risico op natuurbranden. Dat is te zien op een kaart die de brandweer bijhoudt. De waarschuwing geldt in alle Noord-Hollandse veiligheidsregio's. In twee Zuid-Hollandse en een Limburgse veiligheidsregio geldt ook fase 2.

2 uur geleden