Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Laatste dag om eindberekening coronasteun aan te vragen

Laatste dag om eindberekening coronasteun aan te vragen

AMSTERDAM (ANP) - Bedrijven hebben tot het einde van donderdag om een definitieve berekening aan te vragen van de NOW-steun waar ze in de zomer van 2020 recht op hadden. Het gaat om de coronasteun die ze ontvingen om lonen te kunnen blijven betalen. Uitvoeringsinstantie UWV wil daarvoor onder andere weten hoeveel omzet werkgevers tussen juni en september misliepen door lockdowns.

Eén dag voor het verstrijken van de deadline ontbraken nog aanvragen van zo'n 10.000 bedrijven. Als ze de aanvraag helemaal niet indienen en niet om uitstel hebben gevraagd, moeten ze alle NOW-steun terugbetalen.

De NOW, of Noodmaatregel Overbrugging Werkgelegenheid, werd in 2020 opgezet om banen te behouden bij bedrijven die door lockdowns omzet verloren. Naarmate de gemiste inkomsten opliepen, steeg ook de subsidie om lonen te kunnen betalen. Het UWV keerde dit geld uit als voorschot op basis van schattingen. Bij het aanvragen van een definitieve berekening moeten ondernemers hun uiteindelijke omzetverlies opgeven. Het UWV berekent dan op welk bedrag ze daadwerkelijk recht hadden.

De afgelopen dagen kwamen al veel aanvragen binnen. Maandag meldde het UWV nog dat er 17.000 werkgevers in actie moesten komen om hun recht op het NOW-geld niet te verliezen, nu zijn dat er 7000 minder.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit wisselend na verschijnen Fed-notulen

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag wisselend gesloten. Beleggers verwerkten de notulen van de recentste beleidsvergadering van de Federal Reserve. Daaruit kwam naar voren dat de inflatie in de Verenigde Staten nog altijd het grootste zorgpunt was van de Fed-beleidsmakers, meer dan de werkgelegenheid.

6 uur geleden
Google presenteert nieuwe smartphones met meer AI-mogelijkheden

MOUNTAIN VIEW (ANP/AFP) - Google heeft woensdag zijn nieuwste generatie smartphones gepresenteerd. De Pixel 10, die ook wordt gelanceerd in een Pro-, Pro XL- en opvouwbare variant, biedt volgens het techconcern meer mogelijkheden op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI).

6 uur geleden
Laadpalenmaker Alfen verlaagt ook voor 2026 omzetverwachting

ALMERE (ANP) - Alfen, producent van laadpalen en andere systemen voor het elektriciteitsnet, heeft zijn omzetverwachting voor 2026 verlaagd. Het bedrijf bleef in het tweede kwartaal naar eigen zeggen kampen met moeilijke marktomstandigheden in alle bedrijfsonderdelen. Na het eerste kwartaal schatte Alfen al dat de omzet voor dit jaar lager zal uitvallen. Die toen bijgestelde prognose blijft nu gehandhaafd.

9 uur geleden
Sony verhoogt adviesprijs PlayStation 5 in VS met 50 dollar

TOKIO (ANP) - Sony verhoogt de prijs van zijn PlayStation 5 in de Verenigde Staten vanaf donderdag met 50 dollar. Het Japanse bedrijf is naar eigen zeggen tot dat besluit gekomen vanwege de "uitdagende economische omgeving". Zo heeft Sony te maken met de impact van de Amerikaanse importheffingen.

9 uur geleden
Verzekeraar ASR stijgt in hogere AEX

AMSTERDAM (ANP) - ASR is woensdag hoger geëindigd op de aandelenbeurs in Amsterdam. De verzekeraar heeft over de eerste helft van dit jaar een hogere operationele winst geboekt dan een jaar eerder, ook boven de verwachtingen van analisten. Daarnaast stegen ook de premie-inkomsten en sprak topman Jos Baeten van sterke resultaten. ASR steeg 1,8 procent.

10 uur geleden
AVV kondigt acties vrachtpiloten KLM aan na verlopen ultimatum

LEIDSCHENDAM (ANP) - Vrachtpiloten bij KLM gaan actievoeren, heeft vakbond AVV woensdag aangekondigd. Volgens de bond is KLM niet tegemoetgekomen aan de eisen in een ultimatum dat dinsdag is afgelopen. AVV, die het gros van de vrachtpiloten vertegenwoordigt, wil beginnen met werkonderbrekingen van vier uur op Schiphol.

10 uur geleden
Oud-Jumbo-topman Van Eerd in beroep tegen celstraf

AMSTERDAM (ANP) - Frits van Eerd gaat in hoger beroep tegen de celstraf die de rechtbank in Groningen hem heeft opgelegd in een witwaszaak. De rechter veroordeelde de voormalige topman van supermarktketen Jumbo eerder deze maand tot twee jaar cel voor witwassen, omkoping en valsheid in geschrifte.

11 uur geleden