Laatste dag om belastingaangifte te doen
DEN HAAG (ANP) - Mensen die nog belastingaangifte moeten doen, kunnen dat zaterdag voor het laatst doen. De aangifte inkomstenbelasting moet voor zondag 1 mei binnen zijn. Omdat de laatste dag een weekenddag is, zijn de BelastingTelefoon en de online vraagdienst van de Belastingdienst zaterdag extra open.
Circa 6,8 miljoen particulieren en 1,5 miljoen ondernemers kregen een uitnodiging om belastingaangifte te doen over 2021. Dit kon vanaf 1 maart. Vrijdagochtend stond de teller op ruim 8,8 miljoen ontvangen aangiftes, aldus een woordvoerder van de Belastingdienst. Dat komt doordat ook mensen die niet verplicht zijn om aangifte te doen, dat soms doen.
De afgelopen dagen zag de Belastingdienst een stijging in het aantal aangiftes, vertelt de woordvoerder. "We zien doorgaans aan het begin en aan het einde van de aangifteperiode dat het aantal aangiftes dat binnenkomt wat hoger ligt." Op extra veel aangiftes de laatste dag voor de deadline is de Belastingdienst "helemaal ingesteld". "De systemen staan er goed bij."
Meer uit Binnenland
HAARLEM (ANP) - De zorgen van omwonenden van Tata Steel over hun gezondheid nemen iets af. In het jaarlijkse onderzoek van Ipsos I&O onder inwoners van de gemeenten Beverwijk, Heemskerk en Velsen geeft 38 procent van de deelnemers aan bezorgd te zijn of de leefomgeving wel veilig is voor de gezondheid. Bij het eerste onderzoek in 2021 was dat nog 54 procent, eind 2024 zei 40 procent zich zorgen te maken.
54 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Bevolkingsonderzoek Nederland (BVO NL) heeft uitnodigingen aan vrouwen voor deelname aan baarmoederhalskankeronderzoek vertraagd, meldt de organisatie donderdag. Dat komt door de hack die afgelopen zomer plaatsvond bij Clinical Diagnostics (CD), een van drie laboratoria waar BVO NL mee samenwerkt.
55 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het laboratorium Clinical Diagnostics, waar via een hack vorig jaar de medische gegevens van ongeveer een half miljoen vrouwen werden buitgemaakt, mag mogelijk weer bevolkingsonderzoek naar baarmoederhalskanker gaan uitvoeren. De organisatie Bevolkingsonderzoek Nederland, die samenwerkte met Clinical Diagnostics, staat hiervoor open omdat er nu te weinig capaciteit is om het bevolkingsonderzoek op tijd uit te voeren. Wel moet het laboratorium een verbeterplan maken, zodat het de veiligheid van de gegevens kan garanderen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) in Noord-Holland heeft de aangifte van smaad/laster en het doen van valse aangifte, ingediend door Marco Borsato, geseponeerd. De zanger had een tegenaanklacht ingediend naar aanleiding van een zedenzaak waarvan hij werd beschuldigd.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag in de rechtbank in Rotterdam twee jaar celstraf, waarvan een jaar voorwaardelijk, geëist tegen de 24-jarige Thomas D. voor verboden wapenbezit. D. was actief bij de Geuzenbond, die door de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV) is aangemerkt als extreemrechts.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het voorarrest van een 18-jarige man uit Rijswijk die vastzit sinds de dood van een 16-jarige jongen in Den Hoorn, is met dertig dagen verlengd. Dat maakte het Openbaar Ministerie donderdag bekend. De man verscheen dinsdag voor de raadkamer van de Haagse rechtbank.
3 uur geledenDRIEBERGEN-RIJSENBURG (ANP) - Tien mannen zijn eerder deze week aangehouden in een onderzoek naar de handel in verdovende middelen, meldt de landelijke politie donderdag. Ook zijn veertien locaties doorzocht in de regio Rotterdam en Den Haag.
3 uur geleden