Laatste deel regiomiljarden gaat naar zestien regio's
DEN HAAG (ANP) - Het laatste deel van de 1,85 miljard euro, die is vrijgemaakt voor de Regio Deals, gaat naar zestien regio's. Dat meldt minister Mona Keijzer (Ruimtelijke Ordening) aan de Tweede Kamer. De regio's krijgen gezamenlijk ruim 244 miljoen euro om te investeren in bestaanszekerheid, werkgelegenheid en leefbaarheid.
Foodvalley en Noord-Oost Brabant krijgen met 25 miljoen euro het meeste geld. FruitDelta Rivierenland ontvangt 22,5 miljoen euro en Utrecht en Amersfoort krijgen 20 miljoen euro voor 'Vitale Wijken'. Ook gaat er 13 miljoen euro naar Bonaire. Daarnaast gaat er geld naar Noord-Drenthe (15 miljoen euro), Noordoost-Fryslân (18 miljoen euro) en Parkstad Limburg (15 miljoen euro). Het kabinet streefde bij de selectie naar een mix van stad, platteland, de Cariben en regio's aan de randen van het land.
Met deze zesde en laatste uitbetaling zijn in totaal tachtig regio's geholpen. "Zo bouwen we aan sterke regio's om goed te kunnen leven, wonen en werken", aldus Keijzer.
De Algemene Rekenkamer was eerder kritisch op de miljarden die werden uitgetrokken voor de Regio Deals. Volgens de rekenmeesters is onduidelijk of de investeringen daadwerkelijk bijdragen aan het oplossen van de maatschappelijke problemen in de regio's. Dit komt mede doordat het eenmalige investeringen zijn voor structurele problemen.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister van Buitenlandse Zaken David van Weel heeft in een bericht op X laten weten dat de "inzet van de Verenigde Staten" bij de onderhandeling over vrede tussen Rusland en Oekraïne wordt gewaardeerd, maar dat de "druk op Rusland" opgevoerd moet blijven worden "zodat zij hun oorlog stoppen".
22 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66-leider Rob Jetten is diep geschokt door de dodelijke steekpartij in Suriname, waar volgens Surinaamse media negen mensen bij zijn omgekomen. Een man heeft in Meerzorg zijn eigen kinderen en buren doodgestoken. De politie schoot hem in zijn benen en wist hem te overmeesteren.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - D66-leider Rob Jetten wil het financiële deel van de formatiegesprekken met CDA en VVD dinsdag "voor een groot deel" voor elkaar hebben. In januari wil Jetten ook met andere partijen praten.
6 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - De Blankenburgverbinding levert veel minder geld op dan verwacht. De tunnel die de A20 bij Vlaardingen verbindt met de A15 bij Rozenburg zou dit jaar naar schatting ongeveer 75 miljoen euro opleveren, maar dat bedrag is bijgesteld naar 25 miljoen. Dat bevestigt het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat na berichtgeving door RTL Nieuws.
1 week geledenDEN HAAG (ANP) - Het gaat niet lukken om per 1 januari 2026 een soepelere stikstofgrens te regelen, zei demissionair landbouwminister Femke Wiersma (BBB) na afloop van de ministerraad. Haar partij wilde graag de waarde verhogen vanaf wanneer een stikstofvergunning nodig is, maar de plannen hiervoor moeten nog verder worden uitgewerkt. Wiersma hoopt dit "zo snel mogelijk" te kunnen doen, maar kan nog niet zeggen wanneer het wel kan.
1 week geledenDEN HAAG (ANP) - Luchthaven Schiphol mag nog twee jaar door zonder natuurvergunning. Dat heeft de ministerraad vrijdag besloten. In juni vernietigde de rechtbank in Den Haag de natuurvergunning van de nationale luchthaven, omdat deze niet zorgvuldig was voorbereid en gemotiveerd.
1 week geledenDEN HAAG (ANP) - Landbouwminister Femke Wiersma (BBB) geeft gehoor aan een motie van de Tweede Kamer, die haar oproept voorlopig geen regels te versoepelen voor het uitrijden van mest. Wiersma zei dat vrijdag na afloop van de ministerraad.
1 week geleden