Laatste deelnemers Roparun gefinisht op natte Coolsingel
ROTTERDAM (ANP) - De deelnemers aan de Roparun, een estafetteloop voor het goede doel, zijn maandag over de de finish op de Coolsingel in een regenachtig Rotterdam gekomen. Het eerste team, Team 32 Nieuwkuijk, finishte in de ochtend al. Aan het begin van de avond kwam ook de laatste groep, Team 172 Sanquin, over de eindstreep.
"We kijken terug op een prachtige editie. Het is prachtig om te zien dat alle deelnemers zich gezamenlijk inzetten voor één doel. De saamhorigheid onder de deelnemers en vrijwilligers is enorm waardevol. Eindelijk vond de finish na jaren weer plaats op de Coolsingel. Het magische gevoel van de finish op de Coolsingel is onbeschrijflijk. Ik ben ontzettend trots op alle deelnemers en vrijwilligers. De emotie, de strijd, de uitputting en de overwinning. Dit was wederom een Roparun van vele uitersten", zegt directeur Gerard Bakx in een reactie. "Ik denk dat iedereen vanavond voldaan zijn bed in kruipt"
Volgens een woordvoerder van Roparun zorgde de regen die tijdens het pinksterweekend over het land trok voor een extra obstakel voor de deelnemers. "De teams hebben het al zwaar en dit maakt het alleen maar zwaarder voor ze", zegt hij. Toch zijn er voor zover bekend geen teams die vanwege het slechte weer hebben opgegeven.
Startplaats
In totaal deden meer dan tweehonderd teams mee. De ongeveer 550 kilometer lange estafetteloop was zaterdag begonnen vanaf evenementenlocatie Vliegveld Twenthe.
De 31e editie van de Roparun werd, net als vorig jaar, vanwege corona volledig in Nederland gelopen. Eerder kende de Roparun startplaatsen in Frankrijk en Duitsland. Het opgehaalde geld gaat naar het draaglijker maken van het leven van mensen met kanker. Sinds de eerste Roparun in 1992 is ongeveer 90 miljoen euro opgebracht. De eindopbrengst van dit jaar wordt over een paar weken bekendgemaakt.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Een aantal partijen in de Rotterdamse gemeenteraad wil dat er, naast het onderzoek van de Rijksrecherche, een onafhankelijk onderzoek komt naar de omstandigheden rond de dood van Rotterdammer Alfredo Goeloe (51). Hij kwam zaterdag om het leven bij een aanhouding door agenten op de Vaarnerkamp in Rotterdam-Zuid.
4 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De stikstofplannen worden niet afgezwakt als het aan premier Rob Jetten ligt. Dat zei hij desgevraagd tegen PRO-leider Jesse Klaver tijdens de Algemene Politieke Beschouwingen. De grootste oppositiepartij heeft eerder geëist dat de plannen van landbouwminister Jaimi van Essen (D66) niet versoepeld worden, anders steunt PRO de plannen niet.
32 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Judith Tielen (Emancipatie) wordt "niet blij" van de groeiende kloof tussen mannen en vrouwen. Nederland zakte op de wereldranglijst emancipatie van plek 43 naar plek 46. Vorig jaar kwam Nederland van de 28e plek.
36 minuten geledenVENRAY (ANP) - Mensen kunnen vanaf zaterdag weer naar natuurgebied Boschhuizerbergen bij Venray in Limburg. Begin augustus brak daar een grote natuurbrand uit. Een gebied van ruim 100 hectare ging in vlammen op, waaronder bijna 4000 aaneengesloten struiken met jeneverbessen.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Vier verdachten van de schietpartij in Overasselt blijven tot negentig dagen langer vastzitten. Een vijfde verdachte blijft nog dertig dagen vast. Dat heeft de rechtbank in Arnhem woensdag besloten.
1 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement wil dat de Europese Unie betere afspraken maakt met landen buiten de EU, om te voorkomen dat veroordeelde drugscriminelen hun straf ontlopen. Een resolutie met deze strekking is donderdag door het Europees Parlement aangenomen. In de resolutie wordt de Nederlandse drugscrimineel Jos Leijdekkers ('Bolle Jos') bij naam genoemd.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten wil dat Nederland net als andere Europese landen ook een veiligheidsinstituut krijgt voor kunstmatige intelligentie (AI). Hij reageerde positief op een voorstel van Volt-leider Laurens Dassen. Jetten wil zoiets het liefst opzetten samen met landen als Frankrijk, het Verenigd Koninkrijk en Duitsland, die al zo'n instantie hebben.
1 uur geleden