Laatste beslissingen in groepsfase EK voetbal
DEN HAAG (ANP) - Het EK voetbal is aanbeland bij de laatste twee speelronden in de groepsfase. De avond begint met de twee resterende wedstrijden in poule E (aanvang: 18.00 uur): Zweden - Polen in Sint-Petersburg en Spanje - Slowakije in Sevilla.
Zweden is al verzekerd van een plek in de achtste finales en Polen kan zich met een zege nog plaatsen bij de laatste zestien. Spanje gaat op eigen kracht door in het toernooi bij winst op Slowakije, dat zelf aan een gelijkspel genoeg heeft om bij het EK actief te blijven. Het duel in Sevilla staat onder leiding van het arbitrageteam van scheidsrechter Björn Kuipers.
Om 21.00 uur beginnen de duels Duitsland - Hongarije (München) en Portugal - Frankrijk (Boedapest). In poule F heeft Duitsland aan een gelijkspel genoeg om naar de achtste finales te gaan. Hongarije moet winnen om in het toernooi te blijven. Frankrijk is al geplaatst, terwijl titelhouder Portugal 1 punt nodig heeft om het EK voort te zetten.
Na de laatste speelronde in groep F kan het definitieve schema voor de achtste finales worden gemaakt. Nederland speelt als groepswinnaar zondag in Boedapest vanaf 18.00 uur tegen een nummer 3 uit poule D, E of F.
Meer uit Voetbal
VIGO (ANP) - FC Barcelona is koploper Real Madrid genaderd tot op 3 punten. De ploeg van coach Hansi Flick won met 4-2 bij Celta de Vigo onder meer door drie treffers van Robert Lewandowski. Frenkie de Jong moest met zijn tweede gele kaart van het veld.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft de koppositie gegrepen in de Serie A. De ploeg van trainer Cristian Chivu won met 2-0 van Lazio en kwam daarmee op 24 punten in de Italiaanse competitie.
7 uur geledenDEVENTER (ANP) - Robin van Persie vindt dat Feyenoord slecht had gespeeld in Deventer. "Het was een magere wedstrijd", stelde de 42-jarige coach na de tweede nederlaag van Feyenoord dit seizoen. De Rotterdammers verloren op De Adelaarshorst met 2-1 van Go Ahead Eagles. Van Persie vond wel dat Feyenoord net als Go Ahead Eagles een strafschop had verdiend.
7 uur geledenDEVENTER (ANP) - Feyenoord heeft de koppositie in de twaalfde speelronde van de Eredivisie verspeeld aan PSV. Het elftal van trainer Robin van Persie verloor in Deventer met 2-1 van Go Ahead Eagles. Het was de tweede nederlaag van het seizoen voor Feyenoord.
8 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - De voetbalsters van Manchester City hebben de koppositie in de Engelse competitie gegrepen. De ploeg won met 2-1 bij Everton, mede door de openingstreffer van Vivianne Miedema.
9 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - VfL Wolfsburg heeft het vertrek van trainer Paul Simonis bevestigd. De 40-jarige voormalige coach van Go Ahead Eagles is per direct uit zijn functie ontheven, meldde de Duitse club, die veertiende staat in de Bundesliga.
9 uur geledenALKMAAR (ANP) - PSV'er Guus Til liet met drie treffers in de uitwedstrijd tegen AZ (1-5) opnieuw zien prima als spits te kunnen voetballen. De aanvallende middenvelder is nu samen met Ismael Saibari clubtopscorer. Beiden scoorden in de Eredivisie tot dusver acht keer.
10 uur geleden