Laatste dag voor aanvraag NOW 3.0
DEN HAAG (ANP) - Werkgevers kunnen tot en met deze zondag een aanvraag indienen bij het UWV voor de NOW 3.0-regeling, waarmee ze een groot deel van hun loonkosten vergoed kunnen krijgen. Dit derde pakket aan coronasteun is voor het tijdvak van oktober tot en met december. Eerder zou het loket al op 13 december sluiten, maar vanwege de lockdown die werd afgekondigd op 14 december, werd het weer geopend.
Bedrijven moeten wel aan enkele voorwaarden voldoen, zoals gedurende drie maanden tussen 1 oktober 2020 en met 28 februari 2021 een verwacht omzetverlies van ten minste 20 procent. Ook moeten werknemers zoveel mogelijk worden doorbetaald tijdens het ontvangen van de tegemoetkoming.
Het is inmiddels het derde NOW-pakket. Nu wordt maximaal 80 procent vergoed, eerder was dat 90 procent. Naarmate het verlies van een bedrijf lager is, wordt ook de vergoeding lager.
Werkgevers moeten zelf inschatten hoeveel omzet ze waarschijnlijk verliezen. Teveel ontvangen steun moet later worden terugbetaald. Naar schatting zes op de tien bedrijven die voor de eerste periode steun aanvroeg, moet een deel daarvan terugbetalen. Veel werkgevers hebben toen bewust hoog ingezet omdat ze niet wisten waar ze aan toe waren, zei minister Wouter Koolmees (Sociale Zaken) eerder deze maand.
Sinds 16 november zijn er meer dan 65.000 aanvragen gedaan, waarvan er meer dan 55.000 zijn goedgekeurd, maakte het UWV vorige week bekend. Er is ruim 1,2 miljard euro uitgekeerd. Bij het tweede pakket ging het om 1,5 miljard en bij het eerste om 4 miljard euro.
Het UWV komt later met meer informatie voor een vierde en vijfde aanvraagperiode voor de NOW.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Meer mensen deden vorig jaar melding van vermoedens van misstanden op de werkvloer, meldt het Huis voor Klokkenluiders (HvK). Er werden bijna 700 aanvragen voor advies ingediend, het hoogste aantal sinds de oprichting van het adviespunt in 2016. In 2024 waren het er nog 467. Bijna alle klokkenluiders zeggen dat ze na melding benadeeld worden, hoewel dat wettelijk verboden is.
3 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol is maandagavond een tweede groep gestrande Nederlanders uit het Midden-Oosten aangekomen. De vlucht van TUI uit Hurghada (Egypte) landde even na 22.20 uur. De reizigers aan boord waren eerst met een vliegtuig van Defensie opgehaald uit Muscat, de hoofdstad van Oman.
5 uur geledenARNHEM (ANP) - De gynaecoloog van het Rijnstate die in de jaren zeventig en tachtig zijn eigen sperma gebruikte als donorzaad heeft zeker zestien donorkinderen verwekt. Dat meldt het Arnhemse ziekenhuis maandag op basis van onafhankelijk onderzoek naar de manier waarop in het verleden met donorzaad is omgegaan. De bekentenis van de voormalige arts was daarvoor de aanleiding. De man, die werkte in de kliniek van het Elisabeth Gasthuis dat later samen met twee andere ziekenhuizen Rijnstate werd, heeft een erfelijke ziekte.
5 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Claudia de Breij doet in 2026 opnieuw de Oudejaarsconference. Het wordt de vierde keer dat de cabaretière op oudejaarsavond op NPO 1 terugblikt op het voorbije jaar.
5 uur geledenLEUSDEN (ANP) - Frenna en Sef zijn maandag de belangrijkste winnaars geworden van de Edison Pop 2026. Zij kregen in het AFAS Theater in Leusden de prijzen voor respectievelijk beste single (ZAZAA) en beste album (lieve monsters). DI-RECT kreeg de Edison Oeuvreprijs en Samuel Welten viel tweemaal in de prijzen.
6 uur geledenDE BILT (ANP) - In het Waddengebied, Friesland en in de kop van Noord-Holland komt dichte mist voor. Het zicht kan minder dan 200 meter zijn, meldt het KNMI. Het verkeer kan hier hinder van ondervinden.
6 uur geledenLEUSDEN (ANP) - DI-RECT is dit jaar de winnaar van de Edison Pop Oeuvreprijs. De Haagse band kreeg de prijs maandag tijdens het Edison-gala in het AFAS Theater in Leusden uit handen van oprichter en voormalig manager Dick Westland, de vader van drummer Jamie Westland.
6 uur geleden